sanalbasin.com üyesidir

Ülkü Ocakları Hocalı şehitlerini Andı

25 Şubat 2016
0 Haber Yorum

Ülkü Ocakları Iğdır İl Teşkilatı tarafından, 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında gerçekleşen katliamda hayatını kaybedenler için anma töreni düzenledi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Ülkü Ocakları Iğdır İl Teşkilatı tarafından, 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında gerçekleşen katliamda hayatını kaybedenler için anma töreni düzenledi.
Atatürk Caddesi Zübeyde hanım bulvarında toplanan teşkilat mensupları, Sivil toplum kuruluşlarınında katılımıyla gerçekleşen anma programı dua edilmesi ve saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’ okundu. Hocalı’da hayatını kaybedenlerin anısına sergilenen resimlerin üzerine beyaz ve Kırmızı karanfil bırakıldı.
Ehlibeyt Alimler Derneği hocası,Aslan Başaran'da Şehitler için Kuran- Kerim okudu.Yaptığı konuşmada vatan din uğruna ölenler şehittirler.Bütün şehitlerimiz rahmetle anıyoruz "şeklinde konuştu.
Iğdır Ülkü Ocakları  Başkanı Arif Gürel, Ermenistan-Azerbaycan savaşında Ermeni ordusu 25 Şubat 1992’den itibaren Hocalı’ya saldırmaya başladı. Ermeniler, bölgede bulunan Sovyet ordusuna bağlı 366. Zırhlı Alayı’nın bütün araçlarını kullanarak şehri iki saat boyunca top ve tank ateşine tuttu. Saldırıdan bir gün sonra ise hafızalardan yıllarca silinmeyecek “Hocalı Katliamı” yapıldı.
Resmi verilere göre,  Hocalı Katliamı’nda savunmasız durumdaki 106’sı kadın, 83’ü çocuk olmak üzere, 613 Azerbaycan vatandaşı hayatını kaybetti. Katliamdan 487 kişi ağır yaralı olarak kurtulurken, Ermeni güçleri bin 275 kişiyi rehin aldı. Bunlardan 150’sinden haber alınamadı. Bizlerde bu gün Hocalıda hayatını kaybedenlerin anısına bu etkinliği düzenleyerek Hocalı şehitlerini ve son zamanlarda ülkemizde meydana gelen çatışmalarda hayatını kaybeden polis ve asker şehitlerimizi anıyoruz. Şehitler ölmez şehitler yüreklerimizde yaşıyor.”dedi.
IĞDIR – SERDAR ÜNSAL


Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber