sanalbasin.com üyesidir

Şirinköy’de yol sorunu

06 Aralık 2013
0 Haber Yorum

Şirinköy’de yol sorunu
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Digor ilçesine bağlı Şirinköy’de bozuk olan yollarının bir an önce düzeltilmesini isteyen vatandaşlar, yolun düzeltilmemesi halinde ağır kış koşullarında büyük zorluklar çekeceklerinden endişe duyduklarını belirttiler.
Uzun ve yorucu ekmek mücadelesi sonunda at arabalarıyla yol kenarına gelen köylüler aldıkları ekmeklerle köydeki evlerinin yolunu tuttular. Kar yağışı nedeniyle karla kaplanan yolda bir hayli zorlanan şirin köylüler, 500 metrelik yolu 2 saatte geçebildiler. Yorucu mücadelenin ardından poşetlere bırakılan ekmekler evdeki çocuklara ulaştırıldı. 2 gündür evlerinde ekmek olmadığını söyleyen ev kadınları devlet büyüklerine seslenerek yollarının yapılmasını istediler.
Eve giden yolda çektikleri sıkıntıları anlatan Köylüler, hastaneye gidemediklerini, şehirle olan bağlantılarının tamamen koptuğunu belirttiler. Şirin köylüler yaşadıkları sıkıntıların bir an önce bitmesini ve bu yol çilesinden kurtulmak istediklerini söylediler.
Mevcut köy yolunun bozukluğundan şikayet eden köylüler, “Evimize gitmek için kullandığımız tek yol olan köyün bu yolu, ben kendimi bildim bileli bu haliyle perişan halde. Bakımsızlığı yüzünden artık yol, yol olmaktan çıkmış durumda. Yoldan çok dağlık, taşlık bir alanı andırıyor. Bu yolun güzel bir bakıma ihtiyacı var. Biz köylüler bu yolun bu halinden bıktık, usandık. Araçlarımız bu yolda özelikle kar yağdığı zamanlarda geçemiyor. Daha iki gün önce yağan kar az yağmasına rağmen yolun kapanmasına neden oldu. Şirinköy büyük bir köy. Şirinköyün yukarı mahallesine giden tek bir yol yok. Bu bölgede yaklaşık 20 hane var. Bu haneler de 70 – 80 kişi yaşıyor. Kış mevsiminde çok zor anlar yaşıyoruz.” dediler.
Köylüler ayrıca, “Köye ulaşmak için yaklaşık 10 köyün ortak kullandığı ana yola çıkmak için sadece 500 metrelik bir yolumuz var. Onu da kullanamıyoruz. Kışın, kardan geçilmiyor. Çoğu kez araçlarımız bu yolda mahsur kalıyor ve araçlarımızı traktör ile çekmek durumunda kalıyoruz. Bu yolda bu güne kadar sadece yapılan çalışma Ermeniler zamanında yapılmış. O günden bugüne kadar tek bir çivi dahi çakılmamış. Köy yerinde yaşlı kadınlar olduğu için ekmek pişiremez olan şirin köylüler dağ pınar beldesinde her gün gelen ekmek fırınına ait arabadan ekmeklerini temin ediyorlar. Kar yağışının başlamasıyla iki gündür evlerine ekmek götüremediklerini dile getiren köylüler, ekmek arabasının köylerine giremediğini bunun içinde yaklaşık 500 metre yürüdükten sonra yol kenarında bekleyen ekmek aracından ekmeklerimizi alıyoruz.” diye dert yandılar.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber