Susuz'da ''Görün Biz de Varız'' Projesi

07 Temmuz 2011
0 Haber Yorum

Susuz'da ''Görün Biz de Varız'' Projesi

Kars'ın Susuz İlçesi'nde SODES kapsamında uygulanan 'Görün Biz de Varız' projesi faaliyetlerinden biri olan Kadın Merkezi törenle açıldı.

Susuz, Cilavuz Kalkınma Derneği’nin (CİLAVUZ-DER) SODES kapsamında uyguladığı “Görün Biz De Varız’ projesi özellikle köyden ilçeye günü birlik gelen kadınların, genç kızların, çocukların günlük temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere; Çocuk Oyun Odası, Çocuk Uyku ve bakım Odası, Spor odası ve Oturma odası ile uygun ortamı olmayan veya annesi çalışan öğrencilerin kullanacağı Etüt odasını içinde barındıran Kadın Merkezi’nde internete erişim de mümkün.

 

  

 

 Merkezde projeden 1 bayan, 1 erkek personelin istihdam edildiğini söyleyen Susuz Kaymakamı Murat Kütük, “Burası sizin eviniz, biz şu anda sizin misafiriniziz, evinize sahip çıkın, sürekli kullanın. Açık lise Açık İlköğretim okullarına çocuklarınızın kayıtlarını yaptırın. Burada internette var, buradan takip edersiniz, geçen dönem kayıt ücretlerini biz karşıladık. Bu dönem de karşılarız.” dedi.

Açılışa katılan bayanlar; gördükleri karşısında sevinç ve heyecanlarını saklamayıp, zaman zaman alkışladılar. Kendilerine ikram edilen ev yapımı yiyecekleri yerken sohbet ettiler. Bayanlar sohbetlerinde, “Burayı yapandan, yaptırandan Allah razı olsun, Doktora, bankaya geldiğimizde küçük çocuğumuzu da yanımızda getirmek zorunda kalıyoruz, çocuk acıktığında, uykusu geldiğinde dükkan köşelerinde, kahve köşelerinde rezil oluyorduk. Çok iyi olmuş, çocuğumuzu uyutabilecek yerimiz oldu. Geçen gün dolu yağdığında burasını bilmiyorduk, bilseydik başımıza dolu yağa yağa eve gitmezdik. Burada kendi yaptığımız şeyleri satabilir miyiz? Çok iyi olur” şeklinde duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.

 

 

 

 

KHA

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber