sanalbasin.com üyesidir

Sinan Oğan: Üç serhat şehri doğunun hilalidir

27 Ekim 2015
0 Haber Yorum

Sinan Oğan: Üç serhat şehri doğunun hilalidir
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Özel bir ziyaret için Bursa’da bulunan Iğdır 24.dönem Milletvekili Sinan Oğan Bursa’da hemşerileri ile hasret gidermek ve dertleşmek için, bir araya geldi.
Bursa’daki Kars-Ardahan ve Iğdırlılar MHP eski Milletvekili Sinan Oğan’ı KAI Federasyonunda ağırladılar.
“Sinan Oğan bizim için bir liderdir.”
Bursa’daki Kars-Ardahan ve Iğdırlılar adına konuşan, KAI Federasyon Başkanı Sabri Akgün; “Bizim evimizi ziyaret eden kendi evladımız aramıza hoş gelmiştir. Sinan Oğan gibi bir hemşerimiz bizim için bir liderdir.Önünün kesilmesi bizleri üzmüştür.Kendilerinin her zaman yanındayız ve bizim bir evladımızdır.” dedi.
“Sinan Oğan bizim Güneş’imizdir.”
KAI Federasyonu eski başkanlarından, onursal Başkan Dursun Karakoç; “Bizlerin bir lokomotife ihtiyacı vardır.Güneş balçıkla sıvanmaz. Güneş her zaman güneştir. Bizim Güneşimizi hiç kimse balçıkla sıvayamaz. Destek veriyoruz ve arkasındayız. ”dedi.
Ziyarete katılan Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin Türkoğlu selamlama konuşması yaptıktan sonra. “Sinan Oğan gibi bir evladınız olduğu için şanslısınız ve bende dost olduğum için mutluyum.” dedi.
“Üç Serhat Şehri Doğunun Hilalidir.”
Sinan Oğan yaptığı konuşmada: “Biz Karslı,Ardahanlı ve Iğdırlı aynıyız. Üç serhat şehri doğunun hilalidir.Biraz sahipsiz kalmışız.Büyük şehirlerde ötelenmişiz.Bizler girişken ve sosyal bir toplumuz.Milliyetçi ve Ülkücü olmamıza rağmen, Türkiye siyasetinde etkin rol alamıyoruz.Serhat illerimize dışarıdan o bölge insanı olmayan milletvekili adayları getiriliyor ve oradaki taraftarları sahip çıkıyor birlik beraberlik içindeler.Fakat bizler neden birlik ve beraberlik içinde olamıyoruz.Eksiklerimiz de yok değildir,seçtiklerimize sahip çıkma noktasında eksiklerimiz vardır.Birbirimize sahip çıkalım.Bizler birbirimize sahip çıkmazsak başkaları bize sahip çıkmaz. Doğduğunuz bölgeyi unutmayın ve her zaman destekleyiniz.Şu anda Iğdır’da aynı toplumdan iki aday vardır.Birinci olduğumuz Iğdır’da HDP iki sıfır yapmakta.Iğdır,Kars ve Ardahan’da birliği sağlayabiliriz.Bölgemizde olmazsak bile akrabalarımız,hemşerilerimiz ve atalarımızın mezarları vardır.Her yıl gitmeliyiz ve sahip çıkmalıyız.O bölge bizim için Türk Dünyasına açılan kapı durumundadır ve stratejik önemi olan bölgedir.Bölgemize sahip olmak için ticaret,bürokrasi ve siyaset alanlarında güçlü olmalıyız.Bursa’da Kars-Ardahan ve Iğdır evi olmalı kirada oturmamalıyız.Ev sahibi olmalıyız.Düşüncelerimiz ne olursa olsun,memleket sevdalısı olmalıyız.En büyük projemiz vatan birliği ve bütünlüğüdür.Hedefimiz “Şehidimize kelle,teröriste sayın” diyenlerin önüne geçmek ve bu sözü söyletmemektir.MHP bu cümleleri asla ifade etmez ve karşısındadır.Bölgemiz PKK nın hedefinde.İçimizden güçlü bir iktidar çıkarmalıyız.İki tane bomba patladı diye Türkiye bölünmez.Türkiye asla Suriye olmaz.Bizler Türk insanına,Türk kadınına ve Türk gencine güveniyoruz.Türkiye komşuları ile,iktidarı ile ve seçim ile yoruldu.Talepkar ve iddialı olmak zorundayız.İki yıl sonra tekrar seçim olacaktır ve MHP iktidar olacaktır.Bizleri ağırladığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum”. dedi.
Ziyaretten memnun ayrılan Oğan her zaman emrinizdeyim,ne zaman davet ederseniz gelirim diyerek Federasyondan ayrıldı.
(KAE-BA-S) BURSA (KHA) – KAFKAS HABER AJANSI – K. ALİ ERGÜL

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber