sanalbasin.com üyesidir

TKDK, 12. Başvuru Çağrı İlanını basına duyurdu

22 Ocak 2014
0 Haber Yorum

TKDK, 12. Başvuru Çağrı İlanını basına duyurdu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

-ARDAHAN TKDK BASIN MENSUPLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Ardahan İl Koordinatörlüğü 12. Başvuru Çağrı İlanı programı çerçevesinde basın mensuplarıyla yemekli toplantıda bir araya geldi.
Toplantıya Ardahan ve ilçelerinde yayın yapan 17 adet yerel gazete temsilcisi davet edilmiştir. Bunlardan 12 gazete’yi temsilen 13 basın mensubuyla bir araya gelen Ardahan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Levent Demirel ve kurum personeli kurum tarafından destek verilen yatırım alanları ve miktarları, şimdiye kadar desteklenen , hayata geçirilen ve incelenmeye devam edilen projeler ile birlikte 12. Çağrı İlanı hakkında bilgiler verdi.
Ardahan İl Koordinatörü Levent Demirel, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak 2013 yılı içerisinde 9,10 ve 11. Çağrılar olmak üzere toplam 3 adet Başvuru Çağrı İlanına çıkıldığını belirtti. Başvuruların  42 ‘sinin gerçek kişiler , 6 ‘sının  ise tüzel kişilerden geldiğini vurgulayan Demirel, süt hayvancılığı kapsamında 2 , besicilik kapsamında 3 ,süt işleme ve pazarlama kapsamında 5 arıcılık kapsamında ise 38 olmak üzere toplamda 48 adet projenin kabulünün gerçekleştiğini , bu kapsamda başvuru sahipleri tarafından İl Koordinatörlüğüne sunulan 48 projenin sorunsuz ve sözleşme şartlarına uygun gerçekleştirildiği takdirde yaklaşık yatırım tutarının 17.230.000.00 TL olup Kurumumuz tarafından verilecek hibe tutarının ise yaklaşık olarak, 9.140.000.00 TL olarak gerçekleşmesi ve bu projeler kapsamında 149 kişiye istihdam sağlaması planlandığı hususunda bilgiler verdi.
Demirel, ‘’Toplam yatırım tutarı 5.776.888,10 TL olan Koordinatörlüğümüze yapılan başvurular sonucunda sözleşmesi imzalanan ,yatırımları tamamlanan ve devam eden projeler için 2013 yılı içerisinde hibe olarak 2.148.656,89 TL ödeme yapılmıştır. "dedi.
Basın mensuplarının Kurum çalışmalarının halka anlatılması noktasında rollerinin öneminden bahseden Demirel, daha fazla yatırımın hayata geçirilmesinde yerel basından daha fazla destek beklediklerini sözlerine ekledi. Toplantı basın mensuplarının sorularının cevaplanmasını müteakip sona erdi.
(BA-BA-S) ARDAHAN (KHA)

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber