Selim’de SYDV’den girişimcilere destek

02 Mayıs 2012
0 Haber Yorum

Selim’de SYDV’den girişimcilere destek

Selim’de SYDV’den girişimcilere destek
 
Kars’ın Selim İlçesi Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından gelir getirici proje ile sosyal güvencesi olmayan ve iş kurmak isteyen girişimcilere destek sağlanıyor.
 
Vakıf tarafından, tecrübe ve bilgi birikimine sahip ve maddi imkansızlıktan dolayı iş kuramayan kişiler için geliştirdiği proje ile girişimcilerin yüzü gülüyor.
 
Gelir getirici proje ile Reşat Yücel ve Eyüp Aydın, adlı vatandaşların ortaklaşa çalışacakları mozaik,karo ve parke taşı imalathanesi açıldı.
 
İşyeri açılışında konuşma yapan Selim Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, işyerinin ilçede alanında üretim yapan tek işyeri olması münasebetiyle sürdürülebilirliğinin yüksek olduğunu söyledi.
 
İki ailenin bu iş yeri sayesinde geçimlerini rahatlıkla sağlayabileceklerini İfade eden Kaya,” Proje ile maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımızın, ekonomik ve sosyal hayata aktif katılımlarının arttırılması ve yaşam kalitelerinin yükseltilerek toplumsal dayanışma ve bütünleşmenin sağlanması amaçlanmıştır “ dedi.
 
İşyeri açmanın sevincini yaşayan Reşat Yücel ve Eyüp Aydın, adlı vatandaşlarda,artık kendi alın teri ile üretim yaparak hayatlarını kazanma imkanı buldukları için Kaymakam,Mehmet Nebi Kaya’ya teşekkür etti.
 
Vakıf Müdürü Fikret Çelik ise, Kurulan tesisin 30.000 TL ye mal olduğunu belirterek, Gelir getirici projelerde geri dönüşlü olarak ilk iki yıl ödeme olmadığını, sonraki 6 yıl içerisinde 6 eşit taksit şeklinde faizsiz olarak uygulandığını söyledi.
 
Çelik, açılan ortak işletmede kişi başına 15 bin TL destek verildiğini sözlerine ekledi.
(BA-BA-S) KARS / SELİM (KHA)
 


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber