sanalbasin.com üyesidir

Selim’de Kadın Yaşam Merkezi açıldı

29 Ocak 2013
0 Haber Yorum

Selim’de Kadın Yaşam Merkezi açıldı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Selim İlçesi’nde kadın ve çocuklara yönelik Selim Kaymakamlığı İlçe Müftülüğü Kadın Yaşam Merkezi açılışı yapıldı.

Kars Valisi Eyüp Tepe ve Eşi Emine Tepe, Selim Kaymakamı Erdinç Dolu ve Eşi Şenay Yerli Dolu, Selim Belediye Başkanı Muhittin Yücel, İl Müftüsü Mehmet Genç, İlçe Müftüsü Ahmet Dilek, daire amirleri ve siyasi parti temsilcilerinin katılımıyla Kadın Yaşam Merkezi’nin açılışı gerçekleştirildi.

Kadın yaşam merkezi ile ilgili kısa bir bilgilendirme yapan Kaymakam Erdinç Dolu, “Projemiz kapsamında Selim İlçe Müftülüğümüze bağlı bulunan binanın tadilat ve tamiratının yapılarak ilçemiz merkezinde ikamet eden ve köylerden ilçe merkezine gelen kadınların, araç saatine kadar bekleyecekleri, ilçedeki tüm kadınların sosyal etkileşimde bulunabilecekleri ve bilinçlendirme faaliyetlerinin yapılabileceği bir kadın evi oluşturulması amaçlandı. Özellikle Köyden ilçeye gelen kadınların kış koşullarının çok uzun ve çetin geçtiği ilçemizde çoğu zaman kahvehane veya bakkal-market gibi yerlerde beklemek zorunda kaldığını bilinmekteydi. İlçemiz kadınlarının huzurlu ve temiz bir ortamda günlük gazetelerini okuyabileceği, çay içebilecekleri, kütüphanesi, mescidi, bilgisayar odası ve bebeklerin emzirilmesi ve uyuması için özel bir odanın olacağı, bilinçlendirme faaliyetlerinin yapılabileceği bir ortam oluşturmayı hedefledik. Ayrıca İlçe Müftülüğü, Sağlık Grup Başkanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği yapılarak bilinçli toplumun temeli olan kadınlarımızın kişisel gelişimlerine katkı sağlanacak olması oldukça önemlidir. Oluşturulan kadın evi ile kırsal bölgede yaşayan kadınlarımız sosyal hayata katılacak ve onlara sosyal hayatta hak ettikleri önemi de vermiş olacağız” dedi.

Vali Eyüp Tepe ise yaptığı açıklamada, bu tür mekânların kadınların sosyal hayatı açısından çok önemli olduğunu ve kadın yaşam merkezlerinin sayısının arttırılmasını temenni etti. Ayrıca Sayın Valimiz Kadın Yaşam Merkezinin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Kadın Yaşam Merkezi’nin açılışında incelemelerde bulunan Vali Tepe, projenin yerinde olduğunu belirterek, hizmet binasının da yeterli düzeyde olduğuna dikkat çekti

Kadın Yaşam Merkezinin hayata geçirilmesinde emeği ve katkısı geçen; Selim Köylere Hizmet Götürme Birliği’ne, Selim Belediye Başkanlığı’na, Selim İlçe Emniyet Amirliği’ne, Selim Müftülüğü’ne, Celal Kahraman’a, Aktürkler İnşaat AK Beton’a, İsmail Bilgin’e, Saraçoğlu Petrol’e, Alattin Süleymanoğlu’na, Ali İşçi’ye, Ayışığı AVM’ye, Necati Yiğit’e de ilçe halkı adına teşekkür edildi.

Kadın Yaşam Merkezi’nin açılışında Kars İl Müftüsü Mehmet Genç ve beraberindekiler açılış duası okunması ardından kurdeleler kesildi. Daha sonra Vali Eyüp Tepe, eşi Emine Tepe ve beraberindekiler binada incelemelerde bulundular.

Kadınların köylerden gelerek, köy kahvelerinde veya tanıdık bakkallarda beklemelerinin de ortadan kaldırılmasını amaçlayan Kadın Yaşam Merkezi’nde hemen hemen her şeyin düşünüldüğü gözlerden kaçmadı.

Hizmet binası içerisinde bilgisayar odası, kütüphane, mescit, çocuk oyun odası, mutfak ve televizyon salonu bulunuyor. Hemen hemen her etkinliğe açık olan Kadın Yaşam Merkezi, köyden gelen kadınların mağduriyetini de ortadan kaldıracak.

(UA-BA-S) GAZİ KARS / SELİM (KHA) – UĞUR AYDIN – ORHAN KEMAL OKTAY

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber