Tema Vakfı Kağızman İlçe Temsilcisi Atandı,

17 Mayıs 2017
0 Haber Yorum

Kısa adı TEMA olan Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı Kağızman İlçe Temsilciliği görevine, Kağızman Cumhuriyet ana okulu Müdür yardımcısı Enes Kaplan atandı.


Kısa adı TEMA olan Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı Kağızman İlçe Temsilciliği görevine, Kağızman Cumhuriyet ana okulu Müdür yardımcısı  Enes Kaplan atandı.

 

TEMA'nın, 476 bini aşkın gönüllüsü bulunduğunu ve amacının erozyonla mücadele, ağaçlandırma ve doğal varlıkları koruma olduğunu kaydeden TEMA Vakfı Kağızman Temsilcisi Enes Kaplan, "TEMA, toprağı ve meralarımızı yasasına kavuşturan, Birleşmiş Milletlerden (BM) 'Yaşam İçin Toprak' ödülü alan ve başarısını dünyanın kabul ettiği bir sivil toplum örgütüdür. Kendini, toplumun her kesimine ve dünyaya kabul ettirmiş, içinde yaşadığımız toplumun bütün siyasi ve sosyal renklerini hiçbir ayrım yapmadan kendi amacı doğrultusunda bir araya getirmiş olan bir vakıfta ilçe temsilcisi olarak görev yapmak benim için büyük bir onurdur" dedi.

 

Kağızman'da TEMA'nın amaçları doğrultusunda birçok problemin olduğunu ifade eden Kaplan, en önemli sorunları Aras nehrindki su seviyesinin gittikçe düşmesi, su kaynaklarının verimli kullanılmaması, Aras Nehrinin küçülüyor olması, rüzgar erozyonunun var olması ve ağaçlandırma çalışmalarının istenilen düzeyde olmaması olarak sıraladı. Bu konularda TEMA olarak yapacakları çalışmalardan söz eden Kaplan, farkındalık oluşturmak, toplumu gerek yerelde, gerekse ulusal düzeyde bilgilendirmek ve üzerlerine düşen diğer bütün görevleri yerine getirmek için büyük bir azimle çalışacaklarını söyledi. İlk iş olarak toprak yapısı uygun olan yerleri ağaçlandıracaklarını kaydetti,

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Çok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber