işte başarılı Kaymakam?

29 Mayıs 2011
1 Haber Yorum

işte başarılı Kaymakam?

Kaymakamlık kredisi ile 10. işyeri Silvan Hasuni Pide Salonu 

Diyarbakır Silvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın (SYDV) sağladığı iş kurma kredisi ile kurulan Silvan Lahmacun Pide ve Kebap Salonu açılışı Kaymakam Doğan Demirdaş tarafından yapıldı.
 
Kerem Bayhan adlı vatandaş, Silvan Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı’nın ihtiyaç sahiplerine verdiği faizsiz iş kurma kredisinden faydalanmak istediğini, bu kredi ile Silvan’a özel bir pide çeşidinin de bulunacağı pide, lahmacun ve kebap salonu açmak istediğini belirtti. Kaymakam Doğan Demirdaş başkanlığında toplanan Vakıf Mütevelli Heyetince, Bir kefil karşılığında 2 yıl geri ödemesiz 6 yılda sıfır faiz eşit taksitlerle geri ödemesi ile 11.000,00 TL iş kurma kredisi verilmesi kararlaştırıldı.
 
Açılışa, Kaymakamımız Doğan Demirdaş, İlçe Jandarma Komutanı İsmail Terzi, İlçe Emniyet Müdürü Ahmet Kamalı, AK Parti İlçe Başkanı Nedim Kılıçaslan, mütevelli heyet üyeleri, kurum amirleri ve muhtarlar katıldı.
 
Silvan Hasuni Pide ve Kebap Salonu açılışında konuşan Kaymakam Doğan Demirdaş;
“Biz işsizlikten kurtulmak, bir iş sahibi olmak isteyen ve başkalarına da istihdam oluşturan herkesin yanındayız. Burası son 2 yıl içerisinde Başbakanlık SYDV Genel Müdürlüğü kaynakları ile verdiğimiz kredi aracılığı ile açılan 10. işyeridir. Faizsiz iş kredisi vermeye devam ediyoruz. Bugün Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfımızda 2 iş yeri için daha kredi verme kararı aldık. Birisi çok güzel bir bina kaplama işi, bir diğeri de kuaför salonu için. Hasuni pidesini de sunacak olan Kerem kardeşimize hayırlı uğurlu olsun diyor, bol kazanç diliyorum.” dedi.
(BA-BA-S) DİYARBAKIR/SİLVAN (KHA)


 

Yorumlar(1)
  yavuz:
[29.05.2011 - 22:53]  
Sahşen ben kaymakam beyi kağızman için bir şans olarak görüyorum.Vatanını milleti seven,halka yardımcı olan ve halkında çok savdiği bir kişi.Bir çok hizmeti oldu kağızmana sağ olsun.Bizde Kaymakamımızı seviyoruz.
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber