sanalbasin.com üyesidir

Selim haberleri

22 Aralık 2014
0 Haber Yorum

Selim haberleri
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

SAĞLIK PERSONELİNDEN UMUT IŞIĞI ÇOCUKLARINA ZİYARET
Kars Selim Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Ofisi tarafından hayata geçirilen “ UMUT IŞIĞI” projesi kapsamında, Kaymakam Erdinç Dolu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Fikret Çelik, Sağlık Grup Başkanı Doktor Tuğba Akkök, Aile Hekimi Uzmanı Ayşegül Cömert Okutucu, Aile Hekimi Ömer Atalayın, ilçe sağlık personeli Selim Kaymakamlığı Engelsiz Yaşam Merkezini ziyaret ettiler.
Öğrencilerin ziyaretten duyduğu memnuniyet gözlerinden okunurken Engelsiz Yaşam Merkezinde bulunan öğrenciler adına hep birlikte pasta kesilip hatıra fotoğrafı çektirdiler.
Ziyaret sonrası Kaymakam Erdinç Dolu, sağlık personeline gerçekleştirdikleri bu anlamlı destek ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
YARINLAR BİZİM
Selim Kaymakamlığı’nın Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş ortalamasının yükseltilmesiyle ilgili olarak uygulamaya koyduğu “Yarınlar Bizim” eğitim koçluğu projesinin tanıtımı yapıldı.
Programa Kaymakamı Erdinç Dolu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Aydın, şube Müdürleri, okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı.
“Yarınlar Bizim” projesinin tanıtımını yapan Atatürk YBO Rehber Öğretmeni Ayşe Aslan;  İlçe genelindeki tüm 8. Sınıflarda uygulanacak projeyle, öğrencilerin hazırcılıktan kurtulup kendi sorumluluklarını tanıması, kendilerini fark etmesini, kendi güçlü ve zayıf noktalarını görmesini, yaşama uyum sağlayacak beceriler kazanmasını sağlayarak öğrencinin akademik başarısını arttırmayı ve sosyal hayatında disiplinli ve düzenli yaşama biçimi kazandırmayı hedeflediklerini belirtti. Eğitim koçluğu sayesinde sınav ve okul başarısının yükseleceğini ve meslek seçimi, zaman yönetimi, konularında bireysel ya da takım çalışması yaparak destek sağlanacağını söyledi.
Okulların kendi aralarında bir rekabet içerisinde olması gerektiğini okul idarecilerine “Yarınlar Bizim” eğitim koçluğu projesinin bir yaşam partnerliği olduğunu gönüllük gerektirdiğini belirten Kaymakam Erdinç Dolu, geçen yıl yapılan TEOG sınavlarına kadar eğitime harcadıkları bütçeden daha fazla bir bütçe ile bu yıl destek verileceğini söyledi. Geçen yıl TEOG sınavları sonucu Selim’in il genelinde 5. olduğunu hatırlatan Kaymakam Dolu, bunun kabul edilemez olduğunu ifade etti. Eğitime ve öğrencilere iyi bir gelecek hazırlamak için her türlü desteği vermeye hazır olduğunu bu yıl hafta içi ve hafta sonu 27 kurs merkezinde 101 öğretmenimiz ve hafta sonu 153 öğrencimizin köylerden ücretsiz olarak alınarak ilçe merkezinde kurs verildiğini, yemek ihtiyaçlarının temin edildiğini belirtti.
Kaymakam Dolu, “Eğitimde başarılı olmak için öğretmenlere büyük görevler düşüyor. Yarınımızın teminatı olan öğrencilerimizin başarılı olması için biz üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getireceğiz. Eğitime ayırdığımız bütçenin bir tek kuruşunun bile israf edilmemesi için siz değerli öğretmenlerimize çok önemli görevler düşüyor. Farklı bütçelerden kısıp eğitime yapacağımız harcamanın kıymetinin bilinmesi lazım. Bizler ülkemizin geleceğini şekillendirecek olan çocuklarımızın eğitimli, bilgili, kültürlü ve çalışkan olması için üzerimize düşen maddi ve manevi her türlü desteği sağlayacağız. Sizlerden de çocuklarımızın başarılı olmaları için fedakârlık yapmanızı bekliyoruz. Fedakârlık olmazsa başarı olmaz” dedi.
KAYMAKAM ERDİNÇ DOLU KHGB MECLİSİ OLAĞAN TOPLANTISINA KATILDI
Selim Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı Birlik Meclisi Olağan Genel Kurul Toplantısı Halk Eğitim Merkezinde Kaymakam Erdinç Dolu başkanlığında yapıldı.
Kaymakam Erdinç Dolu, İl genel meclis üyeleri ve 53 Köy Muhtarın katılımıyla gerçekleşen toplantıda 2015 2016 2017 yılları bütçeleri görüşüldü. 2015 yılında yapılacak işlerin ayrıntılarının konuşulduğu toplantı sonunda, Kaymakam Erdinç Dolu, 2015 yılının ilçeye, İle ve Ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.
KAYMAKAM ERDİNÇ DOLU HAYALLERİNİ GÖSTER PROJESİ KAPSAMINDA YAPILAN RESİM SERGİSİNİ GEZDİ
Kaymakam Erdinç Dolu, İlçe Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen Aralık Ayı  ‘’SAYGI ve SEVGİ’’ temalı resim sergisini gezdi.
Sergiye; Kaymakam Erdinç Dolu, İlçe Belediye Başkanı Coşkun Altun ve daire amirleri katıldılar.
İlçe merkez ve köy okullarında okuyan öğrencilerin yaptığı resimleri beğeni ile gezen Kaymakam Erdinç Dolu, Belediye Başkanı Coşkun Altun ve daire amirleri daha sonra öğrencilerin eğitimine az da olsa katkı sağlayabilmek adına ‘SAYGI ve SEVGİ’ temalı resim sergisinden ücret karşılığı resim satın aldılar.
ERKEN YAŞTA EVLİLİK İLE İLGİLİ TOPLANTI KAYMAKAM ERDİNÇ DOLU’NUN BAŞKANLIĞINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Kaymakamlık toplantı salonunda Kaymakam Erdinç Dolu’nun başkanlığında Erken Yaşta Evlilik ve Kız Çocuklarının Okullaştırılması konulu toplantı gerçekleştirildi.
Toplantıya Kaymakam Erdinç Dolu, İlçe Jandarma Komutanı Yzb Alican Arslan, İlçe Emniyet Amiri Ayhan Yağdı, Milli Eğitim Müdürü Cengiz Aydın, Milli Eğitim Şube Müdürü Necattin Ulutepe, İlçe Müftüsü Fahri Başar, Sağlık Grup Başkanı Tuğba Akkök, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Fikret Çelik, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir Yeşil, Selim Kadın Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gülten Daşdemir, Proje Ofisi üyeleri Burcu Çelik ve Naşit Yılmaz katıldı.
Toplantıda Erken Yaşta Evliliğin önüne geçmek ve Kız Çocuklarını Okullaştırmak adına alınması gereken tedbirler ve bu hususta kurumlara düşen görevler belirlenip yol haritası çizildi.
(BA-BA-S) GAZİ KARS / SELİM (KHA) 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber