sanalbasin.com üyesidir

Selim ve Adliye Adliyeleri kapanmıyor!

24 Haziran 2012
0 Haber Yorum

Selim ve Adliye Adliyeleri kapanmıyor!
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Selim ve Adliye Adliyeleri kapanmıyor!
 
-AKYAKA ADLİYESİ DE KARS’A BAĞLANDI
 
-KARS’TA AKYAKA VE SUSUZ İLÇELERİ ADLİ HİZMETLERİNİ KARS MERKEZDEN ALACAK
 
Kars’ın Selim ve Digor İlçelerindeki Adliyelerin kapatılması kararı iptal edildi.
 
Adalet Bakanlığı tarafından alınan karar gereğince, yurt genelinde belirli bir dosya sayısını geçemeyen adliyelerin kapatılması kararının alınmasıyla birlikte Kars’ın Selim, Akyaka, Susuz ve Digor İlçelerindeki Adliyelerinde kapatılması gündeme geldi.
 
AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç bu 4 ilçenin Adliyelirin de kapatılmaması için büyük gayret sarf ettiler. Yapılan girişimler sonucu Selim ve Digor İlçelerinin Adliyelerinin kapatılması kararı iptal edilirken, Akyaka ve Susuz İlçelerindeki Adliyelerde Kars Merkeze alındı.
 
AK Parti Selim İlçe Başkanı Coşkun Altun ve AK Parti Digor İlçe Başkanı Abdurrahman Aydın, kararın ilçelerinde duyulması sonrasında Kars Milletvekilleri Yunus Kılıç ve Ahmet Arslan ile irtibata geçtiklerini, Milletvekillerinin yoğun çalışmaları ile Adalet Bakanlığı ile görüşmesi sonucu İlçelerindeki Adliyesi’nin kapatılması kararının iptal edildiğini belirttiler.
 
AK Parti Selim İlçe Başkanı Coşkun Altun, Selim’in farklı bir konumda olduğunu, Adliye’nin kapatılması halinde Selim halkının zor durumda kalabileceğini belirterek, “Normal zamanda Selim’den Kars’a gitmek 35 dakika, kışın köylerimizden ulaşım daha zor oluyor. Adliye kapatılmış olsa idi burada bulunan vatandaşımız en basit işlem olan sabıka kaydı için dahi Kars’a gitmek zorunda kalacaktı bu bir eziyet olurdu. Bu karardan Kars milletvekillerimizin çabaları sonrasında dönüldü ve Adliye’nin kapatılmasından vazgeçildi. Yoğun çalışmalarından dolayı Kars Milletvekillerimiz Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç’a Selim halkı adına şükranlarımızı iletiyoruz” dedi.
 
AK Parti Digor İlçe Başkanı Abdurrahman Aydın da, iptal kararının ilçede büyük sevinç yaşattığını belirterek, milletvekillerine ilçe halkı adına teşekkür etti.
(OKO- BA-S) KARS / SELİM (KHA)

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber