sanalbasin.com üyesidir

Yaşlılar İçin Örnek Proje Hayata Geçti

08 Temmuz 2015
0 Haber Yorum

Yaşlılar İçin Örnek Proje Hayata Geçti
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı tarafından projelendirilen ve 2015 yılı Temmuz ayının başında uygulamaya başlanan “Yaşlılara Evde Bakım Projesi” kapsamında çalışmalar başladı.
İlçe merkez ve köylerinde yaşayan yaşlı ve engelli durumda olan 12 muhtaç aile tespit edilerek gerçekleştirilen proje kapsamında ailelerimiz haftada bir gün ihtiyaç duyabilecekleri temizlik ve gıda malzemeleri 2 kadın personel tarafından evlerinde ziyaret edilerek haftalık yemekleri, çamaşır, bulaşık, ütü gibi genel ev temizliklerinin yanı sıra kişisel bakımları yapılıyor. Proje kapsamında bu iş için kiralanan bir aracın yanı sıra istihdam edilen 2 kadın personel haftanın her günü tespit edilen 12 ailenin tamamını evlerinde ziyaret ediyor. Bu yıl ilk kez projesi yapılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kabul edilen proje 6 ay süreyle 12 aileye uygulanacak olup, gelecek yıl 40 aileye hizmet verilmesi planlanıyor. Projede evde bakım hizmeti verecek 2 bayan da Arpaçay Kaymakamlığı ve Kars İşkur İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Evde Bakım Kursunda 4 ayEĞITIM almış Arpaçaylı bayanlar arasından Yaşlı Bakım Elemanı olarak görevlendirildi.
Yürütülen örnek proje hakkında açıklamalarda bulunan Kaymakam Faruk Erdem; bir ömrün büyük bir kısmını topluma hizmet ile geçirmiş insanların bakıma muhtaç oldukları dönemde insan onuruna yakışır şekilde yaşama hakları olduğunu söyledi. Erdem, yaşlılarımıza ve onların sorunlarına sahip çıkmanın ise bizlerin birer insanlık görevi olduğunu belirterek yaşlı ve engelli bireylerimizin toplumla bütünleşmesi ve yaşama bağlı kılınmaları amacıyla yürütülen proje sayesinde yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın temizlik, bakım, yemek yapma gibi hizmetlerinin ayaklarına kadar götürülerek yaşadıkları ortamlarda verildiğini ifade etti.
Gelecek yıl projeden yararlanacak aile sayısını da arttırmayı planladıklarını belirten Kaymakam Erdem, projede emeği geçenleri gayretlerinden dolayı tebrik etti.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)  
Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber