sanalbasin.com üyesidir

Yaya Devriye Uygulaması Başladı

25 Haziran 2014
0 Haber Yorum

Yaya Devriye Uygulaması Başladı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Arpaçay ilçesinde havaların ısınmasıyla birlikte İlçe Emniyet Amirliği tarafından yaya polis ve trafik devriyesi uygulaması başlatıldı.
Alışılmışın dışında araçlar kullanılmadan yapılan ve ilçe genelinde vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılanan uygulama, havalar soğuyuncaya kadar devam edecek. Uygulama kapsamında ilçe Emniyet Amirliğinde görevli polisler ilçede bulunan cadde ve sokaklarda araçlı devriyeden farklı olarak ikişerli gruplar halinde yaya olarak devriye atarak asayiş ve denetimi sağlıyor. Asayiş ve trafik denetimi yapan yaya ekipler aynı zamanda çeşitli broşürler dağıtarak vatandaşlara ve esnaflara bilgilendirmeler yapıyor. Yaya devriye uygulaması polislere, vatandaşla daha yakından iletişim kurmada ve sokak suçları olarak adlandırılan gasp, yankesicilik, kapkaç ve hırsızlık gibi suçların önlenmesinde yerinde ve ivedilikle  olay esnasında müdahale imkanı sağlıyor. Ayrıca olay olması halinde hemen devreye giren yaya devriyeler olayların büyümesini önlediği gibi kısa sürede de olaya karışanların yakalanmasında etkili oluyor.
İlçede uygulamaya başlanan yaya devriyelerle ilgili Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem; yapılan tüm bu çalışmalarda önceliğin sadece vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin olduğunu hatırlatarak, yaya devriye uygulaması ve MOBESE kamera sistemi ile ilçede huzur ve asayişin büyük ölçüde sağlandığını ifade ederek, uygulamayla ilgili gerek vatandaş gerekse de esnaftan çok olumlu tepkiler aldıklarını ve uygulamanın havalar soğuyuncaya dek süreceğini belirtti.
(BA-BA-S) GAZİ KARS / ARPAÇAY (KHA) – BEDİR ALTUNOK 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber