Selim Müftülüğünden Ekmek İsrafını Önleme Kampanyasına destek

27 Mart 2013
0 Haber Yorum

Selim Müftülüğünden Ekmek İsrafını Önleme Kampanyasına destek

 

Kars Selim İlçe Müftülüğü’nde ekmek israfını önleme kampanyasına destek toplantısı yapıldı. Toplantıya İlçe Müftüsü Ahmet Dilek, TMO Erzurum Şube Müdürü Necati Temir, Müftülük personeli, İmamlar ve müezzinler katıldı.
 
Şube müdürü Necati Temir, kampanya ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; yılda 9,2 milyon ton ekmek üretildiğini, bunun 542 bin tonunun israf edildiğini, israfın maliyetinin ise 1,546 milyar TL olduğunu belirtti. Temir ayrıca, bu parayla 100 yataklı 80 hastane, 16 derslikli 500 okul, 500 kilometrelik bölünmüş yol, 300 öğrenci kapasiteli 500 pansiyon yapılabileceğini; ve de 1 günde israf edilen ekmeğin, 4,7 milyon kişinin ekmek ihtiyacını karşılayabileceğini söyledi.
 
İlçe Müftüsü Ahmet Dilek de, “Ekmek kutsal kabul edilir ve kültürümüzde ayrı bir yeri vardır. Bu israf rakamları çok korkunç görünmekte ve ekmeğimizle beraber neleri kaybettiğimizi ortaya koymaktadır. İlçe Müftülüğü olarak vaazlarımızda, sohbetlerimizde bu konuyu işleyerek elimizden geldiği kadar halkımızı bilinçlendirmeye, israfı önlemeye destek vereceğiz. İsrafı önlemeyle ilgili afişleri de camilerimize astırarak görsel olarak vatandaşlarımızın bilinçlenmesini sağlayacağız.” dedi.
( GAZİ KARS /(KHA) 
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketÇok Okunanlar Çok Okunanlar
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber