sanalbasin.com üyesidir

ığdır'dan haber turu

24 Nisan 2016
0 Haber Yorum

IĞDIR POLİS GÜCÜ SPOR KULÜBÜ BOKS TAKIMI ANTRENÖR VE SPORCULARI İL EMNİYET MÜDÜRÜ YÜKSEL BABAL’I ZİYARET ETTİ
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

IĞDIR POLİS GÜCÜ SPOR KULÜBÜ BOKS TAKIMI ANTRENÖR VE SPORCULARI İL EMNİYET MÜDÜRÜ YÜKSEL BABAL’I ZİYARET ETTİ
Türkiye ve uluslararası müsabakalarda üstün başarılar göstererek en iyi dereceleri alan, Iğdır Polis Gücü Spor Kulübü Boks Takımı Antrenörü Ağacan TABARU ve sporcular Dindar GÖKÇEK, Turgay TABARU, Kulüp Başkanları olarak İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL’ı 19 Nisan 2016 günü makamında ziyaret etmişlerdir.
Gerçekleşen ziyarette; İl Emniyet Müdürü Yüksel BABAL, Iğdır Polis Gücü Spor Kulübü Antrenörü Ağacan TABARU ve sporcuları Dindar GÖKÇEK, Turgay TABARU’ya ve bütün sporcularına Iğdır Polis Gücü Spor Kulübünü Türkiye ve uluslararası müsabakalarda en iyi şekilde temsil ettiklerini, göstermiş oldukları üstün başarılarını artarak devam ettireceklerine olan inancını dile getirerek, ihtiyaç olduğunda yine takımın ve sporcuların her türlü eksikliklerinin teminin yanında maddi ve manevi olarak desteklerini esirgemeyeceğini belirtmişlerdir.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI IĞDIR’DA COŞKUYLA  KUTLANDI
Iğdır’da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çeşitli etkinliklerle  büyük bir coşku ile kutlandı. Zübeyde Hanım Bulvarı’nda düzenlenen kutlamalar kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cirit, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kutlama alanına geçildi.
Öğrencilerin şiirler okumasıyla başlayan kutlama programında,Şehit Er Cihat Sayım Anaokulu,75.Yıl Anaokulu,Mehmet Çavuş Anaokulu,Kurtuluş İlkokulu,Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Kafkas ekibi ve  her yaş grubundan çocuklar çeşitli halkoyunları ve dans gösterisi ile renkli görüntüler sergilediler.
Burada konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Cirit, dünyada sadece Türkiye’nin çocuk bayramı kutladığını anlattı.
Cirit, Aydınlık yarınların güvencesi olan sevgili öğrencilerim,Her fidanı sevgiyle büyüten fedakâr öğretmen arkadaşlarım,Serhat şehri, misak-ı millinin sınırlarını koruyan çok değerli Iğdırlılar…Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkunda gösterdiği gün olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. Yıldönümüne ulaşmanın heyecanıyla, kavuşmuş olduğumuz bir 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı daha sevinç ve coşkuyla kutluyoruz.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ve onun “Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır” öngörüsüyle tutuşturulan bağımsızlık meşalesi, 23 Nisan 1920 Cuma günü Ankara’da, Anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneş haline gelmişti. Işığını,tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenlerin gayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneş; aynı zamanda ülkemizin kışını bahara, baharını yaza döndürecek bir dirilişin müjdecisiydi.İşte o diriliş ruhu, vatan, millet ve İslam sevgisi, bayrak sevdası, bağımsızlık tutkusu bu milleti şaha kaldırdı.Bu şahlanışın adı; birlik ve beraberlikti, Milli Mücadeleydi, Kurtuluş Savaşıydı, ulusal egemenlikti,demokrasiydi, sevgiydi, kardeşlikti, barıştı, Türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı. O büyük günün ardından, hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış, bağımsızlık tutkusuyla gönülleri tutuşmuş bu millet; birlik ve beraberlik içinde büyük güçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünyaya göstermiştir.Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, bilme, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan, sevinç ve gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak Gazi Mustafa Kemal’in geleceğin teminatı olan çocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir. Bizler, bu sevgi ve güven sayesinde dünyanın ilk ve yegâne çocuk bayramı olarak tarihe geçen, millet egemenliğine dayanan demokrasinin ve Cumhuriyetin temellerinin atıldığı gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sayesinde tüm dünya çocuklarıyla ulusal egemenlik sevincimizi paylaşıyoruz.Tüm dünyaya sevgi, saygı, hoşgörü, dostluk, kardeşlik ve barış mesajları vererek; heyecanla, coşkuyla,rengârenk görüntülerle ve dünya çocuklarıyla birlikte bu güzel bayramı en güzel duygularla
kutlamaktan da büyük kıvanç duymaktayız.Ülkemizin, milletimizin, dünyanın ve insanlığın geleceği ve barışa katkısı açısından büyük önem taşıyan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı her geçen yıl daha coşkulu, heyecanlı ve sevinçli kutlarken, geleceğimizin güvencesi olan sevgili yavrularımızın en donanımlı şekilde yetişmesi için hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceğiz.Sevgili çocuklar, sevgili gençler;Aydınlık geleceğimizin, aydınlık yüzleri;Her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, anlayan, araştıran, düşünen, soran, sorgulayan,çözümcül eleştirilerde bulunabilen, günceli çağdaş yaklaşımlarla değerlendiren, yenilikçi, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı,evrensel insani değerleri tam olarak algılamış, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe,ülkemiz ve insanlık adına büyük bir kazanım olacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Bu donanım; sizi,ailenizi, milletimizi, ülkemizi ve insanlığı yüceltecektir.
Yeter ki birikimli olmak için çalışın; başarmak için samimi ve gayretli olun…Sevginin, kardeşliğin tohumlarının atıldığı bu güzel günden beklentimiz dünya geleceğinde hoşgörünün hakim olması, barışın ve mutluluğun tesis edilmesidir. Suriye’de, Filistin’de, Karabağ’da
Mayanmar’da, Irak’da, Doğu Türkistan’da, Bosna’da, Artık çocuklar savaşmasın, ölmesin Yaşasın, elele verip birlik olsunlar; ülkelerini ve yaşadıkları ortamları neşelendirsinler, kalkındırsınlar. Konuşmamı Büyük GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN sözüyle bitirmek istiyorum. “Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.” Sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada el ele yaşamak ümidiyle,Bir olacağız İri olacağız Diri olacağız,Kardeş olacağız,Tek yürek olacağız
Hep beraber TÜRKİYE olacağız,Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah arkadaşlarını, şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, şükran ve,minnetle anıyor; başta bugünü anlamlandıran çocuklarımızın, ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya,çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutluyor, hepinizi,saygılarımla selamlıyorum.” diye konuştu.
Program, okunan şiirlerin ve okulların yaptığı çeşitli gösterilerle sona erdi.
IĞDIR AZERBAYCAN EVİ DERNEĞİ  BAŞKAN SERDAR ÜNSAL’IN 23 NİSAN MESAJI
Iğdır Azerbaycan Evi Derneği  Başkan Serdar Ünsal 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı
Ünsal mesajında, “Vatanımızın her bir köşesinin düşman tarafından işgal edildiği, istiklalimizin ayaklar altına alındığı karanlık tablodan aziz milletimizin şanlı bir silkinişle ayağa kalkışının, demokrasinin kalbi ve milli iradenin temsil makamı olan TBMM’nin açılışının 96. yıl dönümünü idrak ediyoruz. Yokluklar içerisinde kurulan İlk Meclis, önce milletimizi tek bir çatı altında toplamış, sonra da eşine az rastlanır bir bağımsızlık mücadelesi vermiştir. Bu destansı mücadele sonucunda genç Türkiye Cumhuriyeti’nin  temelleri atılmıştır. TBMM millet iradesinin yansımasıdır. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran  iradenin millet iradesi olduğunun göstergesidir. Türkiye  Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Meclis Başkanı Gazi Mustafa Kemal   Atatürk, milli iradenin hayat bulduğu bu günü Ulusal Egemenlik ve  Çocuk Bayramı olarak ilan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk  Bayramı, Türk milleti için çok büyük anlam ifade etmektedir. Bu  bayram, dünya çocuklarının katılımıyla kutlanan, barış ve kardeşlik gibi yüce değerlerin büyük bir özveri, coşku ve samimiyetle paylaşılmasına, dünyaya yayılmasına, farklı kültürlerin bir araya gelerek buluşmasına ve kaynaşmasına vesile olan ilk ve tek çocuk bayramıdır.” görüşlerine yer verdi.
Bu anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ü, İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını minnet ve şükranla bir kez daha hatırladıklarını ifade eden Serdar Ünsal, Ülkemizde toplumsal barış ve huzurun demokrasiyi içimize sindirmek, millet iradesini egemen irade olarak kabul etmekle mümkün olacağına inanıyoruz. Bu vesile ile Milli Mücadeleyi gerçekleştiren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyoruz.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber