sanalbasin.com üyesidir

Tarihi kışla Susuz Hükümet Konağı olacak

10 Haziran 2016
0 Haber Yorum

Susuz ilçesinde Revize Restorasyon Projesi kabul edilen Tarihi Eski Kışla Binası’nın gerekli bakım ve onarımının yapılarak Hükümet Konağı binası olarak kullanılması amacıyla İçişleri Bakanlığı’na sunulan proje kabul edildi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Susuz ilçesinde Revize Restorasyon Projesi kabul edilen Tarihi Eski Kışla Binası’nın gerekli bakım ve onarımının yapılarak Hükümet Konağı binası olarak kullanılması amacıyla İçişleri Bakanlığı’na sunulan proje kabul edildi.Kabul edilen proje ile birlikte hem ilçede büyük bir tarihi öneme sahip olan Tarihi Eski Kışla Binası kurtarılmış olacak, hem de Susuz’a yakışır bir hükümet konağı inşa edilecek. Daha şimdiden maketleriyle bile ilçe halkını heyecanlandıran Susuz Hükümet Konağı’nın restorasyon çalışmaları tamamlanınca hizmete girmesi beklenyor.
Konuyla ilişkin açıklamada bulunan Susuz Kaymakamı Yusuf İzci, söz konusu tescilli yapının restore edilerek Hükümet Konağı olarak kullanılması amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen ödenek çerçevesinde bakım ve onarım çalışması yapılacağını belirterek, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından tarihi öneme sahip tescilli binanın Hükümet Konağı olarak kullanılacağını kaydetti.

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber