sanalbasin.com üyesidir

Selim’de İlk Çocuk Kütüphanesi Açıldı

03 Ocak 2014
0 Haber Yorum

Selim’de İlk Çocuk Kütüphanesi Açıldı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Selim ilçesinde modern çizgilerle donatılan ilk çocuk kütüphanesi olma özelliğini taşıyan ve Selim Kaymakamı Erdinç Dolu’nun girişimleri ile hayırsever işadamı Vehbi Akyar tarafından yaptırılan Selim Vehbi Akyar Çocuk Kütüphanesi geniş bir katılımla açıldı.
Açılışa; Kars Valisi Eyüp Tepe, Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, Belediye Başkanı Muhittin Yücel, Cumhuriyet Savcısı Hikmet Salman, hayırsever işadamı Vehbi Akyar ve Daire amirleri katıldı.
Açılışta kısa bir konuşma yapan Selim Kaymakamı Erdinç Dolu; Selim Vehbi Akyar Çocuk Kütüphanesinin bölgenin ilk çocuk kütüphanesi olma özelliğini taşıdığını, bu nedenle çocukların eğitimine ve gelişimine katkı sağlaması için zengin kitap çeşitleri ile donatıldığını, istenilen bilgiye anında ulaşılabilmesi için internet bağlantısının olduğunu ifade ederek, kütüphanede çocukların zeka gelişimleri için eğitici ve öğretici oyunlarında düşünüldüğünü belirtti. Dolu, çocukların buradan çok iyi istifade etmeleri gerektiğini söyledikten sonra kütüphaneyi yaptıran hayırsever işadamı Vehbi Akyar’a böyle bir kütüphane yaptırarak eğitime ve Selim’e vermiş olduğu katkılardan dolayı teşekkür etti.
Kars Valisi Eyüp Tepe ise, açılış sonrası yaptığı konuşmada, Selim’in bu tür projelerde hep bir ilki başardığını, Vehbi Akyar Çocuk Kütüphanesinin örnek bir proje olduğunu, bu kütüphanenin öğrencilerin eğitimine büyük katkı sağlayacağını söyledi.
Vali Tepe, hayırsever işadamı Vehbi Akyar’a bu kadar güzel ve önemli bir projeye vermiş olduğu desteklerinden dolayı da ayrıca teşekkür etti.
kha


 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber