sanalbasin.com üyesidir

Selim’de Entegre Hastanesi

30 Aralık 2014
0 Haber Yorum

Selim’de Entegre Hastanesi
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Kars’ın Selim ilçesi, E 1 standardında 10 yataklı entegre devlet hastanesine kavuştu.
Eş zamanlı olarak hizmete sokulan Kars Harakani Devlet Hastanesi ile entegre bir şekilde hizmet verecek olan hastanede, ilk etapta acil servis, çocuk, kadın doğum, genel cerrahi ve dahiliye polikliniklerinde ilçe halkına sağlık hizmeti verilecek.
AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan,  Yunus Kılıç ve AK Parti Kars İl Başkan Yardımcısı Adem Çalkın ile birlikte bir hafta sonra hizmete girecek olan Selim Devlet Hastanesinde incelemelerde bulundu.
İncelemeleri sırasında Arslan ve Kılıç’a, Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Atıf Deniz, Kars Devlet Hastanesi Yöneticisi Hikmet Üre, Selim Devlet Hastanesi Yusuf Kanbay ve ilçe il genel meclis üyeleri de eşlik etti. Hastanenin çeşitli birimlerini yerinde inceleyen Arlsan ve Kılıç, daha sonra gazetecilere açıklamada bulundu.
KILIÇ: “İLÇELERİMİZ TAM DONANIMLI DEVLET HASTANELERE KAVUŞTU”
AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç, Kars Harakani Devlet Hastanesi ile birlikte Digor, Akyaka ve Arpaçay ve Selim’de de ilçe devlet hastanelerinin inşasının devam ettiğini söyledi. Kılıç, hastanelerin modern bir şekilde fiziki - teknik alet ve edevatıyla tam donanımlı sağlık ekipmanlarıyla modern görünümlü hastanelere kavuşmanın mutluluk verici olduğunu söyledi.
Kapasitesinin 10 yataklı olmasına rağmen hastanenin daha da büyütülebileceğini de belirten milletvekili Kılıç: ”Ahmet Bey ile birlikte Kars Devlet Hastanesi ve ilçe devlet hastanelerine uzman hekim gönderilmesi için çaba harcıyoruz. Bu hastanemiz dahiliye polikliniği ve acil servis ile başlayacak ve daha sonra da inşallah kadın doğum ve çocuk ve genel cerrahi ana dallarında hizmet verecek. Selim’e tabiî ki ne yapılasa azdır. Halkımız her şeyin en iyisine layıktır. Devletimiz ve milletimiz güçlü ve kudretli olduğu sürece ve insanlarımız da bir birine saygılı ve bağlı olduğu sürece artan refah, insanımızın her alandaki yaşamana sirayet edecektir” dedi.
ARSLAN: “GEÇMİŞTE KARS’TA TEK BİR KÜVEZ BİLE YOKKEN…”
AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan da yaptığı açıklamada, Kars’ta ki yeni devlet hastanesi gibi Selim Devlet Hastanesinin de çok derece temiz, tam donanımlı ve insanımıza yakışır bir şekilde yapıldığını söyledi.
Geçmişte Kars’ta tek bir kuvezin olmadığını da hatırlatan Arslan: “Selim Devlet Hastanemiz, bir hafta içerinde halkımızın hizmetinde olacak. Hastanemiz donanım olarak son derece önemli sağlık hizmetleri verecek hale getirildi. Acil servisimizde aynı anda 5 hastamızı müşahede altına alacak sistem mevcut. Geçmişte Kars’ta bile küvez yokken şu anda Selim Devlet Hastanemizde ve Harakani Devlet Hastanemizde ise 50 adet küvez var. Çocuklarımız daha sağlıklı ortamlarda dünyaya gelecek. Ayrıca hastanemizin bütün odalarını engellilerimizin de kullanabileceği bir şekilde dizayn edildi. Bu nedenle küçücük ilçe hastanelerimizin yerine, E 1 standardında entegre ilçe hastaneleri haline gelmesi son derece önemlidir. Dolayısıyla Selim Devlet Hastanesi gibi diğer ilçe devlet hastanelerimiz de Kars Harakani Devlet Hastanemiz ile entegre bir şekilde hizmet verecek.” Şeklinde konuştu.
KARS’IN İL GENELİNDE SAĞLIĞIN ÇITASINI DAHA DA YÜKSELTECEĞİZ
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Atıf Deniz de yaptığı açıklamada, Kars il genelinde sağlığın çıtasını daha da yükseltmek kaydıyla, sağlık hizmeti vermeğe devam edecekleri söyledi. Kars’ın bir sınır kenti olduğuna da vurgu yapan Deniz: Kars’ın komşu ülke ve ilere de sağlık hizmeti vereceği için Kars’ın artık bir sağlık turizmi kenti olacağını da söyledi. Kars il merkezi ile birlikte ilçelerde aynı düzeyde sağlık hizmeti vermeğe devam edeceklerini de kaydeden Genel Sekreter Deniz: “Hastanemizde uzman hekimlerimiz hizmet verecek. Dâhiliye hekimiz geliyor. İhtiyaç duyulduğunda hastalarımızı Kars’a da sevk edilebileceğiz. Zaten Kars’ta bütün branşlarımız olacak. Selim’de ilk etapta dahiyle, çocuk, kadın doğum, genel cerrahi ve acil servis hizmetleri verilecek. Selim, Digor, Arpaçay ve Akyaka’ya aynı standartlarda hizmet vermeye devam edeceğiz. Bizler çalışıyoruz ve vekillerimizle de paylaşıyoruz. Gerekli destekleri alıyoruz. Sağlığın çıtasını yükseltmek kaydıyla sağlık hizmeti vermeğe devam edeceğiz. Sadece Kars ve içleriyle yetinmeyip Kars’ın bir sınır ili olması hasabiyle Azerbaycan, Nahçıvan ve Azerbaycan’a da sağlık hizmeti vereceğiz.  Komşu illere de sağlık hizmeti verileceği için Kars’ta sağlık turizminde de hak ettiği yere gelecek” şeklinde açıklamada bulundu.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) 

 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber