sanalbasin.com üyesidir

Yetenekli Ellerin Resim Sergisi

28 Mayıs 2014
0 Haber Yorum

Yetenekli Ellerin Resim Sergisi
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerinin 2013-2014 eğitim öğretim yılı boyunca yapmış olduğu resim çalışmaları sergi düzenlenerek ilgililerin beğenisine sunuldu. 
Sergi; Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, kurum amirleri, okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerin katılım ile açıldı. Alışılagelmişin dışında açılış kurdelasını protokol yerine, eser sahibi minikler kesti. Yıl boyu yapılan eserler arasından seçilen en iyilerin sunulduğu sergide geçekleri aratmayan çizgilerle yapılan  çalışmalar katılımcıları kendine hayran bıraktı. Açılış sonrası resimler gezilirken eser sahibi öğrenciler kendilerine eşlik etti. Sergiye ilginin yoğun olması öğrencileri oldukça sevindirirken, bazı eserler hemen alıcı buldu.
Çocukların yıl boyunca yetenekli eleriyle ortaya koymuş oldukları yağlı boya, sulu boya ve kara kalem çalışmalarını tek tek inceleyip öğercilerden yapılışları hakkında bilgi alan  ve öğrencilerle birlikte sergiyi gezen Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem; resim sanatının tümüyle hayal gücü, emek ve yetenek isteyen bir sanat olduğunu ve sergide bulunan  çalışmalarla çocuklarımızın yaşlarının çok üzerinde bir yetenek ortaya koyduklarını ifade etti.  Konuşmasının devamında Erdem, sergide emeği geçen öğrenciler ve Arpaçay YBO görsel sanatlar öğretmeni Münevver Deli’yi başarılarından  dolayı tebrik etti. Sergi sonunda katılımcılara sunulan açılış kokteyli ile program bitirildi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS / ARPAÇAY (KHA) 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber