Tuncay Mutluer’den Ayhan Bilgen’e yanıt: “Biz gerçekleri söylüyoruz”

01 Şubat 2019
0 Haber Yorum

Vatan Partisi Kars Belediye Başkan Adayı Tuncay Mutluer, HDP Kars Belediye Eş Başkan Adayı Ayhan Bilgen’in “Muhalefete muhalefet ediyorlar” dediği açıklamasına yanıt verdi.

Mutluer, “Biz gerçekleri söylemeye devam ediyoruz. PKK/HDP’nin bölgemize ve ülkemize verdiği ve bundan sonra verebileceği zararlara dikkat çekiyoruz. Bilgen, ‘Iğdır’da da kazanmıştık ne oldu,

Ermenistan ile sınır olan il Iğdır’dır’ diyor. Iğdır’da neler olduğunu tüm bölge halkı biliyor. Karakol, servis saldırılarını unutmuş gözüküyorlar. Belediyenin tüm araç gerecini Özel İdare’ye yani Iğdır Valiliğine teslim eden ve Kayyumdan kurtulan mevcut Belediye Başkanı Murat Yikit’i neden yeniden aday göstermediniz? diye sorarlar insana.

Yani PKK’nın istediklerini yapmadıkları için Yaşar Akkuş’u Iğdır’a yeni aday olarak gösterdiler. Sizin muhatabınız AKP-MHP olabilir ama bizim ülke ve bölge geleceğinden yana geleceğimiz meselesidir ve bizim sorunumuzdur.

Ermenistan sınır kapısı Kars’ta, Iğdır’ın Ermenistan’a açılan kapısı yok. Bunu neden örtüyor Bilgen? Ben yeniden tekrar ediyorum; Ayhan Bilgen çıksın söylesin, ‘bizim PKK ile bir bağımız yok ve PKK bir terör örgütüdür. Kan dökmüştür. Ülkeye zarar vermiştir’ desin. Ben de kendisini destekleyeceğim. Sözümün eriyim.” dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:




Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*




(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnket



Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber