Şivan'dan Kars'ta Bir Film Daha Çekilecek,

27 Ocak 2018
0 Haber Yorum

Tek Türkiye dizisinin Şivanı Karslı Sinema Sanatçısı Süleyman Karadağ Kars'ta çekeceği sinema filmi için destek çağrısında bulundu.

1993 yılından bu yana sinema ile uğraşan, senaryo, dublaj ve yönetmenlik gibi görevlerde yer alan Karslı sinema oyuncusu Süleyman Karadağ'ın 12 adet kendi çektiği ve yönettiği filmi var.

Berivan gibi birçok ünlü dizide rol aldı. Özellikle Tek Türkiye adlı dizide Şivan karakterini canlandıran ve Kurtlar Vadisi adlı dizide de rol alan Karadağ televizyonumuza yaptığı açıklamada "Nasip olursa bu yıl Kars'ta yani kendi memleketimde bir sinema filmi çekeceğim. Bu nedenle şuan Kars'ta bazı hazırlıklar içerisindeyim. Benim buradan yetkili ve Kars yöneticilerine bir çağrım olacak; memleketim için çıktığım bu yolda karınca kararınca küçük te olsa desteklerini bekliyorum.

Kars'ı eskiden bırakdığı gibi bulamadığını, eski taş yapıların yerini çarpık beton binalara bıraktığını gördüğüne çok üzüldüğünü ifade eden Karadağ; "En azından ayakta kalan tarihi yapılara sahip çıkalım. Kars kimlikli bir kent. Tarihi ve kültürel anlamda çok zengin olan şehrimiz sahip çıkıldığı takdirde, her zaman kameraların ve fotoğraf makinelerinin kadrajında yerini alacaktır. Uzun zamadan beridir kendi memeleketimde Kars'ta bir film çalışması yapmak istiyordum. Şimdi, bununla alakalı olarak ön hazırlık ve çalışmalarımı sürdürüyorum. Bu film Kars'ın filmi olacak. İş adamlarımızdan derneklere, vakıflardan Karslı esnafımıza hatta vatandaşlarımıza kadar herkese çağrıda bulunuyorum. Gelin hep birlikte bu taşın altına elimizi koyalım ve bu filmi Kars'a kazandıralım." 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber