Tarihi Eski Bina Hükümet Konağı Oluyor

21 Ocak 2017
0 Haber Yorum

Kars’ın Susuz İlçesinde tescilli taşınmazlar arasında bulunan ve Eski Kışla Binası olarak da bilinen tarihi yapı restore edilerek 2018 yılında hizmete açılacak.


Kars’ın Susuz İlçesinde tescilli taşınmazlar arasında bulunan ve Eski Kışla Binası olarak da bilinen tarihi yapı restore edilerek 2018 yılında hizmete açılacak.

Hükümet Konağı olarak kullanılması için Kars İl Özel İdaresi tarafından Davetiye Usulüne göre 13.12.2016 tarihinde yapılan ilk ihalenin ardından 2017 yılı programına alınan tarihi binanın, 2018 yılının ilk ayında restorasyonu ve yapım çalışması tamamlanacağı öğrenildi.

Susuz Kaymakamlığı tarafından hazırlanan, Kars Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından onaylanan ve İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen ödenek çerçevesinde yapılacak restorasyon çalışması 2 ayrı etap halinde ihale edilecek. Bu amaçla Kars İl Özel İdaresi tarafından yapılan ilk ihale kapsamında binanın taşıyıcılık durumu tespit edilmesi, zemin ve duvar malzeme analizlerinin yapılması, imalatlar ile malzeme özelliklerinin belirlenmesi, binanın restore edilecek hale getirilmesi amacıyla binaya yük oluşturan malzemelerin dışarıya çıkarılması ve temizlenmesi ile revize restorasyon projesi hazırlanacak.

Bu kapsamda belirtilen çalışmaların bitmesi ve analiz sonuçlarının alınmasının ardından Kars İl Özel İdaresi tarafından yapılacak son ihale ile fiili restorasyon çalışmasına başlanacak.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber