Susuz’da yılsonu halk eğitim sergisi açıldı

28 Mayıs 2014
0 Haber Yorum

Susuz’da yılsonu halk eğitim sergisi açıldı

Kars Susuz Halk Eğitim Merkezi (HEM) Müdürlüğü’nce 2013-2014 eğitim-öğretim yılında açılan çeşitli kurslarda yapılan ürünlerin yer aldığı yıl sonu sergisi açıldı.
Susuz  HEM Müdürü Ergül Okulmuş, Öğretmen lisesi kapalı spor salonu önünde serginin açılışında yaptığı konuşmada, HEM’de iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesi hedeflendiğini söyledi.
Köy ve mahallelerde 16 branş ve  çeşitli dallarda 80 kurs açtıklarını ifade eden Okulmuş, “Kurslarımıza kayıt yaptıran kursiyer sayımız toplamı 1350, verilen sertifika sayısı  435 dir. Bu kursiyerlerin 600 bay, 750 ü bayandır. Ayrıca kurslarımızda 34 usta öğretici, 45 öğretmen görev yapmıştır. Şuanda 48 kursumuzda devam etmektedir” dedi.
Kaymakam Musa Evin de yaptığı konuşmada “ Hanımefendilerin el emeği, göz nuru çalışmalarını görmek, sergiyi açmak üzere buraya geldik. Tabi bu çalışma aslında sadece 8 aylık bir çalışma değil. Burada aslında bin yıllık bir emek var. Ta Orta Asya’dan Büyük Selçuklu Devleti’nden, Anadolu Selçuklu’larından, Osmanlı’dan  ve Cumhuriyetimizin kültür birikiminin  burada son aşamasını göreceğiz. Burada yüzyılların emeği var.Bu çalışmalar bizim kültürel ve sembolik sermayemizdir.Bu sermayemiz usta öğreticilerimizin ve öğretmenlerimizin el emeği göz nuru çalışmalarında ülkemiz var oldukça devam edecektir.”dedi.Konuşmanın ardından,Kafkas Halk Oyunları Ekibi gösterilerini sundu.Kursiyerlere belgleri kaymakam,Garnizon Komutanıve Belediye başkanı tarafından verildi.
​Serginin açılışı Kaymakam Musa Evin tarafından yapıldı.
Sergiye, Susuz  Kaymakamı Musa Evin,Garnizon Komutanı Ali Özcan,Beldiye Başkanı Murat Uray, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Harun Yenice,Teftiş kurulu Başkanı Necati Çoruh,Şube Müdürleri Cemalettin Güven,Mehmet Tüzen,Bülent Budak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rıza Uray, , daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.
(RU-BA-S) GAZİ KARS / SUSUZ (DHA)
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber