UDH Bakanı Ahmet Arslan'ın Engelliler Haftası Mesajı

11 Mayıs 2017
0 Haber Yorum

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. UDH Bakanı Ahmet Arslan'ın yayınladığı mesaj şöyle:


Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmak, toplumla bütünleşmelerini ve geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamak, onları toplumsal hayatta etkin ve verimli kılmak adına dayanışma ve yardımlaşma duygularımızın güçlenmesine vesile olan “Engelliler Haftası”, her yıl 10-16 Mayıs tarihlerinde yapılmaktadır.

Fevkalade dinamik, üretken, çalışkan bir nüfusa sahip olan ülkemizin bir başka gerçeği de, nüfusumuzda azımsanmayacak bir kesiminin engelli vatandaşlarımızdan oluşmasıdır. Bu gerçek yıllardır gün gibi aşikârken, engelli vatandaşlarımız maalesef çok fazla ihmal edilmişlerdir.

Yakın zamana kadar, engelli vatandaşlarımızın sorunları görmezden gelinmiş, haklarının korunmasına dönük ciddi adımlar atılamamıştır. Hâlbuki toplumsal yaşamda onurlu bir birey olarak yer almak herkes gibi engelli vatandaşlarımızın da en temel hakkıdır.

Bizler 2002 yılından itibaren bu anlayışla görev ve sorumluluk yüklendik; ülkemizin sosyal hizmet alanındaki eksikliklerini gidermek, engellilerimizin çağdaş ülkelerdeki gibi sosyal hizmet ve güvenceye kavuşması, sosyal devlet ilkesini en üst düzeyde işletebilmek için var gücümüzle çalıştık. Engellilerimizin günlük yaşama katılabilmeleri, toplumla bütünleşebilmeleri, fırsat eşitliğine sahip olarak toplum için katma değer üretecek bir konuma gelmeleri için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Cumhuriyet tarihimizde ilk defa, engellilerimizin sorunlarına kapsamlı ve çağdaş çözümler içeren, 5378 sayılı Engelliler Kanununu çıkardık; toplumsal alandaki duyarlılığın artması için söz konusu kanunun çıktığı 2005 yılını Engelliler Yılı ilan ettik.

Başlattığımız farklı sosyal sorumluluk kampanyaları ile engelli kardeşlerimize dönük eğitim altyapısının ve kalitesinin zenginleşmesini, artmasını sağladık.  Engellilerimizin iş hayatında daha etkin şekilde yer alabilmeleri için engelli istihdamını teşvik edici, hatta zorlayıcı düzenlemeler yaptık.

Bizim hizmet politikalarımızın temelinde ‘önce insan’ ilkesi vardır ve feda edilecek bir tek ferdimiz bile yoktur. Bizler, hükümet olarak tek tek bütün fertlerimizi, bütün insanlarımızı kucaklamaya, kazanmaya; bu alanda ülkemizi çağdaş bir düzeye getirene kadar gayret göstermeye devam edeceğiz.

Engelliler Haftası vesilesiyle bütün toplumumuzu, bu alanda daha sorumlu davranmaya, daha yüksek bir hassasiyet göstermeye ve sorunların çözümüne katkıda bulunmaya çağırıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımızın, Engelliler Haftasını tebrik ediyor, sevgiyle selamlıyorum.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber