Tepecik Köyü yangınının yaraları sarılıyor

26 Mart 2014
0 Haber Yorum

Tepecik Köyü yangınının yaraları sarılıyor

Kars’ın Arpaçay İlçesi’nin Tepecik Köyü’nde 3 yaşındaki çocuğun hayatını kaybetmesi ve milyarlarca lira maddi zararın gelmesine neden olan yangının ardından Kurtbaş ailesinin yaraları sarılıyor.
Tepecik Köyü’nde 16 Şubat 2014’de çıkan yangınla evleri yanan ve 4 yaşındaki çocukları Mustafa Emir’i kaybeden Kurtbaş ailesinin acılarını bir nebze olsun dindirebilmek için vatandaşların yardımlarının yanı sıra Kaymakamlık tarafından da resmi kurumların da dahil olduğu yardım kampanyası başlatıldı. Yardım çalışmalarını yürütmek için de ilçe Müftülüğü görevlendirilmişti. Bu kapsamda Ziraat Bankasında açılan nakdi yardım hesabında biriken paralar ile toplanan ayni yardımlar bugün acılı aileye ulaştırıldı.
İlçedeki resmi kurumlarda çalışan personeller arasında toplanan nakdi yardımlar ile gıda, giyecek ve ev eşyası gibi ayni yardımlardan oluşan yardım paketi Kaymakamlıkça görevlendirilen ve İlçe Müftüsü Ahmet Gözcü, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Semra Çelik Bulut ve İlçe Sağlık Grup Başkanı Sinem Aslan’dan oluşan komisyon marifetiyle köye gidilerek aileye elden teslim edildi.
Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, yaşadıkları evlat acısının yanı sıra evleri ve tüm eşyaları çıkan yangında yanan Kurtbaş ailesinin yaşadığı zor günlerinde, komşuluk hukuku ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergileyerek yardımda bulunan tüm vatandaşlara teşekkür edildi. Ayrıca, “Daha önce Kaymakamlığımızca açılan fotoğraf yarışmasından kazandığı ödülü de almayarak olduğu gibi aileye bağışlayan Arpaçay Hakimi Atakan Gençbüyür’ü de duyarlı davranışından ötürü tebrik ederiz.” denildi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber