Yeşilay Haftası Ekinlikleri

12 Mart 2015
0 Haber Yorum

Yeşilay Haftası Ekinlikleri

Kars Arpaçay Toplum Sağlığı Merkezimiz Yeşilay Haftası kapsamında yaptığı farkındalık çalışmalarında yürütmüş olduğu çalışmalarla Arpaçay Anadolu Lisesi, Arpaçay Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, Merkez Camii, esnaflar ve halka açık yerleri ziyaret ederek astım-KOAH, sigara, arkol ve uyuşturucu maddelerden uzak sağlıklı nesillerin yetişmesi amacıyla öğrenci ve vatandaşlara bilgilendirmelerde bulundu.
Bir hafta boyunca devam ettirilen Yeşilay Haftası çalışmalarında Arpaçay Toplum Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Muhammed Mert ve Ebe Sinem Ceyhan görev alırken vatandaşlar ve sağlık ekipleri arasında sigara ve alkolün bırakılması konusunda geçen samimi ve çekişmeli pazarlıklar renkli anların yaşanmasına neden olurken, sağlık ekipleri tam manasıyla sigara ve alkolü bırakma sözünü almadan vatandaşların yanından ayrılmadı. Okullarda verilen eğitimler slayt ortamında ve uygulamalı anlatılırken, esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde hem broşürlü hem de uygulamalı eğitimler yapıldı.
Yürütülen çalışmalarla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kaymakam Faruk Erdem; içki, sigara ve uyuşturucu gibi maddeler kişinin sağlığını bozarak çeşitli hastalıklara neden olduğu gibi bu maddelerin bağımlılık yaratmakla beraber kişilerin yaşam kalitesini düşürdüğünü, maddi manevi kayıplara neden olduğunu ve toplum düzenlerini bozarak kişinin toplum içerisinde itibarsızlaşmasına sebebiyet verdiğini ifade etti.
Ayrıca geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın ve gençlerimizin her türlü zararlı alışkanlık ve bağımlılıktan korunarak üretken ve güçlü bir toplumun parçası olabilmeleri, madde bağımlılığı olan yetişkinlerimizin de bağımlılıklarından kurtularak sağlık kalitesi yüksek bireyler olabilmeleri için yapılan mücadelelerin başarıya ulaşmasını arzu ettiklerini ifade eden Erdem, başarılı çalışmalara imza atan Toplum Sağlığı Merkezi çalışanlarını tebrik etti.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber