sanalbasin.com üyesidir

Veli ve Okul Ziyaretleri Devam Ediyor

06 Mart 2015
0 Haber Yorum

Veli ve Okul Ziyaretleri Devam Ediyor
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars Arpaçay Kaymakamlığı tarafından geçen yıl başlatılan Velilerin Eğitimi projesinin devamı olan ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yıl başında planlaması yapılarak tüm okulların velilerine yönelik gerçekleştirilecek ziyaretler devam ediyor.
Haftalık olarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Avcı başkanlığında Şube Müdürü Ahmet Dost, rehber öğretmenler ve hemşireden oluşan heyet okullarımızı ziyaret ederek köy öğretmenleri, veliler ve öğrencilerimizle gruplar halinde bir araya geliyor. Geçen yıl yürütülen Velilerin Eğitimi projesinin devamı olan proje kapsamında kadın ve erkek velilerle ayrı gruplar halinde görüşmeler gerçekleştiriliyor. Öğrenci velilerine çocukların gelişimleri hakkında rehber öğretmenlerimiz tarafından okuldaki ders başarılarının yöntemleri dışında kişisel gelişimleri, öğrencilerimizin yaş gruplarına göre velilerimizin yapması gereken tutum ve davranışları, aile bireylerinin çocuklara karşı olan sorumlulukları gibi konularda bilgilendirme yapılırken, hemşire tarafından da ziyaret edilen okullarda veliler ve öğrencilere yönelik basit düzeyde sağlık taraması yapılıyor. Hijyen kuralları, mevsimsel hastalıklardan korunma yolları, ağız ve diş sağlığı gibi konularda bilgilendirmeler yapılıyor.
Öğrenci, öğretmen ve velileri ortak bir amaç için bir araya getiren proje ile ilgili açıklamada bulunan Kaymakam Faruk Erdem; yapılan çalışmalarda ziyaretlerin daha kapsamlı ve verimli olması amacıyla rehber öğretmenlerimiz ve okul hemşiremizin eşliğinde ziyaretlerin yapıldığını, yapılan ziyaretlerle gerek okullarımızın gerekse öğrencilerimizin ihtiyaçlarının bizzat yerinde tespit edilerek çözüm çalışmalarının başlatıldığını, köy öğretmeni olmanın ayrı bir sorumluluğu olduğunu, eğitimin aileden başladığı bilinci ile çocukların yetişmelerinde ailelere önemli sorumluluklar düştüğünü ve süreçte öğrenci, öğretmen ve velilerin sürekli iletişim ve koordinasyon halinde olmaları gerektiğini belirterek çalışmalarda emeği geçenleri gayretlerinden dolayı tebrik etti
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber