Selim’de cami temeli atıldı

25 Mayıs 2013
0 Haber Yorum

Selim’de cami temeli atıldı

Kars Selim İlçe Müftülüğü, Dölbentli Köyünde cami hasretini bitirmek için cami temeli attı.
 
Dölbentli Köyünde yaşayan vatandaşlar ibadetlerini, yıkılmaya terk edilmiş olan eski okulun bir odasında yerine getiriyorlar ve yıllardır cami hasreti çekiyorlardı. İlçe Müftüsü Ahmet Dilek’in teşvikleriyle cami için bir vatandaştan yer alındı ve cami için çalışmalara başlandı. Hazırlıklar tamamlandı ve temel atma töreni düzenlendi.
 
Temel atma töreni, İlçe Müftüsü Ahmet Dilek, Dölbentli Köyü Muhtarı, diğer köylerin cami imamları ve köy halkının katılımıyla yapıldı.
 
Törende konuşan İlçe Müftüsü Ahmet Dilek, “Allah’ın mescitlerini, ancak Allah’a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah’tan başkasından korkmayan kimseler imar eder, işte onların, doğru yolu bulanlardan olmaları umulur.” (Tevbe Suresi 18), ayetini okuyarak, bu caminin de bir sadaka-ı cariye olduğunu, yaptıranların ve emeği geçenlerin amel defterlerinin öldükten sonra da kapanmayacağını söyledi. Camilerin cemaatle şenleneceğini belirten İlçe Müftüsü Dilek, temeli atılan bu caminin de cemaatle dolup taşması temennisinde bulundu.
 
Konuşmanın ardından Kur’an-ı Kerim okundu, dua edilerek kurban kesildi. Ardından da İlçe Müftüsü Ahmet Dilek tarafından ilk harcın temele atılmasıyla cami inşaatına başlandı.
 
ProGram; törene katılan misafirlere verilen ikramla sona erdi.
kha
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber