Sınır İlçelerin Kaymakamları Sınır Taburunda

26 Kasım 2014
0 Haber Yorum

Sınır İlçelerin Kaymakamları Sınır Taburunda

Kars’ın Ermenistan’la sınırı olan ilçelerden Arpaçay, Akyaka ve Digor ilçelerinin Kaymakamları Şahnalar 3. Hudut Taburunu ziyaret etti.
Arpaçay Kaymakamı Faruk Erdem, Akyaka Kaymakamı İbrahim Cengiz ve Digor Kaymakamı İsa Bolat’ı Şahnalar Tabur Komutanı Yarbay Ayhan Ocak karşıladı. Türkiye-Ermenistan sınır hattından sorumlu olan mülki amirler ile tabur komutanı Ermenistan ile sınır hattında yapılan çalışmaları değerlendirirken, yürütülen faaliyetlerle ilgili Kaymakamlara brifing verildi. Ziyarette tabur gezilerek binalar, personel durumu ve yapılan faaliyetler hakkında bilgi alındı. Milli üretim olan ilk yerli zırhlı personel taşıyıcı araç “Kirpi” incelenerek, araç hakkında da bilgilendirme yapıldı.
Daha sonra Kaymakamlar ve Tabur Komutanı Ocak, sınıra sıfır noktasında bulunan Şehit Piyade Üsteğmen Tayfun Sümer Karakolunu ziyaret etti. Burada karakol komutanı tarafından karşılanan heyete karakol binası, silahlar, askeri sorumluluk sahası ile ilgili brifing verildi. Son olarak gözetleme kulesinde vatan nöbeti tutan Mehmetçikler de ziyaret edilerek Ermenistan bölgesindeki sorumluluk sahalarıyla ilgili bilgiler alındıktan sonra ziyaret sonlandırıldı.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber