sanalbasin.com üyesidir

Tarımsal kredilerin yeniden vadelendirilmesi köylünün yüzünü güldürüyor

20 Aralık 2018
0 Haber Yorum

AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç tarafından müjdesi verilen uygulama kapsamında tarımsal kredi borcu olan vatandaşlar, Ziraat Bankasına başvurmaya başladı.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ta geçtiğimiz yıl yaşanan kuraklık nedeniyle hayatını tarım ve hayvancılıkla idame ettiren vatandaşların, hayvanlarının kaba yem ihtiyaçlarını karşılamak için Ziraat Bankasından aldıkları tarımsal kredilerin uygun faiz oranıyla yeniden vadelendirilmesi köylülerin ve besicilerin yüzünü güldürdü.

AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç tarafından müjdesi verilen uygulama kapsamında tarımsal kredi borcu olan vatandaşlar, Ziraat Bankasına başvurmaya başladı.

Arslan ve Kılıç tarafından da yapılan açıklamada; Ziraat Bankası tarafından, Bakanlar Kurulu kararı kapsamında tarımsal kredi kullanan vatandaşların tarımsal faaliyetlerinin devamını teminen vadesi 30 Haziran 2019 tarihine kadar olan işletme ve yatırım kredilerinin vade tarihinden itibaren 12 aya kadar vadelendirilebileceği bildirildi.

Açıklamaya göre, ilimizde tarım ve hayvancılıkla uğraşan vatandaşların yeniden vadelendirilen tutar dışında kalan kredi bakiyesi, eski faiz oranı ve vade yapısıyla aynen devam ederken, yeniden vadelendirme dönemi için yıllık yüzde 11 faiz uygulanacak. Böylelikle üreticiler piyasa koşullarının altında faiz oranları ile tarımsal faaliyetlerine devam etme imkanına kavuşacak.

Borcu olanlar neler yapmalı!

Öte yandan halen canlı hesaplarda işlenen vade ve taksit tarihi üzerinden 30 Haziran 2019 olan indirimli krediler kapsamında bulunan tarım kredisi vade tarihinden itibaren azami 1 yıl süre ile yeniden vadelendirilecek.  Yeniden vadelendirilen tutarlar 1 yılı aşmamak kaydıyla tek bir vade belirlenebileceği gibi taksitlendirilebilinecek.

Vatandaşların yeniden vadelendirilen uygulamadan faydalanabilmeleri için, hali hazırda tarımsal üretim faaliyetlerine devam etmesinin yanı sıra kredi vadelerinin en geç önümüzdeki yılın 30 Haziranın kadar olması ve ayrıca vadesi uygulamanın yürürlüğe girdiği tarih olan 19 Aralık 2018 tarihinden sonra olması şartı aranıyor. Yeniden yapılandırılacak borca yüzde 11 civarında faiz uygulanacak

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber