KARS       IĞDIR      KAĞIZMAN      SARIKAMIŞ       SELİM      SUSUZ      AKYAKA      ARPAÇAY      DİGOR      ARDAHAN       VEFAT EDENLER   
 
Ana Sayfa > IĞDIR

Sinan Oğan: Bahçeli Başka Partiye Geçmemi İstedi
28 Ağustos 2015
Sinan Oğan: Bahçeli Başka Partiye Geçmemi İstedi
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

Milliyetçi Hareket Partisi'nden ihraç edilen partinin Iğdır eski milletvekili Sinan Oğan, kararı mahkemeye götürmeye hazırlanıyor. Beklentisi hukuki yollardan da olsa partiye geri dönmek. Oğan, 2014 yılının sonbahar aylarından bu yana Genel Başkan Devlet Bahçeli ile sorunlar yaşadığını söyledi.

Bahçeli'nin kendisine 2014 sonbaharında, "Sizi severim ama kendi başınıza hareket ediyorsunuz. Bundan sonra serbestsiniz" dediğini anlatan Oğan, "Sayın Genel Başkan baktı başka partiye geçmiyorum bir milletvekiliyle haber gönderdi, 'Başka partiye geçsin, partiyi terk etsin. Yoksa ben onu atacağım' dedi. Ben partilerde kurumsallaşmaya, parti içi demokrasiye çok önem veren birisiyim. Bunu kabul etmem mümkün değildi" şeklinde konuştu.

İşte Sinan Oğan'ın kendisine yöneltilen sorulara verdiği yanıtlar;

MHP'den ihraç edildiniz. Karar size tebliğ edildi mi?

Maalesef henüz bana tebliğ edilmedi. Eskiden bu tür kurumsal hususlara dikkat edilirdi ama artık edilmiyor. İlgili şahıslara tebliğ edilmeden basına direkt bülten olarak geçildi. İhraç edilip de basına böyle geçilen de kimse yok. İlginç bir durum çünkü klasik tabirle, "zamanlaması manidar". Seçimlerden önce böyle bir kararın alınmasını aklım almıyor. Seçime giderken bizim gibi camia içinde bir yeri olan bir insanın "kör parmağım gözüne" dergi gibi alelacele ihraç edilmesi, ihraç kararına ret veren ilin fesih edilmesi, bu kararın hukuksuz bir şekilde alınması, bunun basına servis edilmesi şöyle bir izlenim ortaya çıkarıyor; sanki genel merkezin seçimler öncesinde oy kaygısı yok.

"BU BİR ACİZİYETİN GÖSTERGESİDİR"

Bu süreç nasıl başladı?

Bunun başında Musul'daki konsolosluk baskınını haber verdikten sonra hükümet çok zor durumda kaldı. O dönem ben bir canlı yayındayken hükümet sözcüsü Bülent Arınç, "Dışişleri Bakanlığımız Sinan Oğan'a bilgi sızdırıyor" dedi. Öyle bir şey yok, ayrıca bu bir acziyetin göstergesidir.

Bu partinizde nasıl bir etki yarattı?

Bir süre sonra beni Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın aradı. Çok ön plana çıktığımı,AKP'nin çok üzerine gittiğimi ve geri çekilmem gerektiği talimatını iletti yukarıdan.

"NEDEN İZİN ALMADIĞIMI SORDU"

Yani Genel Başkan'ın talimatı mıydı bu?

Evet. Ondan sonra zaten artık ipler gerilmeye başladı. Peşinden Ermeni meselesinin 100. Yılı meselesi nedeniyle biz bir çalışma yaptık. Ben Genel Başkan'a, "Efendim 2015 geliyor. Herkes bizden çalışma bekliyor. Bu konuda ne yapacaksınız? Biz biraz klasiğin ötesine geçelim. 22-23 sene önce Hocalı'da yaşanan bir katliam var. Gerçek soykırımcıların Ermeniler olduğu aşikâr. Bununla ilgili sergiler düzenleyelim" dedim. Sayın Genel Başkan da çok makul karşıladı, "Yapın" dedi. İki tane Türkiye'de yaptık. Ben devlet terbiyesi de gördüğüm için, sayın genel başkanların vaktinin kısıtlı olduğunu da düşünüyorum. Genel izni genel başkandan alınır, detaylar grup başkan vekilleri ile genel başkan yardımcıları ile çözülür. Yurtdışına çıkacağım zaman Grup Başkanvekili Yusuf Halaçaoğlu'ndan izin aldım. "Olur, önümüzdeki hafta önemli bir gelişme var. Muhakkak burada ol" dedi. Bütün prosedürleri yerine getirdik, gittik geldik. Sonuçları Sayın Genel Başkan'a ilettiğimde yurtdışına giderken neden izin almadığımı sordu. Ben Grup Başkanvekilinden izin aldığımı söyledim. Bunun kendisine iletilmediğini söyledi. Ben de "Buyurun kendisini çağırıp sorabilirsiniz" dedim.

Bekliyor muydunuz böyle bir tepki?

Şaşırdım. Çünkü ben izin almıştım. Bu iletilmemişse sorumlusu ben değilim. Ama bir süre sonra işte yurtdışında bir afiş basılmış. Üstünde MHP yazmıyormuş, Iğdır milletvekiliSinan Oğan yazıyormuş. Ben salonda böyle bir afiş görmediğimi söyledim. Benim ihraç dosyamda mesela iki gerekçe var. Biri Fransa'da katıldığım bir konferansın afişleri. 6'ıncı maddeye konferansın afişinin Türkçesini koymuşlar. 7'inci maddeye aynı afişin Fransızcasını. İki ayrı maddeden suçlanıyorum, ikisi de aynı şey.

"KİMİSİ DİYOR Kİ GENEL BAŞKANIMIZ OLSANIZ"

Tüm bunlara baktığınızda sizce nedir sizin ihraç edilmenizin nedeni?

MHP gibi kurumsal bir siyasi partinin böyle ceviz kabuğunu doldurmayacak meselelerle ilgili bir dosya oluşturması anlaşılır değil. Asıl gerekçe bizim teşkilat, taban nezdinde, ülküdaşlarımız nezdinde bir sempatiye mazhar olmamız. Tabanın bizi bir yerlere yakıştırıyor olması.

Nereye yakıştırıyor taban sizi?

Kimi diyor ki keşke parti sözcüsü olsanız, kimi diyor ki keşke grup başkanvekili olsanız, kimisi diyor ki genel sekreter olsanız, kimisi diyor ki keşke genel başkan olsanız. Bunu sosyal medyada dillendirdiğinizde, genel sekreter olsanız dendiğinde Sayın İsmet Büyükataman'ın uykusu kaçıyor.

"GİTSİN BAŞKA PARTİYE GEÇSİN"

Genel Başkan'ı rahatsız eden nedir?

Bunlar birike birike gidip Genel Başkan'a şunu diyorlar, "Efendim Sinan Oğan sizin yerinize oynuyor. Yok öyle bir şey. Daha doğrusu dört yıllık milletvekilliğimde böyle bir çalışmanın içinde asla olmadım. Her ülkücü elbette en yükseği hedeflemelidir. Ülkücü hedefi olan insandır ama bunu şartları ve gereği çerçevesinde yapacaktır. Ben Meclis'e daha yeni girmişim, koridorları daha yeni öğrendiğim 2012'de böyle iddialar dile getirdiler. Ben o zaman Genel Başkan'a gittim, "Bunlar gülünç iddialar, benim böyle bir niyetim de yok, çalışmam da yok" dedim. Ama maalesef Genel Başkan bu iddiaları ciddiye aldı, bize böyle bir mesafe koydu. Avrupa'dan dönüşümde 2014 yılının sonbahar aylarında açıkça yüzüme, "Ben sizi severim. Bu sevgimiz de yeni değil. Ama siz kendi başınıza hareket ediyorsunuz. Bu sebeple bundan sonra serbestsiniz" dedi. Teşekkür ettim, yanından ayrıldım. 7 Haziran'a kadar oy almışım, partinin üyesiyim, normal çalışmalarıma devam ettim. Ama şunu yaptım nezaketen, Genel Başkan'ın Salı günleri düzenlediği özel yemeklere, davetlere katılmadım çünkü doğru bulmadım. Ama partinin tüm faaliyetlerine katıldım. Sayın Genel Başkan herhalde bu noktada bekledi ki ben istifa edeceğim, başka partiye geçeceğim. Biz ülkücüyüz, serbestsiniz dense de denmese de bizim siyasetyapacağımız yer bellidir. Bir ikbal uğruna, bir makam uğruna değil inandığımız değerler uğruna siyaset yaptık. Sayın Genel Başkan baktı başka partiye geçmiyorum bir milletvekiliyle haber gönderdi, "Başka partiye geçsin, partiyi terk etsin. Yoksa ben onu atacağım" dedi. Ben partilerde kurumsallaşmaya, parti içi demokrasiye çok önem veren birisiyim. Bunu kabul etmem mümkün değil. "Gitsin, başka partiye geçsin" diye haber gönderdi bana.

Kim o milletvekili?

İsmini vermeyeyim ama kendisi bunu her zaman teyit edebilir. Bize bu söylendikten sonra gidip adaylık için başvurmamız doğru olmazdı. Biz de gereğini yaptık, hala da düşünmüyoruz müracaat etmeyi. Sayın Genel Başkan'ın siyaset yapma tarzını doğru bulmuyoruz. Biz bu süreçte MHP'nin iktidar olması gerektiği kanaatindeyiz.

Buna benzer sözleriniz de sorun yaratmıştı. "MHP sürpriz de yapabilir, baraj altı da kalabilir" demiştiniz…

Orada talihsiz bir durum oldu. Medya cımbızlayarak onun bir kısmını aldı. Ben orada özellikle MHP'nin 99'daki sürprizi yapacak şartların oluştuğunu, MHP ve diğerleri diye bir ayrışmaya gidildiğini, bu süreci doğru yönettiğimiz takdirde tek başına iktidara geleceğimizi ifade ettim. Bu bir fırsattır, süreci doğru yönetemezsek 2002'deki gibi sıkıntılar yaşayabileceğimiz uyarısında bulundum. Bu kısmını öne çıkardılar. İşin önemli kısmı bu. Yine geç değil. Tüm bu istifalara, ihraçlara rağmen MHP iktidar olmak için CHP'den de AKP'den de daha büyük imkân ve şansa sahiptir.

"SİYASET YAPIYORSANIZ BU OLMAZ"

Bu durumda sizce MHP'de bir yönetim sorunu mu var?

Milliyetçi Hareket Partisi'nde öncelikle kendini ifade etme sorunu var. Düşünün tümTürkiye koalisyon görüşmelerinin sonucuna kilitlenmiş. Tüm siyasi partiler neredeyse koalisyon olmayacağını bildiği halde görüşmeleri sürdürüyor. Tüm siyasi partiler biliyor ki bu süreç sonunda kim kendini doğru ifade edebilirse koalisyon kurmamama günahı kimin üzerinde kalırsa o sorun yaşayacak, kim kendini doğru ifade ederse başarı sağlayacak. Tüm Türkiye o gün ekranlara kilitlendi. Başbakan çıkıyor, ekranda açıklama yapıyor. MHPise yazılı basın açıklaması yapıyor. Bu olmaz. Siyaset yapıyorsanız bu olmaz. Kendinizi ifade edeceksiniz. Yazılı basın açıklaması ile kendinizi ifade edemezsiniz. Ben Sayın Genel Başkan'ın kendini çok ifade edebilecek birisi olduğunu biliyorum ama daha çok yazılı basın açıklamalarını tercih ediyor.

Bunun dışında…

Türkiye'yi gerçekler değil, algılar yönetiyor. Bu siyasi süreci doğru yöneten iktidar yolunda yelkenlerine rüzgârı daha çok alıyor. MHP'nin algı yönetme noktasında da sorunları var.MHP aslında haklı, süreç yönetme becerisini ortaya koyabilseydi. Süreci biz yanlış yönettik. Önce "en erken seçim ne zamansa o zaman" dendi sonra başka bir şey dendi. Biz süreci doğru yönetseydik aslında erken seçimi isteyenin Cumhurbaşkanı olduğu, Davutoğlu'nun da buna mecbur bırakıldığını anlatabilirdik. O zaman da sarayın yönetimindeki AKP'ye bu faturayı kestirebilirdik. Önemli bir seçime gidiyoruz, diğer siyasi partiler küskünleri geri getirme, diğer siyasi partileri yanına alma çabasındayken bizim partimiz hukuki olmayan işlemleri de gerçekleştirerek beni atmaya çalışıyor. İktidar iddiasında olan bunu yapar mı? Milliyetçi Hareket Partisi kucağını biraz geniş açmalı, küsenleri geri çağırmalıdır. Bu kimsenin şahsi meselesi değil, bu memleket meselesidir. Bu süreçte her şeyi bir kenara koyup partimizin iktidarı için çalışmalıyız ki ben öyle yapacağım. İhraç edilmeme rağmen ki mahkemeye gideceğim ve geri döneceğim, bu süreç içinde de partimin başarısı için MHP'ye oy vereceğim ve çalışacağım.

Son dönemde partinin mesajları HDP ile aynı yolda yürümeme politikası üzerinden alınan bazı kararlar eleştiri konusu oldu. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Bizim muhatabımız HDP olmamalı. Biz siyasetimizi HDP'ye göre belirlememeliyiz. HDPkim? Bizim muhatabımız Türk milletidir. Biz siyaseti büyük Türk milletine göre yapacağız.HDP kim? Biz nasıl kendimizi HDP'ye göre dar bir alana hapsedebiliriz? Şu an biz HDP'ye göre dar bir alana hapsettik. Derhal MHP'nin bu alandan çıkması, büyük Türkiye inşası içinde politika belirlemesi lazım. Biz kendi işimize bakacağız.

"HDP VATANDAŞIN GÖRMEK İSTEDİĞİ PARTİ DEĞİLDİR"

MHP bazı ilkeler üzerine kurulu bir parti. Sizce bu ilkeler çerçevesinde partiyi iktidara taşıyabilecek bir oy potansiyeli var mı?

Bugün MHP'nin Türkiye seçmeni nezdinde yüzde 30 oy potansiyeli var. Hiç abartmıyorum. Biz bunun yüzde 15'ine talip oluyoruz. Sorun burada. Kendimizi anlatamıyoruz. Vatandaşta şöyle bir algı var, "AKP'den bıktık. AKP yolsuzluğa bulandı, teröre sebep oldu, açılım süreciyle PKK'yı şımarttı". Cumhurbaşkanı'nın tek adam görüntüsü vermesi, tüm bunlar rahatsızlık yaratıyor. Türk seçmeni ağırlıkla sağ seçmendir. CHP'ye verebileceği oyun en fazlasını veriyor zaten, belki bir iki puan daha fazla olur. HDP zaten vatandaşın iktidarda görmek istediği bir parti değil. Geriye bir tekMHP kalıyor. MHP vatandaşı inandırabilse, iktidar hedefi koysa iktidar olur. Ama yazılı açıklamalarla, Genel Merkez'de oturarak bunu yapamazsınız. Sahada olacaksınız, ekranlarda olacaksınız. Bunu yaptığımız takdirde bu seçimlerde iktidar olabilir. Bunu başarmak zorundayız.

Parti'nin bazı net ve sert çizgileri var, bu ilkeler korunarak olur mu bu? Ya da başka ilkeler eklenebilir mi?

Bu başka noktalara çekilebilecek bir konu… MHP'nin elbette vazgeçilmezleri var, bunları değiştirmek söz konusu değil. Diğer taraftan bizim kendimizi toplumun belli bir kesimine anlatma sorunumuz var. Örneğin Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlara olduğu gibi. Biz orada kendimizi anlatabilsek Diyarbakır'dan da milletvekili çıkarabiliriz Şırnak'tan da.

Şu anda Kürt sorunu yoktur diyen bir parti bu illerde ne yapabilir? MHP, "Kürt kökenli vatandaşlarımız" ifadesini kullanıyor.

Vatandaşlarımızın sorunu bu değil. Bu cümlelerden birini kullanıp öbürünü kullanmadığınızda sorun çözülmüyor. Vatandaş huzur istiyor, devleti istiyor. Bizi PKK'nın diktatörlüğünden kurtarın istiyor. Siz zannediyor musunuz, "Kürt sorunu vardır deyin de sorunumuz çözülsün" diyor vatandaş? Hadisenin temelinde PKK hegemonyası var. Tehdit ediyorlar.

"DOĞRU STRATEJİ İLE GİDERSEK YÜZDE 30 BEKLİYORUM"

Kendi iradesiyle oy kullanan yok mu sizce?

Elbette var. Yok dersek bir realiteyi görmemiş oluruz. Ama o noktaya götüren süreci de doğru görmek lazım. Siz oradaki insanları şefkatli elinizle kucaklarsanız, elinizi uzatırsanız MHP olarak ifade ediyorum, uzattığımız ele yok diyecek insanlar olduğu kanaatinde değilim. PKK'lı teröristleri ayırıyorum. Aşiretler var, Türkmen, Kürt, Arap, Zaza aşiretler bunlar bizimle yürümeye hazır. Ama o bölgelerde mesai harcamamız lazım. Aksi takdirde o bölgeden oy almayıp başka yerlerden oy alarak iktidar olamayız. Olsak da muktedir olamayız.

Bu seçimde ne bekliyorsunuz?

Ben bu seçimde en şanslı MHP'yi görüyorum. Bu süreçten ancak ve ancak toplumu MHPçıkarabilir. Ama çalışırsak, doğru stratejiyle gidersek yüzde 30 bekliyorum. Ama çalışmadığımız, doğru adaylar çıkarmadığımız, Türkiye'nin her santimetrekaresini dolaşmadığımız takdirde sıkıntı yaşayabileceğimizin unutulmaması gerektiğini ifade ediyorum. Bu sözlerim de cımbızlanmasın lütfen. Bunu söyleyince sıkıntı bölümünü öne çıkarıp başlık atıyorlar. Size söylemiyorum ama hükümete yakın basın alıp böyle başlık atıyorlar.

Daha önce de sordum ama başka başlıklar araya girdi. Sizce MHP'de bir yönetim sorunu mu var?

Tüm bunların başında o geliyor. Süreci yönetememe…

Bu Genel Başkanlık sorunu mu, alttaki kadrolardan kaynaklanan bir sorun mu?

Teşkilatlar iyi çalışıyor. Örneğin İstanbul. Ben bir tweet attım, Osmanlı'nın başkentindeHDP'nin gerisinde kalmayı hazmedemiyorum diye. Ben bunu ifade ettiğimde buİstanbul'daki teşkilatlarımızın çalışmadığı anlamına gelmesin. Ya da Anadolu'daki teşkilatlarımız için de. Onlar da çalışıyor. Ama mücadele ettiğiniz partilerin karşısında rüzgârın sadece aşağıda estirilmesi yetmiyor. Yukarıdan da ciddi bir rüzgâr estirilmesi lazım. Türkiye lider odaklı bir toplum ve bu rüzgârı liderin estirmesi lazım. Biz galiba burada biraz sıkıntı yaşıyoruz. Bu anlamda yönetim sorunu, sıkıntılarımız var.

"TABAN GENÇ İNSANLAR İSTİYOR"

Siz bir kongre olmasını ister misiniz, aday olmayı düşünür müsünüz?

Ben seçimler öncesinde MHP'nin bir kongre tartışması içine girmesini istemiyorum. Bunlar seçimlerden sonra konuşulacak konular. Bugün eksiklerimizi görüp, onları hızlı bir şekilde tamamlayalım ve seçimlerden başarıyla çıkalım.

Nasıl tamamlanabilir bu eksikler? Nasıl bir değişikliğe ihtiyacı var partinin?

Ülkenin belli bir bölgesini gözden çıkarma gibi bir tutum olabilir mi? Ülkenin bütünlüğüMHP'nin vazgeçilmezidir. Farklı dillerde eğitimin değil tek bir eğitim dilinin yani Türkçe Eğitim, MHP'nin vazgeçilmezidir. Dil birliğinin olmadığı yerde ülke bütünlüğü olmaz.MHP'de Kürt adaylarımız var ve olmalıdır da. Benim sık sık ifade ettiğim milliyetçi demokrasiyi yerleştirmeliyiz. Bireysel haklar noktasında, kişi hak ve özgürlükleri konusunda, bireylerin her birinin daha fazla demokrasi ve insan haklarından yararlanması için elimizden geleni yapmalıyız. Ama bunu kolektif haklara çevirmemek kaydıyla. Çünkü o zaman MHP'nin ilkeleriyle çatışır hale gelirsiniz. Demokrasi kelimesinden korkmamalıyız. Taban güleryüz istiyor. Taban genç, enerjik, yeni insanlar istiyor. Türk milletinin hele ki bizim tabanımızın önemli bir kısmı genç. O açıdan bizim vitrinimizin genç ve dinamik hale dönüştürülmesi lazım. (Kaynak: Al Jazeera)Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer IĞDIR Haberleri

Başlık Tarih
 
Iğdır’da Uyuşturucu ve kaçakcılığa geçit yok17 Ağustos 2017
IĞDIR’DA YENİDEN YAPILANMAYA ÇALIŞAN FETÖ/PDY SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELERİNDEN 6 KİŞİ TUTUKLANDI. 13 Ağustos 2017
PKK Tarafından Şehit Edilen 14 Polis 15 Temmuz Programında Unutulmadı16 Temmuz 2017
ERMENİSTAN´DAN HAYVAN KAÇAKÇILIĞI YAPAN 4 KİŞİ 11 Haziran 2017
Bakan Arslan Iğdır’da Esnaf Ziyaretinde Bulundu31 Mayıs 2017
ŞEHİT ER ERKAN AKDENİZ ORTAOKULU’NDA OKUMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ.23 Mayıs 2017
Bakan Arslan Iğdır’da Temel Atma Törenine Katıldı20 Mayıs 2017
AĞAÇ BUDAMA VE MEYVE YETİŞTİRİCİLİĞİ KURSUNA KATILANLAR SERTİFİKALARINI ALIDI26 Nisan 2017
ARALIK İMAM HATİP ORTAOKULUNDA KUTLU DOĞUM HAFTASI DÜZENLENDİ26 Nisan 2017
Uyuşturucu ve Kaçağa Geçit Yok!13 Nisan 2017
Trafik Canavarı Can Aldı12 Nisan 2017
Bakan Arslan ve Eroğlu Iğdır'da Temel Attı05 Nisan 2017
Bölge Projeleri Hayata Geçiyor05 Nisan 2017
Bakan Arslan Iğdır’da03 Nisan 2017
Iğdır, Güçlü Bir Şekilde Tabiki 'Evet' Dedi22 Mart 2017
Akaryakıt Dolandırıcısı 6 Kişi Tutuklandı,16 Mart 2017
Tüp Patladı Bir Kişi Yaralandı,15 Mart 2017
İSTİKLÂL MARŞI'NI GÜZEL OKUMA YARIŞMASI GURURLA VE COŞKUYLA YAPILDI09 Mart 2017
8 Mart Dünya Kadınlar günü kutlandı09 Mart 2017
Çeşitli suçlardan aranan 8 kişi gözaltına alındı24 Şubat 2017
İki Otobüs Kafa Kafaya Çarpıştı: 8 Ölü, 28 Yaralı21 Şubat 2017
Bakan Arslan ve Elvan Iğdır’da12 Şubat 2017
Iğdır'da "Atık Kağıdım Ağaç Oldu" Kampanyası19 Ocak 2017
Iğdır’dan Haber Turu19 Ocak 2017
Kınalı Keklikler, Doğal Yaşamlarına Kavuşturulacak06 Ocak 2017
TADDEF’den ‘Hocali Faciası Konulu Yarışma05 Ocak 2017
Iğdır haberleri27 Aralık 2016
Öğrencilerden Engellilere Tekerlekli Sandalye24 Aralık 2016
EĞİTİM GÖNÜLLÜSÜ SEHER KARĞI VE EMNİYETTEN YARDIM23 Aralık 2016
Şehitler için mevlit okutuldu16 Aralık 2016
Iğdır’da kar tatili14 Aralık 2016
İstanbul şehitleri için gıyabi cenaze namazı12 Aralık 2016
Haydar Aliyev Salı Günü Anılacak10 Aralık 2016
Çanakkale’den Iğdır’a Plaket!08 Aralık 2016
Iğdır Belediyesinden işçilere zam06 Aralık 2016
IĞDIR'DA 25 ÇİFTÇİYE 150 BÜYÜK BAŞ HAYVAN DAĞITILDI02 Aralık 2016
Iğdır’da Kızılay Kök Hücre İçin kan bağışı başlattı16 Kasım 2016
50 Gram Esrar Ele Geçirildi 4 Kişi Gözaltında14 Kasım 2016
Genel Sekreter Yardımcısı Tutuklandı!09 Kasım 2016
Iğdır Üniversitesi Rektörü ve Genel Sekreteri Tutuklandı06 Kasım 2016
Hayret! Iğdır’da bu mevsimde kar tatili02 Kasım 2016
Emniyet Müdürü Yüksel Babal’a Görkemli Uğurlama30 Ekim 2016
Babal Iğdır’a veda etti!28 Ekim 2016
SERKA Proje Tanıtım Toplantısı yapıldı25 Ekim 2016
FETÖ’nün Üniversite ayağında 6 tutuklama!21 Ekim 2016
6 Öğretmen, 1 Memur Açığa Alındı17 Ekim 2016
Karabağ konulu söyleşi ve şiir dinletisi13 Ekim 2016
Kerbela Şehitleri Iğdır’da anıldı12 Ekim 2016
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde görev değişimi04 Ekim 2016
Dadaş Yaltı Yeniden Sulama Birliği Başkanı Seçildi29 Eylül 2016
Gadir-i Hum Bayramı’nda 5 Bin Kişiye İhsan Yemeği!21 Eylül 2016
Ağrı Dağı’na yılın ilk karı yağdı20 Eylül 2016
Vali yardımcısı gözaltına alındı01 Eylül 2016
1 akademisyen tutuklandı, 9 polis ihraç edildi23 Ağustos 2016
Yangına Toma Müdahalesi!20 Ağustos 2016
Medzamor Tehlikesi!15 Ağustos 2016
8 Polis Gözaltında!10 Ağustos 2016
Fetö operasyonunda 16 kişi daha tutuklandı05 Ağustos 2016
Iğdırlı Hemşerimiz Başkomiser Yurtseven Şehit Oldu03 Ağustos 2016
Iğdır’da 62 polis gözaltında!28 Temmuz 2016
Iğdır’da 24 subay tutuklandı25 Temmuz 2016
Iğdır’ın En Büyük Karpuzu Valiye Hediye Edildi15 Temmuz 2016
Bakan Arslan, Iğdır’dan Birlik Mesajı Verdi25 Haziran 2016
Bakan Arslan Iğdır’da25 Haziran 2016
Nerede O Eski Ramazanlar…24 Haziran 2016
IĞDIR'DA KÖYLÜLER YOLU KAPATTI21 Haziran 2016
Iğdır’da Bin Kişilik İftar Sofrası20 Haziran 2016
HALFELİ VE RİZE BELEDİYELERİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ16 Haziran 2016
IĞDIR’DA 20 ÖĞRENCİYE DAHA BİSİKLET DAĞITILDI16 Haziran 2016
Bal Arıları Mühendis Oluyor11 Mayıs 2016
Azerbaycan Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanlı’dan TADDEF’e Ziyaret11 Mayıs 2016
Iğdır’dan Haber Turu06 Mayıs 2016
Iğdır’dan Haber Turu04 Mayıs 2016
Iğdır’da Vahşet!30 Nisan 2016
Cesedi, Ermenistan sınırında bulunuldu!30 Nisan 2016
Iğdır’dan Haber Turu28 Nisan 2016
ığdır'dan haber turu24 Nisan 2016
Iğdır’dan Haber Turu20 Nisan 2016
6 Köy birlik olup, Kutlu Doğum Haftası’nı kutladı20 Nisan 2016
Iğdır haberleri17 Nisan 2016
IĞDIR’DA ZABITA EKİPLERİ DİLENCİLERE GÖZ AÇTIRMIYOR.11 Nisan 2016
HAZAR KOLEJİNDEN IĞDIR İL EMNİYET MÜDÜRÜMÜZÜ ANLAMLI ZİYARET11 Nisan 2016
İMKB ANADOLU LİSESİ’NDE KUTLU DOĞUM HEYECANI YAŞANIYOR11 Nisan 2016
“Dünü Unutma ki Yarına Hakkın Olsun”11 Nisan 2016
Iğdır Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine Opr. Dr. Kemal EYVAZ atandı.11 Nisan 2016
IĞDIR ARAS SPOR ŞAMPİYONLUĞA KOŞUYOR11 Nisan 2016
AZERBAYCAN’A ERMENİ SALDIRISI ERMENİ SINIRINDA KINANDI09 Nisan 2016
IĞDIR’DA 300 METRELİK DEV BAYRAKLI YÜRÜYÜŞ09 Nisan 2016
Iğdır’dan Haber Turu08 Nisan 2016
Iğdır’dan Haber Turu06 Nisan 2016
İnek Hırsızları Yakalanacaklarını Anlayınca Kaçtılar06 Nisan 2016
Iğdır’dan Haber Turu05 Nisan 2016
Iğdır’dan Haber Turu03 Nisan 2016
Iğdır’dan Haber Turu31 Mart 2016
Iğdır’dan Haber Turu31 Mart 2016
Iğdır haberleri28 Mart 2016
Iğdır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nde değişim!28 Mart 2016
Öğrencilerden duyarlı etkinlik26 Mart 2016
Hizmet içi hijyen eğitimi!26 Mart 2016
Iğdır’dan haber turu24 Mart 2016
Mesleki ve Teknik Eğitim Değerlendirildi24 Mart 2016
Tüp Patladı 3 Yaralı23 Mart 2016
Iğdır’dan Haber Turu21 Mart 2016
IĞDIRLI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ, SARIKAMIŞ ŞEHİTLİĞİNDE17 Mart 2016
Şiddetli rüzgar leyleği devirdi!17 Mart 2016
II. Uluslararası Türk Kültürü’nde Ağrı Dağı Sempozyumu17 Mart 2016
TADDEF’den Çanakkale Mesajı16 Mart 2016
Enginalan Ortaokulu’ndan Hakan Cırıt’a ziyaret16 Mart 2016
Şehit Polis Iğdır’da Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi15 Mart 2016
Şehit Polisin Cenazesi Iğdır’da14 Mart 2016
Vali eşi, kız pansiyonunu gezdi,12 Mart 2016
2 yılda 2 milyon paket kaçak sigara09 Mart 2016
Askerden yeni dönen öğretmen hayatını kaybetti!07 Mart 2016
Iğdırlı Öğretmen CERN Türk Öğretmen Çalıştayı’na katıldı07 Mart 2016
27. Vergi Haftası Kutlamaları sona erdi07 Mart 2016
Iğdır’da Semeni Mevsimi07 Mart 2016
Badminton şampiyonlarından milli eğitim müdürüne ziyaret!04 Mart 2016
Iğdır’da Atatürk büstü açılışı03 Mart 2016
Yeşilay Derneği’nden Vali Haner’e ziyaret03 Mart 2016
Iğdır’da TEOG sınavında derece yapan öğrenciler ödüllendirildi03 Mart 2016
Iğdır’da AB Proje Hazırlama Kursu!01 Mart 2016
“Hocalı Katliamı Ermenilerin gerçek yüzüdür”26 Şubat 2016
Ülkü Ocakları Hocalı şehitlerini Andı25 Şubat 2016
IĞDIR’DA İŞKUR ÇALIŞANLARINA İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ SEMİNERİ VERİLDİ24 Şubat 2016
SAĞLIKLI BESLENME VE HAREKETLİ YAŞAM PROJESİYLE OKULLARA BİSİKLET DAĞITILDI24 Şubat 2016
Iğdır’da Danışman Öğretmen Eğitim Semineri24 Şubat 2016
PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ SERFTİKALARI VERİLDİ.24 Şubat 2016
Erhan Yaycılı: Hocalı Katliamı Ermenilerin gerçek yüzüdür24 Şubat 2016
Artantaş, Iğdır’da güven tazeledi23 Şubat 2016
Danışman Öğretmen Eğitim Semineri22 Şubat 2016
Sosyal Bilimler Lisesi Yurduna Vali Ziyareti22 Şubat 2016
Doğalgaz Basınç Düşürme İstasyona ziyaret22 Şubat 2016
Proje Hazırlama Eğitimi Tamamlandı22 Şubat 2016
IĞDIR HAVALİMANI ÇOCUK DOSTU OLDU20 Şubat 2016
IĞDIR'DA HUZUR OPERASYONU20 Şubat 2016
Yaralı köpek tedavi için Tatvan’a gönderildi18 Şubat 2016
Iğdır’da Halk Oyunları Yarışması sona erdi17 Şubat 2016
Milli eğitim müdüründen öğrencilere telefon jesti!17 Şubat 2016
Iğdır Milletvekili Nurettin Aras Şehit ve Gazi Aileleri Derneğini Ziyaret Etti16 Şubat 2016
Iğdır Stratejisini Belirliyor‏16 Şubat 2016
Iğdır’da hizmet içi eğitim13 Şubat 2016
Iğdır’da 4 kişiye ehliyet sınavı gözaltısı yapıldı13 Şubat 2016
İllerin Güvenlik Sıralamasında Iğdır İlk 10. Sırada Yer Aldı12 Şubat 2016
Şeyh Edebali okulu hizmete açıldı11 Şubat 2016
IĞDIR'DA LİSE MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI YAPILDI11 Şubat 2016
Iğdır’da yeni eğitim döneminde yeni lise09 Şubat 2016
Iğdır’da eğitimin 2. dönemi sütle başladı08 Şubat 2016
Iğdır’da Kan Bağışı Kampanyası07 Şubat 2016
Iğdır’da 2. dönem müdürler toplantısı yapıldı07 Şubat 2016
Iğdır’da hırsızlık zanlısı 4 kişi tutuklandı04 Şubat 2016
Iğdır Polis Gücü, uluslar arası boks turnuvasına hazırlanıyor02 Şubat 2016
Iğdır’da ekmeğin fiyatı 60 kuruşa düştü,31 Ocak 2016
Iğdır Milli Eğitim Müdüründen Ehlibeyt Derneği’ne ziyaret26 Ocak 2016
Iğdır’ın havası verilere yansıtıldı25 Ocak 2016
Iğdır’da 52 Bin Öğrenci Yarıyıl Tatiline Girdi22 Ocak 2016
Iğdır’da 120 kişi sertifikasına kavuştu!21 Ocak 2016
Iğdır’da “Afet Müdahale Çantaları” personele ulaştı21 Ocak 2016
ERHAN YAYCILI “20 OCAK FACİASI İNSANLIĞA KARŞI YAPILMIŞ SALDIRIDIR"18 Ocak 2016
M.HÜSNÜ ÖZYEĞİN İLKOKULU BÜLTEN ÇIKARDI 13 Ocak 2016
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HAKAN CIRIT,GECE KURSLARINI DENETLEDİ13 Ocak 2016
IĞDIR’DA GELECEĞİN MÜZİSYENLERİ YETİŞİYOR.12 Ocak 2016
IĞDIR’DA TRAFİK KAZASI BİR ÖLÜ10 Ocak 2016
“KÖMÜR TORBALARINI YAKMAYALIM, HAVAMIZI KİRLETMEYELİM”04 Ocak 2016
MUHTARDAN ÖRNEK DAVRANIŞ04 Ocak 2016
AĞIZ VE DIŞ SAĞLIĞI HASTANESİNİN KALORFERLERİ DONDU04 Ocak 2016
IĞDIR’DA SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜYÜŞ YAPILDI.03 Ocak 2016
Fotoğraf Yarışmasında Iğdır Türkiye birincisi oldu31 Aralık 2015
Milli Eğitim Müdüründen Yeni Yıl Mesajı31 Aralık 2015
TÜRKİYE AZERBAYCAN DOSTLUK DERNEKLERİ FEDERASYONU(TADDEF) GENEL KURULU YAPILDI31 Aralık 2015
DÜNYA AZERBAYCANLILAR DAYANIŞMA GÜNÜ.31 Aralık 2015
HDP, KARS’IN SORUNLARINI KONFERANSTA DİLE GETİRECEK30 Aralık 2015
TADDEF GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SERDAR ÜNSAL ,DÜNYA AZERBAYCAN TÜRKLERİ DAYANIŞMA GÜNÜ TÜRK DÜNYASINA HAYIRLI OLSUN"DEDİ.30 Aralık 2015
DÜNYA AZERBAYCAN TÜRKLERİNİN DAYANIŞMA VE BİRLİK GÜNÜ KUTLU OLSUN30 Aralık 2015
Iğdır’da Operasyon: 5 Tutuklama30 Aralık 2015
DOĞDUKTAN 3 GÜN SONRA TERK EDİLDİ29 Aralık 2015
DOĞA SEVER BAYANA PLAKET29 Aralık 2015
Mehmet Akif Ersoy dualarla anıldı29 Aralık 2015
DOĞADAKİ KUŞLAR ÖLMESİN SAHİP ÇIKALIM28 Aralık 2015
Vali Yardımcısına “YÜREĞİM İREVAN’DA KALDI “ROMANINI28 Aralık 2015
IĞDIR'DA 500 POLİSLE - 8 DERECEDE HUZUR OPERASYONU28 Aralık 2015
HALFELİ BELDESİ OPERASYONUNDA 5 KİŞİ DAHA TUTUKLANDI24 Aralık 2015
Okul giriş çıkışları kontrol altında24 Aralık 2015
Iğdır’da Bilgilendirme Toplantısı!23 Aralık 2015
Iğdır’da hava kirliliğiyle mücadele sürüyor23 Aralık 2015
FUTSAL MÜSABAKALARI SONA ERDİ20 Aralık 2015
İngiltere’den Iğdır’a Bilgi Getirildi!17 Aralık 2015
Lastik yakanlara para cezası!16 Aralık 2015
Iğdır’da Kariyer Projesi!16 Aralık 2015
ÜNİVERSİTEMİZDE KERMES DÜZENLENDİ15 Aralık 2015
Iğdır'da çevreyi kirletenlere ceza yağdı14 Aralık 2015
KAYA KARTALI DOĞAYA GERİ DÖNDÜ14 Aralık 2015
Iğdır Aras spor Bayburt Konursu sporu 3-0 mağlup etti14 Aralık 2015
Pirli ve Küllük okulları Gülveren’le kardeş oldu14 Aralık 2015
IĞDIR'DA HIRSIZLIK ZANLILARI YAKALANDI10 Aralık 2015
TAD BAŞKAN YARDIMCISI ERHAN YAYCILI”HAYDAR ALİYEV’İ RAHMETLE ANIYORUZ.10 Aralık 2015
Iğdır kMM, “200 İŞİT’liyi Verin Mehmetçiğimizi Kurtarın”10 Aralık 2015
Iğdır'da çöp kamyonu şarampole yuvarlandı: 1 ölü, 2 yaralı02 Aralık 2015
ÖĞRENCİLERDEN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE ZİYARET,02 Aralık 2015
“KAÇAK AVCILIK VE BİYOKAÇAKÇILIK” SEMİNERİ02 Aralık 2015
ÖĞRENCİLERE TÜBİTAK PROJE YARIŞMASI STARTINI VERDİ02 Aralık 2015
IĞDIR OSB’YE MOBESE SİSTEMİ KURULDU.01 Aralık 2015
GELENEKSEL KURTULUŞ GECESİ YAPILDI.30 Kasım 2015
Iğdır’da 1 kişi tutuklandı 30 Kasım 2015
IĞDIR SOSYAL BİLİMLER LİSESİ YABANCI DİL EĞİTİMİNDE ÇIĞIR AÇMAYA DEVAM EDİYOR.21 Kasım 2015
MHP ESKİ İL BAŞKANI YAVER ÜNSAL VEFATININ 18. YILDÖNÜMÜNDE ANILDI21 Kasım 2015
REHBER ÖĞRETMENİN GİRİŞİMİ İLE İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLER SEVİNDİ20 Kasım 2015
MESLEKİ EĞİTİMDE BELGE TÖRENİ DÜZENLENDİ.18 Kasım 2015
IĞDIR’DA ÖZEL YETENEKLİ ÖĞRENCİLER TESPİT EDİLECEK18 Kasım 2015
Iğdır ve Iğdırlı Aras’la Gülecek09 Kasım 2015
Nihat Büyükbaş, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ı makamında ziyaret etti.06 Kasım 2015
ANAOKULU'NDAN ÖRNEK 'DEĞERLER EĞİTİMİ' ÇALIŞMASI06 Kasım 2015
“KÜLTÜR VE TARİH BAĞLAMINDA IĞDIR ULUSLARARASI SEMPOZYUM” DA ERMENİ MEZALİMİ ELE ALINDI.06 Kasım 2015
AK PARTİ IĞDIR MİLLETVEKİLİ NURETTİN ARAS MAZBATASINI ALDI06 Kasım 2015
MHP'de şok gelişme Oğan dönüyor03 Kasım 2015
TADDEF BAŞKANI SERDAR ÜNSAL'DA ÜNLÜ AKTÖR CLOONEY’DEN ‘SOYKIRIM’ İDDİASINA TEPKİ30 Ekim 2015
Iğdır'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlandı‏30 Ekim 2015
Sinan Oğan: Üç serhat şehri doğunun hilalidir27 Ekim 2015
Konya'da Iğdır otobüsüne taşlı saldırı11 Eylül 2015
Iğdır'da 14 Polisin Şehit Olduğu Saldırıda 1 Ton Bomba Kullanılmış08 Eylül 2015
Iğdır'da Şehit Olan 12 Polisin Kimliği Belli Oldu08 Eylül 2015
Iğdır'da Şehit Şehit Sayısı 14 Çıktı08 Eylül 2015
Polis minibüsüne hain tuzak!12 şehit08 Eylül 2015
PKK Karakoyunlu İlçesinde Polisi şehit etti01 Eylül 2015
İL ÖZEL İDARESİ SELLE MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR30 Ağustos 2015
IĞDIR'DA SEL BASKINI30 Ağustos 2015
Iğdır'da 3 bin hayvan telef oldu,28 Ağustos 2015
Korhan Yaylasına keşif operasyonu‏27 Ağustos 2015
IĞDIR AZERBAYCAN EVİ DERNEĞİ BAŞKANI SERDAR ÜNSAL’IN ZAFER BAYRAMI MESAJI27 Ağustos 2015
SALDIRIYA KARŞI ÖNLEM27 Ağustos 2015
Iğdır Ticaret Borsası Ağrı Tescil Bürosu Hizmete Açıldı26 Ağustos 2015
SERDAR ÜNSAL “YÜREĞİM İREVAN’DA KALDI “ROMANINI VALİ YARDIMCILARINA HEDİYE ETTİ26 Ağustos 2015
IĞDIR’A 150 MİLYON LİRALIK ENERJİ YATIRIMI26 Ağustos 2015
Iğdır'da Gebe Düve Dağıtımı Yapıldı‏26 Ağustos 2015
Hakan cırıt.”120 EHLİYET İPTAL EDİLDİ”13 Ağustos 2015
IĞDIR DEVLET HASTANESİNDE KADIN DOĞUM UZMANI YOK12 Ağustos 2015
IĞDIR’DA PARALEL YAPININ 1 OKULU BİR DERSHANESİ KAPATILDI12 Ağustos 2015
IĞDIR MHP İL BAŞKANLIĞINDA BAYRAK DEĞİŞİMİ…12 Ağustos 2015
IĞDIRDA FUHUŞ BASKINI 30 GÖZALTI,12 Ağustos 2015
MEDİKO SOSYAL BİNASININ TEMEL ATMA TÖRENİ YAPILDI12 Ağustos 2015
Iğdır'da Proje Uygulaması,05 Ağustos 2015
KAYA SPOR SALONU ÖĞRENCİLERİ MADALYALARINI ALDI.05 Ağustos 2015
Biletler Havalandı30 Temmuz 2015
SOKAK HAYVANLARI İÇİN SU BIRAKILDI 30 Temmuz 2015
MHP Iğdır İl Başkanlığı Eski Milletvekili Sinan Oğan’ın ihracına red verdi12 Temmuz 2015
Küçük Enes'in, Yasak İlişkiye Kurban Gittiği Ortaya Çıktı07 Temmuz 2015
Enes'in Acısı Amcasını Toprağa Göndermiş, Katil Aramalara Katılmış05 Temmuz 2015
Iğdır'da 6 Gündür Kayıp Minik Enes, Bahçede Gömülü Bulundu05 Temmuz 2015
Iğdır’da Tüp Patlaması‏01 Temmuz 2015
VALİ DAVUT HANER ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİYLE İFTAR YEMEĞİNDE BİR ARAYA GELDİ01 Temmuz 2015
Iğdırda sigara kaçakcılarına göz açtırılmıyor,01 Temmuz 2015

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,


KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH