kağızman devlet hastanesinde başarılı ameliyatlar devm ediyor,

30 Ocak 2012
0 Haber Yorum

kağızman devlet hastanesinde başarılı ameliyatlar devm ediyor,

 

Kars Kağızman’da 48 yaşındaki Gönül Aras’ın safra kesesinden yapılan ameliyatla 5+5 Büyüklüğünde 10 taş çıkarıldı.

Kars Kağızman devlet hastane doktorlarından başarılı bir ameliyat gerçekleşti, Kars’ın Kağızman İlçesinde yaşayan Gönül Aras, 2 ay önce karın ağrısıyla ilçedeki hastaneye gidince, safra kesesinde taş olduğu teşhisi konuldu. İlaç tedavisine başlayan Çelik geçtiğimiz günlerde şiddetli karın ağrısı çekince, Tekrar Kağızman Hastanesi’ne giderek muayene oldu. Genel Cerrahi uzmanı Doktor Selçuk Kaya ve Uzman Cerrah Doktor Lütfü Dalkılıç’ın muayene ettiği Gönül Aras ‘ın safra kesesinin tamamen taş dolduğu tesbit edilince, hemen ameliyata alındı. 1 saat süren Ameliyat sonrası doktorları bile hayrete düşüren bir görüntü ortaya çıktı. 2 aydır karın ağrısı şikâyeti çeken hastanın safra kesesinden irili olarak 5+5 büyüklüğünde taşlar çıkarıldı.

Meslek yaşamı boyunca yaklaşık 4 bin safra kesesi ameliyatı gerçekleştiren Uzman Doktor Selçuk Kaya ilk defa bu kadar büyük taş miktarı ile karşılaştığını belirtti. Doktor Kaya, hasta Gönül Aras ‘ın kendilerine karın ağrısı ve şişkinlik şikâyeti ile başvurduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“Ameliyattan önce hastamızın safra kesesi taşla dolu kese şeklinde rapor edilmişti. Biz ameliyatı bitirdiğimizde çok sayıda taşla karşılaştık ve Bu taşlar 5-5 milimetre çapında değişen renkli taşlardı, . Kağızman Devlet Hastanesinde Daha öncede buna benzer bir ameliyatı gerçekleştirmiştik,Hastanın eşi Sabri Aras ise eşinin safra kesesinden çıkan taş karşısında şoke olduğunu belirterek, “Taziyemiz vardı buraya geldik. Burada da şikâyetleri artınca doktora getirdik. Biz önceden safrada bu kadar taş olduğunu çok bilmiyorduk” dedi. Hastanın Yakını Selçuk Bayraktar ise yengesinin safra kesesinden çıkan taş karşısında şaşırdıklarını ifade ederek, “Bu kadar beklemiyorduk aslında küçük taş çıkmasını bekliyorduk, bu kadar büyük çıkınca hepimiz şok olduk” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber