sanalbasin.com üyesidir

Susuz Meslek Yüksekokulu’na atamalar yapıldı

04 Aralık 2012
0 Haber Yorum

Susuz Meslek Yüksekokulu’na atamalar yapıldı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

 
SUSUZ MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE YRD. DOÇ. DR. ABDURRAHMAN GÜRBÜZ GETİRİLDİ
 
Kars Kafkas Üniversitesi Susuz Meslek Yüksekokulu’na, Adalet, Harita kadastro, Raylı Sistemler ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği gibi bölümlerin açılması düşünülüyor.
 
Kars’ın Susuz ilçesinde yayınlanan Cilavuz Haber Gazetesi’in başlattığı “Cilavuzu Seviyorum Fakültemi İstiyorum” kampanyası sonuç verdi. Kampanyaya, Susuz halkı da, büyük destek vermiş, bu talebi benimsemiş ve sahiplenmişti. Kampanya kapsamında 3 günde 3000 imza toplanarak ilgili makamlara sunulmuştu. Dönemin Susuz Kaymakamı Vedat Yılmaz’ın çalışma ve katkıları boşa gitmemiş ve Susuz’a yüksekokul açılması kararı verilmişti.
 
SUSUZ MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE, YRD. DOÇ.DR. ABDURRAHMAN GÜRBÜZ GETİRİLDİ
Gürbüz, Susuz Meslek Yüksek Okulu’na öğrenci alımları için çalışmalarının sürdüğünü belirterek, YÖK’ün öğretim elamanı vermesi durumunda, ilk etapta Kars’ta eğitim öğretime başlayacaklarını kaydetti. Susuz ilçe merkezinde taahhüt edilen binalarda eğitim – öğretim yapmanın mümkün olamayacağına dikkat çeken Gürbüz, yüksekokulun ve bu yönde de Susuz’un 30 – 40 yıl sonrasını düşünerek planlama yapmak durumunda olduklarını söyledi.
 
Gürbüz, İlçe merkezinde bulunan sağlık ocağının yan tarafındaki yaklaşık 50 dönümlük arazinin Susuz Meslek Yüksekokulu’na tahsis edilmesi için Kaymakamlık ve ilgili bakanlıkla yazışmalara başlanıldığını da belirtti.
 
ADALET, HARİTA KADASTRO, RAYLI SİSTEMLER VE SÜS BİTKİLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİ BÖLÜMLERİNİN AÇILMASI PLANLANIYOR
Susuz ilçe merkezinde kampuslaşmaya giderek ileride daha da büyümeyi hedeflediklerini söyleyen Gürbüz, “Sağlam temelli, planlı ve fiziki imkanlarının yeterli gelebileceği, Adalet, Harita Kadastro, Raylı Sistemler ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği gibi bölümleri açmayı düşünüyoruz. Üniversitemizin bünyesinde bulunmayan ve iş imkanları fazla olan bölümlerin açılması planlanmaktadır. Kontenjanları ise her bir bölüm için 40-50 kişi olarak düşünmekteyiz. İnceleme ve araştırmalarımız sürüyor açılacak bölümler netleşince kamuoyuna açıklayacağız.” dedi.
 
SUSUZ İLE GÖNÜL BAĞI OLANLAR KATKI SUNSUN
Kendisi ile birlikte Müdür yardımcılığına, İİBF Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Kaygın ve Okul Sekreterliğine de Bülent Uluoğlu’nun atanmalarının gerçekleştirildiğini de belirten Gürbüz Yrd. Doç. Dr. Abdurahman Gürbüz, “Sağlık ocağının yan tarafındaki yaklaşık 50 dönümlük arazinin Susuz Meslek Yüksekokulu’na tahsisi için gerekli yazışmalar başlamış durumdadır. Bizim orada yapılmasını planladığımız ve istediğimiz 3000 metrekare kapalı alanı olan 12 derslikli 4 katlı bir hizmet binası yapılmasıdır. Öğrencilerin barınacağı bir yurt binası ve çalışan personelin kalacağı 10 daireli bir lojmanla başlamak istiyoruz. Bununda yaklaşık maliyeti 4-5 milyon lira civarındadır. Bunları da üniversitemizin bütçesinin sınırlı olmasından dolayı bir anda gerçekleştirmek mümkün olmayacağından Susuz da veya ilçe dışında yaşayan Susuzlu iş adamlarının ve bir şekilde Susuzla gönül bağı bulunanların katkılarının sağlanması işlerin hızlı yürümesine yol açacaktır.” Diye konuştu.
 
YÜKSEK OKUL İLÇENİN GELİŞMESİNİ SAĞLAR
Susuz’da Meslek Yüksek Okulunun açılması durumunda ekonomik olarak ilçenin gelir düzeyinin de artacağına dikkat çeken Gürbüz daha sonra şöyle konuştu.
 
“Okul açıldığında göçü duracaktır. Arz talep dengesinden dolayı ilçede yeni istihdam alanları açılacak ve yeni iş yerlerinin açılmasına da sebep olacaktır. Kültürel etkinliklerden dolayı ilçemiz önce Kars gündemine daha sonrada ülke gündemine taşınacaktır. Bunları resim kurumlar ve Susuz halkıyla birlikte yapacağız. Karslı ve Susuzlu işadamları katkı sunsunlar. Susuzluların bu konuda duyarlı olmaları durumunda açılacak olan Meslek Yüksekokulu’nu sahiplenerek katkı sunmalarının yanında, kısa-orta ve uzun vadede gerçekleşecek değişimlere karşı çıkmak yerine ayak uydurmalarını bekliyoruz. Ayrıca Meslek Yüksekokulu’nun kuruluş aşamasında Susuz içerisinde ve ilçe dışında yaşayan iş adamlarından maddi ve manevi desteklerini bekliyoruz.”
 
YRD. DOÇ.DR. ABDURRAHMAN GÜRBÜZ KİMDİR?
Gürbüz, 1967 Sarıkamış doğdu. İlk ve ortaokulu Sarıkamış da, lise öğrenimini ise Bursa da yaptı. 1990 yılında Kars Veterinerlik Fakültesini bitirdi. 1991- 1993 yılları arasında Kars’da serbest veteriner hekim olarak görev yaptı.1994 yılında Kars Meslek Yüksekokulu’nda öğretim görevlisi olarak göreve başladı. 2008 yılında Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu kurucu bölüm başkanlığı görevinde bulundu. Birçok idari bölümlerde bölüm başkanı olarak görevler yaptı. 20 yıllık görevinin tamamını Meslek Yüksekokullarında geçirdi. Bu tecrübelerinden dolayı da 24.09.2012 tarihinde Susuz Meslek Yüksekokulu’nu kurması için Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Sami Özcan tarafından görevlendirildi. 1986 yılından beri Kars da ikamet eden Gürbüz, Kars Veterinerlik Fakültesinin ilk mezunlarındandır. Gürbüz, Evli ve üç çocuk babasıdır.
(TD-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – TACETTİN DURMUŞ
 


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber