sanalbasin.com üyesidir

TADDEF’den Çanakkale Mesajı

16 Mart 2016
0 Haber Yorum

TADDEF’den Çanakkale Mesajı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Türkiye Azerbaycan Dostluk Dernekleri Federasyonu (TADDEF)Genel Başkanı yardımcısı Serdar Ünsal, Çanakkale zaferinin 101.yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ünsal, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Çanakkale savaşı milli şuurun tek yürek, tek yumruk olduğu ve vatan toprağını düşmana teslim etmemek için ölümü göze almış aziz ecdadımızın kahramanlık mücadelesidir. Çanakkale zaferi, bir milletin inancının ve cesaretinin büyük destanıdır. Üzerinde yaşadıkları toprağı vatan yapma, milli varlığımızı sürdürme ve bağımsızlığımız uğruna, canlarını feda eden aziz şehitlerimizin anısına ithafen, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ; “Sana dar gelmeyecek makberi kimler kazsın/Gömelim gel seni tarihe desem, sığmazsın” diyerek şehitlerimize olan minnet borcunu mısralarında dile getirmiştir. Bu gün Çanakkale zaferinin 101. yıl dönümün de hür ve bağımsız yaşadığımız bu vatanı bizlere emanet eden aziz şehitlerimizin hatırası önünde saygıyla eğiliyorum.”

“Eşsiz bir zaferi bizlere armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum” diyen Ünsal, şunları kaydetti: “Bağımsızlık ruhunun ve zafer bilincinin yüreklerimizde hiç solmaması temennisiyle Çanakkale Zaferimizin 100. yılını kutluyorum. 18 Mart 1915 sadece Çanakkale ve Mustafa Kemal destanının başlangıç tarihi değil, aynı zamanda tüm mazlum milletlerin beş yüz yıldır ters giden yazgısının dönüşünün de başlangıcıdır.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber