sanalbasin.com üyesidir

Türkiye’de İlk Sarıkamış’a Kurulacak!

20 Aralık 2016
0 Haber Yorum

Kayak yapmak için Alp Dağlarına gitmeyi planlıyorsanız, o kadar uzaklaşmayın. Sarıkamış Kayak Merkezi de Alp Dağları ile aynı kar kalitesine sahip. Sarıkamış’a Türkiye’de ilk kez yeni bir Suni Karlama Sistemi kuruluyor.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Kayak yapmak için Alp Dağlarına gitmeyi planlıyorsanız, o kadar uzaklaşmayın. Sarıkamış Kayak Merkezi de Alp Dağları ile aynı kar kalitesine sahip. Sarıkamış’a Türkiye’de ilk kez yeni bir Suni Karlama Sistemi kuruluyor.Kars'ın Sarıkamış İlçesinde bulunan Kayak Merkezinin kristal karı, Sarıkamış'ı diğer Kayak Merkezlerinden ayıran özelliğe sahip.  Sarıçamlar arasında toplam 12 kilometreyi bulan 5 etaplı piste sahip 2500 rakımlı Cıbıltepe'nin muhteşem bir doğal güzelliği var. Cıbıltepe'nin kristal karla kaplı olması ise onu kayakçılar açısından daha cazip hale getiriyor.

Türkiye’de bulunan Kayak Merkezleri arasında bir ilk olacak olan Suni Karlama sistemi için alt yapı hazırlandı. 12 Milyon TL’lik bir ödeneğin hazır olduğu ve Kars İl Özel İdaresi bütçesine aktarıldığı öğrenildi. Sarıkamış’ta kurulacak olan bu yeni Suni Karlama Sistemi ile kayak sezonunun erken başlayacağı ve geç biteceği belirtildi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber