Tema Vakfı'ndan Öğrencilere erozyonu önleme Bilinci Aşılandı,

26 Aralık 2018
0 Haber Yorum

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Kağızman İlçe Temsilciliği Kağızman ilçesindeki okullarda çevre etkinliklerine start verdi.

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Kağızman  İlçe Temsilciliği Kağızman ilçesindeki okullarda çevre etkinliklerine start verdi.

TEMA Vakfı Kağızman  İlçe Temsilcisi Bünyamin Ekelik, Yunus Emre Ana okulu,Kazım Karabaekir anaokulu,Cumhuriyet anaokulu,Mevlana lkokulu,Camuşlu Şair Cemal Turan ilkokulu,Ortakoy ilkokulu,ve Çılahane ilkolullarında öğrencilere TEMA Vakfı’nın çalışmaları tanıtılarak çevre bilinci, erozyon, Meşe palamut ağacı dikimi, yetiştirilmesi hakkında bilgi verildi.

Kağızman Tema Vakfı Temsilcisi Bünyamin Ekelik, öğrencilere sadece akademik bilgi vermekle kalmayıp doğa ve yaşadığımız çevreye karşı daha duyarlı bireyler olmaları için gerekli eğitimin verildiğini belirtti. 

Kağızman ilçesindeki Tüm okullarda çevre konulu etkinliklerde önemle durduğunu belirten Ekelik, Okullardaki öğretmenlerinin de gereken hassasiyeti gösterdiğini söyleyerek Tema vakfı olarak her zaman bu etkinliklere ev sahipliği yapacaklarını ifade etti. 

Ekelik "Topluma sağlıklı ve faydalı bireyler yetiştirmenin yolu doğayı sevme ve koruma bilincinden geçtiğini, bu çerçevede de etrafımızdaki insanları bu konuda bilgilendirmeliyiz. Çevrenin kirlenmesini önlemek ve korunmasını sağlamak için üzerimize düşen görevleri mutlaka yapmalıyız. Hepimiz yaşanabilir ve temiz bir çevrede, mutlu ve sağlıklı yaşamak istiyorsak işe önce çocuklarımızı eğiterek başlamalıyız " dedi.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber