sanalbasin.com üyesidir

Tamamlayıcı tedavi: Akapunkur

24 Mart 2016
0 Haber Yorum

Ardahan Üniversitesi (ARÜ)’de Uzak Doğu’da ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan akupunktur hakkında bir konferans düzenlendi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Ardahan Üniversitesi (ARÜ)’de Uzak Doğu’da ortaya çıkarak tüm dünyaya yayılan akupunktur hakkında bir konferans düzenlendi.

Konferansın konuşmacısı ARÜ Sağlık Bilimleri Yüksekokulu (SBYO) Müdürü ve aynı zamanda akupunktur uzmanı olan Prof. Dr. Rüknettin Baha Çelik, akupunktur hakkında detaylı bilgiler verdi.

Konferans, İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi (İBEF) Nazım Hikmet Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen konferansa; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Alper Karadağ, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Prof. Dr. Ahmet Evren Erginal, Sağlık Hizmetleri MYO Müdürü Öğr. Gör. Kemal Yazıcı, SBYO Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Özkan, İBEF Öğretim Üyesi Prof. Dr. Remzi Ataoğlu, akademik ve idari personellerin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

Konferans öncesinde SBYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurcan Erbil tarafından Prof. Dr. Rüknettin Baha Çelik hakkında bilgiler verildi. Sunumun ardından sözü Prof. Dr. Çelik aldı. Sözlerine akupunkturun tamamlayıcı bir tedavi yönetim olduğunu belirterek başlayan Prof. Dr. Çelik, son yıllarda üniversitelerin akupunktur bölümleri açmak için birbirleri ile yarıştığını dile getirdi. Akupunkturun tarihinin çok eskiye dayandığını belirten Prof. Dr. Çelik, 1266 yılına ait Çinliler tarafından yapılmış akupunktur noktalarını gösteren bronş heykeli bulunduğunu ifade etti. Akupunkturun temel felsefesinin insan vücudundaki bozulan dengenin tekrar sağlanması olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Çelik ayrıntılı bilgiler vererek sözlerini tamamladı. Kapanış konuşması Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Orhan Söylemez tarafından yapıldı. Prof. Dr. Söylemez tarafından Prof. Dr. Çelik’e teşekkür belgesi takdim edildi.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber