KARS       IĞDIR      KAĞIZMAN      SARIKAMIŞ       SELİM      SUSUZ      AKYAKA      ARPAÇAY      DİGOR      ARDAHAN       VEFAT EDENLER   
 
Ana Sayfa > Site Yazarları

CAFER KİŞİ - caferkisi@gmail.com
KAĞIZMAN BELEDİYE BAŞKANINA BİR UYARI VE RİCA
29 Eylül 2016 - 2392 okunma

Kamusal alan ve yaşamdaki törenlerde ve törensel etkinliklerde, resmi ilişkilerde ve görüşmelerde, resmi yazışmalarda ve toplantılarda, kabul ve ziyaretlerde, davet ve ziyafetlerde yöntem ve biçim yönünden uyulması ve uygulanması gereken kurallar vardır. Bunlar protokol kurallarıdır ve bir standarda bağlanmıştır.
Burada hiç unutulmaması gereken konu makamdaki Kişi KENDİSİNİ temsil etmez.
Unvanını ve KURUMUNU temsil eder. 
Her yöneticinin temel işlevi kurumunu en iyi biçimde temsil etmektir. Bir kişinin temsil niteliği; Dış görünümü, giyimi, tutum ve davranışı, konuşması, Protokol – Saygı ve Nezaket kurallarına uyması ile ortaya çıkar. 
Kamusal yaşamda protokol kurallarını bilmek insana güven verir, üstünlük ve saygınlık sağlar.
Protokol kurallarına uyan kişi, iş yaşamında fark edilir, tercih edilir ve yükselir
Şimdi bunları neden yazma gereği duydun diye bilirsiniz. En son Sayın Ulaştırma Bakanımız Ahmet Aslan beyin Bayramlaşma için geldiği ilçemizde bir ilçenin belediye başkanının protokol masasında değil de vatandaşlarla beraber arkada durduğunu gördüm de onun için. O masada hiçbir unvanı olmadığı halde kimseye yer vermeden nezaket kurallarına uymadan geçip oturanları görünce birçok Kağızmanlı hemşehrim gibi bende çok rahatsız oldum. Öncelikle bu organizasyonu düzenleyen Ak parti ilçe başkanını ve teşkilatını, tören alanını hazırlatırken protokol ve nezaket kurallarına uymadığı için öncelikle sorumlu görüyorum ve kınıyorum. Ayrıca belediye başkanın ayakta kaldığı gören koruması, zabıtası veya bir vatandaş yok mu ki başkana bir sandalye verip de yer göstersin. Bu ne nezaketsizlik ve sorumsuzluktur. En azından masaların üzerine katılacak bürokratların ve yetkilerin adını yazıp rezerve edebilirdiniz. Sayın başkanım sizin ne kadar mütevazı iyi bir insan olduğunuzu biliyorum. Lakin bunun alçak gönüllülükle bir ilgisi yok. Siz bir şehri temsil ediyorsunuz size yapılan bu nezaketsizlikle re müsaade etmemelisiniz. Kendinizde buna çok dikkat etmelisiniz. kendiniz için değilse de size oy veren insanlara karşı böyle davranmamalısınız. Sosyal medyada bu resimler yayınlandığında Kağızmanlı'ya yakışmadığını düşünüyorum. Lütfen artık yakışanı yapınız. Eğer kasıtlı olarak bunu size de yapıyorlarsa bununda gereğini yapmalı ve müsaade etmemelisiniz. Kimse kusura bakmasın bu ilk defa olan bir şey değil, yazmamak için çok düşündüm ve bekledim ama bu son olay bardağı taşırdı.

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (3):
  İsmet HORADİK:
[21.10.2016 - 23:51]  
Aşağı dereli rumuzlu bir hemşehrimizin yorumunu okudum. Eyvallah.. Ancak şu Cümlesi bir Kağızmanlı Hemşehrimize yakışmadığını burada zikretmeden geçemeyeceğim. Şimdi ne diyor bu Aşağı dereli ( ismini cismini yazsa daha iyi olurdu) ÖNCELİKLE KAĞIZMAN'DAN EVİNİ ALIP BAŞKA YERLERE GİDENLER BU SAYFALARDA AHKAM KESEMEZ YANİ KONUŞAMAZ'' DOĞRU OKUMUŞUM DEĞİL Mİ KARDEŞİM.. Ben size sorsam ki '' Kağızman' dan hiç bir Kağızman lı kendi keyfinden evini yükleyip gitmemiştir ve gitmez de.. '' Kendimden örnek versem acaba mahcup mu olursunuz yoksa yüzünüz mü kızarır bu cümleyi yazmanızdan dolayı ha ne dersiniz Aşağı dereli.... Gurbette yaşayan ve bu yolda yaşamını devam ettiren bizler Kağızman'ın dertleriyle, hasretiyle, özlemiyle yanıp tutuşmak tayız. Siz Sıla hasretini bilir misiniz? bilseydiniz bizleri yaralamazdınız. Bizler Memleketimize gerekli hizmeti zamanında yaptık. Yani yaptım. Şimdi ise çoluk çocuk derdiyle ekmek derdiyle mücadele etmekteyim. Memleketimizin insanları yabancı hayranı olmasalardı bir tane dahi Kağızman lı Gurbete gitmez sizler gibi bağında bahçesinde geçinip giderlerdi değil mi? Kağızman halkı ne zaman ki bu hayranlıktan kendini kurtarır ve Kendi evladına sahip çıkar... o zaman Cennet Kağızmanımız da her şey düzelir. Bizler Gurbette her zaman Kağızmanımızla yatıp kalkmaktayız. Örnek vereyim; Ben İsmet HORADİK olarak her yerde Yaptığım hizmetler gereği her yerde Kağızman Mührünü vurmuşumdur. Gidiniz Belediye Başkanınıza selamımı söyleyin ve öğrenin oldum mu? Aşağı dereli kardeşim ( Önce tavsiyem size: İsim Soyad yazınız korkmayın...
  AŞAGI DERELİ.:
[08.10.2016 - 14:13]  
ÖNCELİKLE KAGIZMANI TERK EDİP EVINI GOTUREN VE KAGIZMAN HAKKINDA YORUM YAPANLARA ŞUNU SÖYLEYEYİM.GÖRSELLİKLERDEN ÖNCE KAĞIZMANIN DAHA CİDDİ SORUNLARI BULUNMAKTADIR.O İNCE FİKİRLERİNİZİ ÇÖZÜM BULARAK PAYLASIN.BİR YONETİCİYİ ELEŞTİREREK DEĞİL.SONUCTA SEÇİM KAZANARAK O MAKAMA GELEN BİRİSİNİN NASIL HAREKET EDECEĞİNE SİZLER KARAR VERMEYİN.BELKİ SAYIN BAŞKAN OTURMAK YERİNE HALKLA OMUZ OMUZA DURMAK İSTEMİŞTİR VE GAYET NORMAL Bİ DAVRANIŞTIR BENCE.ÖNCEDENDE Bİ KAÇ KİŞİDEN DUYDUM DİYOLARKİ YA HAFTA SONU BASKAN MAKAM ARACIYLA GEZMİYOR. EVİNDEEN ÇARSIYA YURUYEREK GELİYOR.HİÇ PLURMU FALAN.YA ADAMIN SOSYAL HAYATINA NE KARISIYORSUNUZ BELKİ YURUMEK İSTEMİŞTİR.SAYIN BAŞKAN HALKLA BERABER,İÇİÇE OLAMAZMI.MAKAMINA HER KİM GİDERSE GİTSİN BASKAN AYAĞI KALKIP CEKETININ ONÜNÜ KAPATIYOR VE İKRAMDA BULUNUYOR.HER TÜRLÜ SORUNLARIMIZI DİNLEYİP YARDIMCI OLUYOR.BU DAVRANIŞINDAN DOLAYI KENDISINI KUTLUYORUM.
  İsmet HORADİK:
[04.10.2016 - 01:29]  
Cafer KİŞİ kardeşim sizi tebrik ediyorum ağzınıza sağlık. Yazınızı okudum çok güzel bir yazı yazmışsınız. Bahis konusu olan Başkana yapılan bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz ve halk arasında da kabul görmez. Ancak bu saygısızlığı yapıyorlarsa Ben Belediye Başkanı olsam Beni Protokole dahil etmeyenin meclisine ayak basmam. Burada Noksanlık mı diyelim, saflık mı diyelim Nevzat Yıldızın yapacağı her şey bellidir. Kağızman gibi bir Şehrin Belediye Başkanısın ve Bu Başkanlık Ömründe bir defa nasip olmuştur bunun gereği neyse yapılmalıdır. Sana verilen kaç bin oy var. Bu İlçenin İkinci adamısın, ister kabul et isterse etme. Bunda alınacak gücenek herhangi bir şey olmamalıdır. Bakan bizim Memleketin evladıdır değil mi? Nevzat ta bu memleketin evladı olduğuna göre eğer Başkan bilmiyor veya cesareti yoksa bir danışman tutsun ve gerekenleri söylesin çünkü Koskoca Bir İlçenin Başkanısın vede MHP lisin. Ben şahsen çok üzüldüm. Elbetteki halkın içinde olabilir, gezer, oturur bir bardak çaylarınıda içer. Yanlız Böyle bir toplantıda sana değer vermiyorlarsa kendini taşıman lazım. Git Makamında otur onlar gelsin seni davet etsinler. Bakanı karşılamak veya misfirperverliğini göstermek icap eder ancak seninde bir Ünvanın var Başkansın arkadaş Başkan..Her insana nasip olmaz. Kadrini bilmelidir. Her zaman kendisine söylemişimdir (kendisi gayet iyi bilir) kardeşim idari yönden bilmediğin, görmediğin, yazmadığın bir husus olursa çekinmeden bana telefon edersin ve gereken her türlü yardımı yaparım ama olmadı. Evet değerli kardeşim sizlerde orada yardımcı olursanız mutlu olurum. Cümlenize selam ve muhabbetlerimi gönderiyorum.

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


CAFER KİŞİ Diğer Yazıları

04 Ekim 2017 - Sadabat Paktı ve Bu günkü Türkiye
12 Ocak 2016 - YÜCE GÖNÜLLÜLÜK
13 Ağustos 2015 - KISSADAN HİSSE
27 Haziran 2015 - AKP İÇİN EN İYİ KOALİSYON SEÇENEĞİ HDP DİR
26 Temmuz 2014 - CHP VE MHP NE YAPMAYA ÇALIŞIYOR ANLAYAMADIM.
15 Mart 2014 - YEREL SEÇİMLER VE SONRASI
08 Ocak 2014 - MAYMUN GÖZÜNÜ AÇTI.
17 Aralık 2013 - MERHABA

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,


KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH