sanalbasin.com üyesidir

Temelli: ve yöre milletvekilleri Kağızman'da halka hitap etti,

02 Mart 2019
0 Haber Yorum

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 31 Mart’ta yapılacak olan seçim çalışmaları kapsamında Kağızman ilçesinde konuştu.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 31 Mart’ta yapılacak olan seçim çalışmaları kapsamında Kağızman ilçesinde konuştu.

Eşgenel Başkanı Temelli’ye Kars’taki programı kapsamında, HDP Kars Milletvekili Belediye Eşbaşkan Adayı Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca, Van Milletvekili Murat Sarısaç, Iğdır Milletvekili, Habip Eksik ve HDP Kars İl Eşbaşkanı Ömer Dereci ile Kağızman ilçe belediye eşbaşkan adayları Gögerçin Aras ve Mehmet Emin Aras eşlik etti.

Kağızman HDP İlçe Seçim Bürosu önünde Kağızman halkına ve partililere hitap eden HDP Eşgenel Başkanı Sezai Temelli,  Kağızman’da Türküyle, Kürdüyle, yan yana olduklarını söyledi.

Kağızman’ın bu etnik zenginliği ile bir arada olma iradesiyle tüm dünyaya örnek olduğuna dikkat çeken Temelli: “Kağızman bu yönüyle Türkiye’ye örnek olmuş bir ilçedir. Bugün ülkeyi bölmeye çalışanlara, bizi karşı karşıya getirmeye çalışanlara inat yine bir aradayız.

Bugün buradan bütün Türkiye’ye sesleniyoruz. Ortak vatanımızda demokratik cumhuriyeti var edene kadar yan yana omuz omuza faşizme karşı mücadelemize devam edeceğiz. Bu yol barış yoludur, demokrasi yoludur, halkların bir arada huzur içinde yaşama yoludur. Bu yoldan vazgeçmeyiz. Bugüne kadar ne boyun eğdik ne diz çöktük. Bugünden sonra mücadelemizi yükseltmeye devam edeceğiz. Bugün zulüm var hukuksuzluk ve adaletsizlik var.

Ülkeyi terk etsin diyorlar: Burada doğdum burada yaşamaya ve mücadele etmeye devam edeceğim. Bizler bize yakışanı yapacağız. Bizler bir arada yaşama iradesini ortaya koymuşuz. Bizler kimseye nefret söylemiyle yaklaşmayacağız.

Bizler kimseye düşmanlık yapmayacağız. Bu onlara yakışır. Sabah akşam HDP’yi düşmanlaştırarak, bizleri kötüleyerek siyaset yaptıklarını sanıyorlar. Siyaset halk için, halkın sorunlarını çözmek için yapılır. Bunların artık halkın sorunlarını çözecek ellerinde bir şey kalmamış.

Tek bildikleri şey halkları birbirine düşman etmek, HDP’yi kötülemek ve bize yol göstermek. Diyorlar ki ‘ülkeyi terk etsinler’. Ne terk edeceğim ülkeyi, burada doğdum, burada yaşıyorum burada yaşamaya devam edeceğim. Burada siyaset yapacağım; burada mücadele edeceğim.

BUGÜN YAŞADIKLARIMIZIN TEK SORUMLUSU BU İKTİDARDIR

Oysa biliyoruz ki, bugün yaşadıklarımızın tek bir müsebbibi var o da bu iktidardır. Bu iktidar  gitmeden bu yoksulluk bitmez, bu işsizlik bitmez. Sorunlarımıza çözüm arıyorsak, o zaman gelin hep birlikte yan yana omuz omuza verelim, bu sorunları birlikte çözelim.

Yerinde çözelim, yerinden yönetimle çözelim. Bir yerel demokrasi anlayışı ile çözelim. Bunu ancak bir arada bizler başarabiliriz. O yüzden de yerel yönetim anlayışımızla yerel demokrasi anlayışımızla yerellerde iktidara geliyoruz. Kars’ta da iktidara geleceğiz.

Kağızman’ın sorunlarını birlikte çözeceğiz. Kooperatif ve tarım anlayışımızla tarımı kalkındıracağız; yoksulluğa son vereceğiz. Yoksulluğu yönetmek değil, bitirmektir erdem. O yüzden tanzim satış kamyonları ile yoksulları kuyruklara mahkum edenlere inat biz yoksulluğu hep birlikte bitireceğiz.

Sevgili arkadaşlarım, bugüne kadar yapılan çalışmalarda tabii ki küskünlükler, kırılmalar olur. Seçim dönemidir, adaylıklar da böyle şeylerin yaşanması normaldir. Bunların en az yaşandığı parti tabii ki HDP’dir. Çünkü amaç sandalye koltuk değildir.

Amaç bu mücadele  güç katmaktır. Biz de öyle yaptık. Bugüne kadar olduğu gibi yine bu mücadeleye güç kattık, bugünden sonra da katmaya devam edeceğiz. 1 Nisan umudun, güneşli günlerin başlangıcıdır bunu hep birlikte başaracağız.” Dedi. 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber