sanalbasin.com üyesidir

Sigara Denetimleri Hız Kesmeden Devam Ediyor

27 Ekim 2014
0 Haber Yorum

Sigara Denetimleri Hız Kesmeden Devam Ediyor
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Arpaçay ilçesinde Emniyet Amirliği ve Toplum Sağlığı Merkezi ekiplerinin ortaklaşa yürüttüğü sigara denetimleri devam ediyor. Kamu kurumları ve özel binalara yönelik denetim yapan sigara denetim ekipleri buralarda bulunan kapalı alanları inceledi.
Her hafta farklı gün ve saatte yapılan denetimlerde sigara içen ve içirenlere yönelik cezai işlem uygulanıp, sigaranın zararları hakkında da vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunuluyor. Denetimler sırasında “Sigara İçilmez” levhası bulunmayan işyerleri de uyarılarak mevzuat gereği eksiklikleri tamamlamaları noktasında uyarılıyor. Buna göre dünya genelinde yapılan çalışmalarda gerekli tedbirler alınmazsa 2000-2024 yılları arasında dünya genelinde 150 milyon insanın sigaraya bağlı hastalıklardan dolayı sağlık sorunları yaşayacağı noktasında uyarılar yapılıyor.
Sigara bağımlılığının önüne geçebilmek amacıyla yürütülen çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Kaymakam Faruk Erdem; çağımızı tehdit eden önemli bir hastalık olan sigara bağımlılığının engellenmesi amacıyla alınmış olan tedbirler ve kuralların ülkemizde net olduğunu söyledi. Erdem, bu kurallara uyma noktasında resmi kurumların vatandaşlarımıza örnek olmaları konusunda gerekli hassasiyeti göstermeleri gerektiğini ifade etti. Erdem ayrıca, çocuklar ve gençler başta olmak üzere bireylerin sigara içmeye başlamasının önlenmesi, sigara içenlerin bu davranışlarını bırakmasının desteklenmesi ve sigara dumanı ile pasif mağduriyet yaşayanların engellenmesi için gerekli çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini belirtti.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA)

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber