Susuz’da Tabldot: Çanakkale

18 Mart 2015
0 Haber Yorum

Susuz’da Tabldot: Çanakkale

Çanakkale Deniz Zaferinin 100. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Anma Günü sebebiyle Susuz’un bütün okullarında  bir günlük Çanakkale Tabldot etkinliği gerçekleştirildi.
İlçe okullarının  yemekhanesinde yemek yiyen öğrenci ve personele, Çanakkale Savaşı esnasında Mehmetçiğin cephede yediği menü dağıtıldı.
İlçedeki 100.Yıl Yatılı Bölge Ortaokulu(100.Yıl YBO),Kazım  Karabekir Anadolu Lisesi,İncesu 75.Yıl İMKB Yatılı Bölge Ortaokulu(75.Yıl YBO) yemekhanelerinde, Üzüm Hoşafı ve ekmekten oluşan menüyü yiyen öğrenciler farklı bir duygu yaşadıklarını belirttiler.
Çanakkale Savaşı’nın ne kadar zor şartlar altında kazanılmış bir zafer olduğunu bildiğini, okuduğu kitap ve romanlarda, o dönemdeki şartları gözünde canlandırdığını belirten 100.Yıl YBO müdürü Rıza Uray “ilk kez böyle bir duygu yaşadım. Normal şartlarda bile bu öğünle insanın karnı doymazken savaş ortamında dedelerimizin bu öğünle karnını doyurduklarını görünce kazanılan zaferin anlamı daha da pekişiyor. Hepsinin ruhu şad olsun.Öğrencilerimize Saatlerce Sosyal Bilgiler öğretmenlerimiz Çanakkale savaşını anlatıyor ama bu kadar etkili olmuyor bir günde olsa öğrencilerimize o günün duygusunu yaşatmak istedik  ” dedi.
100.Yıl YBO da yemeğe katılan şube müdürü Bayram Canlı da “İlçe müdürler kurulunda aldığımız karar gereği ilçemizin bütün okulları bugün bu menüyü öğrencilerimize veriyor. Bu kutsal günün hatırlanması ve öğrencilerimizin o şuuru hissetmeleri önemli. Tarih, aynı zamanda bir uyarı, geleceği gösteren bir dürbündür. Bu kutsal destanı özümseyen, ders alan çelik gibi iradesi olan nesiller yetiştirmeliyiz.
Sekizinci sınıf Öğrencisi Ufkum Erkin Asatekin de “Bizim için bu etkinlik sürpriz oldu.Hayatım boyunca unutmayacağım bu etkinliği bir günlüğüne de olsa o duyguyu yaşadık.”dedi.
Şube müdürü Bayram Canlı,Okul Müdürü Rıza Uray,Müdür yardımcıları Selçuk Tan,Demet Özer,öğretmenler de sıraya girerek öğrencilerle birlikte yemek aldı.Öğrencilerle birlikte yediler.
(RU-BA-S) GAZİ KARS / SUSUZ (KHA) 


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber