Ana Sayfa > SELİM

Selim Kaymakamlığından örnek projeler
26 Aralık 2014
Selim Kaymakamlığından örnek projeler
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK

ARSLAN: ONLAR İHTİYAÇ AMA BUNLAR VAZGEÇİLMEZLER
-KILIÇ: HERKESİN İNFAK ANLAYIŞI FARKLIDIR
AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Prof. Dr. Yunus Kılıç, Selim Kaymakamı Erdinç Dolu’ya ilçede başlatılan “Bilge Kadın Güçlü Kadın”, “Masamda Hayallerimi Yazıyorum” ve “Umut Işığı” adlı projeleri hayata geçirdiği için teşekkür ettiler.
AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, “Sosyal sorumluluk projelerinin ne kadar önemli olduğunu vatandaşa, ihtiyaç sahiplerine, çocuklara erişmenin ne kadar önemli olduğu biliyoruz. Erişmek istediğiniz kesim çok önemli ve bu aynı zamanda ülkenin geleceğine hizmet etmek demek. Eğitim imkanı bulamayan kadınlarınızı eğitebiliyorsanız, farklı konularda bilgilendirebiliyorsanız ve yine engellilerinize erişebiliyorsanız, onların ilgi alanlarını başka alanlara yoğunlaştırabiliyorsanız bu aynı zamanda ülkenizin kalkınması demek ve aynı zamanda ülkenin refahı demektir. Sadece yol yapak, hastane yapmak, köprü yapmak, havaalanı yapmak değil. asıl olmazsa olmazlar bunlardır. Onlar ihtiyaç ama bunlar vazgeçilmezler” dedi.
SELİM ÖRNEK OLUYOR
Arslan ayrıca, “Dolayısıyla bu vazgeçilmezleri yerine getirme konusunda hükümetimizin özellikle Aile ve Sosyal Politika Bakanlığımızın çok ciddi çalışmaları var. En önemlisi yerelde kaymakamlığımız ve yerel birimlerin sosyal sorumluluk projelerinin yerine getirilmesi doğrultusunda sunulan olanaklar var. Var ama bu olanaklardan yararlanmak ve bu olanakları vatandaşın hizmetine dönüştürmek çok önemli. Bu konuda Selim ilçemizi kaymakamımız başta olmak üzere, belediye başkanımızla birlikte ve sizinle birlikte tebrik ediyorum. Sadece bugün değil aşağı yukarı 3 yıldır biz takip ediyoruz. Selim ilçesi bu konuda örnek oluyor. Diğer ilçelerimiz de sizin bu davranışınızı örnek almasını istiyoruz. Çünkü devlet imkan sunuyor ama siz bu imkanı kullanmıyorsanız. İşte bugün burada örneklerini yaşıyoruz. Bu yüzden bu konuda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Özellikle sizleri  tebrik ediyorum, kaymakamımızla birlikte bu projeye katkı koymak amacıyla birleştiğiniz için. Burada el ele çok iyi bir dayanışma örneği sağlıyoruz. Projelerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ve inşallah yeni projelere diyorum.”
AK Parti Kars Milletvekili Prof. Dr. Yunus Kılıç da, “Ülkeniz gelişirken, refahınız artarken eğer sosyal devlet olmanın gereklerini yapamazsanız şu anda dünyada kötü örneklerini yaşadığımız zengin ülkelerden olursunuz ve insan madden ve manen zayıflar. Bu toplumlar aslında arzu edilen istenilen toplumlar değillerdir. Biz isteriz ki ülkemiz gelişirken her alanda kendini ve refahını geliştirirken insanının maneviyatını, arzularını ve isteklerini de karşılayarak birlikte gelişsin. Kalıcı, uzun yaşayan, ebedi bir devlet olarak yaşamını sürdürsün. Bunun yolu herkesin bir birini anlamasından, olanı diğeriyle paylaşmasından, infak etmesinden, vaktinizi onlara ayırmaktan, bildiğinizi öğretmekten, elinden tutmaktan geçer. Herkesin infak anlayışı farklıdır. İnanın iki tane fazla bina yapılması bizim gözümüzde o kadar kıymetli değil. Çünkü bunları artık devletimiz yapıyor, Türkiye Cumhuriyeti artık istediğinizi yapacak güçte bir devlet. Siz istemeyi bilirseniz, amacınızı, isteklerinizi, içinizde ki iyi niyeti ortaya koyarsanız artık Türkiye’de her şey var, herkes için var. Eski Türkiye de her şey herkes için değildi arkadaşlar. Şimdi ise Türkiye’deki bütün güç ve kazanım insanımızın hepsi için. Eskiden ayıran farkta budur zaten. Bu ülkenin insanı ile alakalı araştırması yoktu bu son yıla kadar. Yani insanımızın ne kadarı engelli, ne kadarı yetim, ne kadarı öksüz, ne kadarı kimsesiz, ne kadarı miskin bunları bilmiyordu bu ülke. Bilmediğiniz bir şeyde politika üretmeniz, oralara yatırım yapmanız, oraları geliştirmeniz ve sıkıntıları çözmeniz mümkün değil. Önce bilmemiz lazım. Bu istatistik bilimi her şeyin temeli aslında. Çünkü politika ona göre kuruluyor. İstatistiğini bilmeyen, verilerini bilmeyen, elinde sağlam rakamları olmayan bir ülke, belediye, kaymakam, vali onların önüne entegre bir hizmet koyamaz.” diye konuştu.
Kılıç daha sonra şunları söyledi:
“Aslında Selim Kaymakamı ilmi de bir çalışma yapmış. Selim’e baktığımız da herkes katkı yaparak insanımızın durumunu ortaya çıkarmış. Kimin neye ihtiyacı var noktasında önemli bir adım atılmış. Bu ülkede birlikte yaşadığımız ve yüce mevlanın birimizi birimize emanet ettiği ve sorumluluğunu birbirlerine yüklediği birlikte yaşadığımız bu insanların bir birinden haberi olmasını sağlayacak çalışma. Kimin neye ihtiyacı var hangisini verebilir?, Bu ülke ve bu insanların beklentileri ne? Bunu bilmeden yan yana yaşamamızın insani olarak ağır veballeri vardır. Yapılacak yardımlarda ‘aman bunu kimse duymasın da biz bundan en ucuz şekilde kurtulalım’ anlayışıyla olmaz. Devlet istiyor ki; bir şey çıkarıyorsa insanı bundan faydalansın. Ama insanının bundan faydalanması için insanın bundan haberi olacak. Sizinde o insandan haberiniz olacak. Biz milletvekili olarak günde en az 3 tane şu şekilde telefon ile karşılaşırız. ‘Sayın vekilim ben engelliyim, çocuğum özürlü ama şu yardımları alamıyoruz. Bize imkan sağlanmıyor. Biz kimsesiziz bulamıyoruz, gidemiyoruz, ulaşamıyoruz.’ deniliyor. Evet ne yazık ki bazen toplumda şöyle de bir refleks gelişiyor; hakkı olmayanlar olanlardan daha çok saldırgan oluyor. Onları kovsanız da gelip alıyorlar. Ama hakkı olan, ihtiyacı olan, mazlum olan gelip sizi bulamıyor. Eğer siz de vicdansız olup makamınızın size verdiği görevi yapmazsanız siz de onları bulamıyorsunuz. Ne oluyor onun vebali hepimizin üzerinde oluyor ve olmaya da devam ediyor. Buna hakkımız yok, bu haksızlığı kendi insanlığımıza da yapmaya hakkımız yok. Kurtulmak mümkün işte böyle şeyler yaparsanız kurtuluyorsunuz.”
Selim kaymakamlığına bu duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür de eden Kılıç, konuşmasını şöyle tamamladı:
“Hayırlı bir iş yapıyorsunuz kaymakamım; daha önce de yapıyordunuz tebrik ediyorum sizi.  Biz daha başka açılış toplantılarına da katılıyoruz ama bize insan olduğumuzu, vicdani duygularımız olduğunu hatırlatan ve bizi duygulandıran böyle toplantılar oluyor. Size ihtiyacı olana bir şey yapamıyorsanız dağ, taşınız altın olsun neye yarar. Önemli olan insanların bu köprülerden amaçlarına; vicdanlarına ulaşmaktır. Bu manada Kars’ın topraklarının da çok önemi var, özellikle yetimler açısından. Bu coğrafya kalıcı Türk toprağı yapılırken o dönemde bu topraklar da 6000 yetime okullar açılıyor. Kazım Karabekir o savaş döneminde bile vaktinin büyük bir kısmını bu çocuklarla geçiriyor. Ve hayatında yaptığı en anlamlı en önemli iş olarak da bunu gösteriyor. Bu topraklar aslında o maya ile kurulmuş. Şimdi o günlerimiz tekrar birileri en azından hatırlamış, onlara küçük de olsa insani, şefkatli bir katkı sunuyor. Bunu yolunu açıyor. Senin imkanın var ise sen daha çok yap diyor. Kadınımız bilgili olacak ki ve bilgiyi arzu edecek ki çocuklarını da bilgili yetiştirsin. Bilginin ehemmiyetin öğrensin. 50-60 yaşında ki kadını belki bir şeyi yeniden öğrenmesi çok önemsiz olarak görülebilir. Amaç o değil amaç bir kadının 2 tane daha fazla bir şey öğrenmesidir. Siz bilginin önemini anlatmazsanız yeni nesillerinizin bilgili olması için ilave emek vermezsiniz. Benim babam okumuş, yazmış bir adam bile değildi ama onlar altından kalkılacak gibi olamayan bir emek sarf ederek 9 tane çocuğun hepsine emek vererek annem de öyle bizi okuttular. Ve en az okuyan çocukları üniversite mezunu. Bu ilimin, bilimin önemini anlamış olmaktan kaynaklanıyor. Emek veriyor. Benim sizden zeki bir tarafım yok, fazla olan ne biliyor musunuz benim annemin ve babamın belki birilerinden daha çok ilimin ve bilimin önemini kavramış olmasıdır.  Bu projenin aynı zamanda bilginin önemini anlatmak kadar ulvi bir görevi var. Bu yüzden emeği geçen herkesi tebrik ediyorum ve saygılarımı sunuyorum.”
Selim Kaymakamı Erdinç Dolu da “Toplumun için de ve yaşadığımız hayatın, akışı çerçevesin de çocuklarımızdan büyüklerimize kadar çeşitli nedenlerle bakıma muhtaç, sevgiye ve ilgiye muhtaç dezavantajlı kesimler her aman var olmuştur. çoğu zaman da asıl ihtiyaç maddi değil manevi ihtiyaçtır. Özellikle son 10 yıldır hükümetimiz tarafından başta engellilerimiz olmak üzere dezavantajlı gruba yönelik çok önemli düzenlemeler ve iyileştirmeler yapılmıştır. Bizim bu üç projemizde de ortak tek bir kelime ile ifade edilecek bir manası vardır. bu mana da “Paylaşmak” tır. Çünkü paylaşmak aslında çoğalmaktır. Ve bu paylaşımı ihtiyaç duyanlara ulaştırmak en asil ve en anlamlı davranıştır. Bu paylaştığınız kimi zaman mal varlığınız, kimi zaman sevginiz, kimi zaman ilginiz olabilir. Paylaştığınız ne olursa olsun asıl önemli olan paylaştığınız ve sorumluluk duyduğunuz insanlara karşı kendinizden ve kendiliğinizden bir şeyler vermek. Bizim bu projelerde ki asıl amacımız da budur. ben asıl teşekkürü bu projenin yapılmasın da ve sürdürülmesin de rol alan proje ofisinde ki arkadaşlarıma ve sahada bire bir görev alan arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. ben bu amacımıza, hedefimize gerçekten ulaşacağımıza inanıyorum. Çünkü biz gönüllüyüz.”
Projelerin açılışı 28 Kasım’da yapılmış ve açılışa; Kaymakam Erdinç Dolu, Milletvekilleri Ahmet Arslan, Prof. Dr. Yunus Kılıç, Belediye Başkanı Coşkun Altun, İlçe Garnizon Komutanı Yzb. Alican Arslan, İl Milli Eğitim Müdürü Gökhan Altun, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Acay, Kars Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Zafer Çukurova ve ilçe daire amirleri katılmışlardı.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SELİM Haberleri

Başlık Tarih
 
Selim Akçakale’de aç kalan kurtlar köye indi31 Ocak 2019
Selim’de Şüpheli Ölüm!16 Ocak 2019
Selim'de Türk Telekom’un kablosunu çaldılar05 Aralık 2018
Babasının Mezarı Başında Kendini Vurdu28 Kasım 2018
Selim’de hırsızlar internet kablosunu çaldı22 Kasım 2018
Selim’in Caddeleri Kar’dan Geçilmiyor15 Kasım 2018
Selim'de soba zehirlenmesi: 1 çocuk yaralı14 Kasım 2018
Selim'de araç takla attı: 2 yaralı10 Kasım 2018
Selim Kent Meydanı hizmete girdi24 Ekim 2018
Selim’in Kurtuluşu’nun 98. yıldönümü törenlerle kutlandı,30 Eylül 2018
Selim-Sarıkamış karayolu asfalt çalışması devam ediyor14 Ağustos 2018
Selim'de trafik kazası: 1 ölü07 Ağustos 2018
Şehidimiz için cenaze töreni düzenlendi30 Temmuz 2018
Kamyonetin Çarptığı 70 Koyun Telef Oldu26 Temmuz 2018
Selim'de bin 970 adet kök kenevir ele geçirildi06 Temmuz 2018
Selim’de soba zehirlenmesi: 1 yaralı03 Temmuz 2018
Bakan Arslan: "Kars'ta 15 yılda hayvancılığa verdiğimiz destekler 216 kat arttı"13 Haziran 2018
Bakan Arslan Selim'de coşkuyla karşılandı29 Mayıs 2018
Selim’da tanker kaza yaptı, facianın eşiğinden dönüldü09 Mayıs 2018
Selim'de bir kişiden 5 tabanca yakalandı09 Mayıs 2018
Beyribey, yanan okul ile ilgili açıklama yaptı28 Mart 2018
Kars'ta PKK/KCK operasyonu: 10 kişi yakalandı22 Mart 2018
Selim Belediyesi destek verdi, Selim Lisesi büyük kolejleri eledi17 Mart 2018
Selimli Muhtarlar Mehmetçiğimize destek için Hatay’a gitti16 Mart 2018
Çeşme'den Karslı öğrencilere yardım eli15 Mart 2018
Selim Belediye Başkanı Altun: “Yeni belediye binası açılışa hazır"26 Şubat 2018
selim'de Taziyeye giden araç takla attı: 2 ölü 2 yaralı24 Şubat 2018
Selim'de bir ilkokul yandı,22 Şubat 2018
Selim'de‘Yalnız değilsiniz biz varız’ projesi22 Şubat 2018
Selim Belediyesi’nden örnek proje16 Şubat 2018
Selimde cinayet Kız Kardeşini Öldürdü31 Ocak 2018
Selim'de Ambulans Kaza Yaptı30 Aralık 2017
Selim Kekeç’de cirit keyfi11 Aralık 2017
Selim’de girişimcilik eğitimleri sona erdi28 Kasım 2017
Kars’ta yılın ilk karlı ciriti27 Kasım 2017
Selimliler Yürüyüş Yoluna Kavuştu22 Ekim 2017
Güvenlik Toplantısı Bozkuş Köyünde Yapıldı25 Eylül 2017
Selim'de Trafik Kazası31 Temmuz 2017
Yaylacılar Zor Anlar Yaşadı18 Temmuz 2017
Kars Selim karayolunda kaza07 Temmuz 2017
Selim Benliahmet Köyü’nde hayvan hırsızlığı03 Temmuz 2017
Selim Kapalı Semt Pazarı Tamamlandı11 Haziran 2017
Selim Belediyesi Ramazan Mesaisinde08 Haziran 2017
Selim'de 8 Büyükbaş Hayvan Kayboldu30 Mayıs 2017
Kaymakam Keklik, Engelsiz Yaşam Merkezini Ziyaret Etti16 Mayıs 2017
Kaymakam Keklik, Engelsiz Yaşam Merkezini Ziyaret Etti16 Mayıs 2017
Selim’de Toprağa Gömülü 12 Adet Tüp Bulundu11 Mayıs 2017
Kaymakam Keklik'in Ev Ziyaretleri Sürüyor!11 Mayıs 2017
Selim-Sarıkamış Arası Sıcak Asfalt Yapılıyor09 Mayıs 2017
Kaymakam Keklik ve Başkan Altun, Öğrencilerle Birlikte Fidan Dikti24 Nisan 2017
Kaymakam Keklik Köylerde13 Nisan 2017
Erdinç Dolu, 112 Acil Çağrı Merkezi İnşaatında İncelemede Bulundu13 Nisan 2017
Erdinç Dolu: 2017 Yılı Çalışma Programımız Hazır24 Mart 2017
Minikler Erdinç Dolu’nun Nevruz Bayramını Kutladı22 Mart 2017
Selim'de İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı Düzenlendi16 Mart 2017
Muhtarlardan Genel Sekreter Dolu'ya Ziyaret!15 Mart 2017
Selim Kaymakamından Şehit Ailesine Ziyaret,14 Mart 2017
Bakan Yılmaz ve Bakan Arslan’dan Hollanda'ya Tepki Açıklaması12 Mart 2017
Kaymakam Mehmet Keklik, Öğrencilerle Buluştu07 Mart 2017
Selim Kaymakamı Keklik, Halk Toplantılarına Devam Ediyor28 Şubat 2017
AK Parti İlçe Teşkilatı Selim’de 2016’yı değerlendirdi31 Ocak 2017
Selim Kaymakamı Muhtarlarla Bir Araya Geldi21 Ocak 2017
Kaymakam Keklik'ten Taziye Ziyareti21 Ocak 2017
Selim Belediyesi 2017 İnşaat Sezonunda Birçok Projeyi Hayata Geçirecek19 Ocak 2017
Vali Doğan’dan Selim’e ziyaret19 Ocak 2017
Sosyal Medya zanlıları gözaltına alındı19 Ocak 2017
Selim Kaymakamından Şehit Annesine Ziyaret,19 Ocak 2017
Selim’de Hayvan Sulaması Yüzünden Kavga Ettiler17 Ocak 2017
Selimlilerden Haleplilere yardım seferberliği11 Ocak 2017
Selim Kaymakamı Keklik, Muhtarlarla Bir Araya Geldi09 Ocak 2017
Selim’de KHGB Olağan Toplantısı Yapıldı03 Ocak 2017
Kaymakam Keklik Halk Gününde Vatandaşlarla Buluştu03 Ocak 2017
Selim Kaymakamı Mehmet Keklik Görevine Başladı28 Aralık 2016
Kars’a ikinci şehit ateşi düştü22 Aralık 2016
Şehidimiz Helallik İstemiş!22 Aralık 2016
Kars'a Şehit Ateşi Düştü!22 Aralık 2016
Erdinç Dolu: Çalışmalar Aralıksız Sürüyor15 Aralık 2016
Erdinç Dolu İçin Ved(f)a Yemeği11 Aralık 2016
Erdinç Dolu: Nazar Vardı, Nazar Çıktı11 Aralık 2016
Erdinç Dolu Yapımı Süren Köy Yollarını İnceledi20 Kasım 2016
Selim’den haberler14 Kasım 2016
Selim Kaymakamı ve Belediye Başkanı Öğretmenlerle Buluştu14 Kasım 2016
Aralıksız süren çalışmalarla Aralık’ta tamamlanacak!21 Ekim 2016
Erdinç Dolu’ya anlamlı ziyaret21 Ekim 2016
Selim’de köy yolları sıcak asfalta kavuşuyor!17 Ekim 2016
Erdinç Dolu, Gölet'te İnceleme Yaptı!05 Ekim 2016
Dolu’dan Taziye evi ve Kuran Kursu inşaatlarında inceleme06 Eylül 2016
Köylere ‘Dolu Dolu’ Hizmet Gidiyor!22 Ağustos 2016
Selim’de Büyük Yatırım08 Ağustos 2016
Köylerde Parke Taş Çalışmaları Sürüyor08 Ağustos 2016
Selim’de Büyük Yatırım08 Ağustos 2016
Kars ta Ayı Saldırısı: 2 Ölü, 2 Yaralı11 Temmuz 2016
Kars’ta Yıldırım Çarpması: 1 Ölü, 1 Yaralı11 Temmuz 2016
Yağmur Suları Kars’ta Yolları Yardı14 Haziran 2016
Selim’de Davranışlaımla Kazanıyorum Projesi09 Haziran 2016
Dolu, yol çalışmalarını inceledi19 Mayıs 2016
İİMEK Selim’de toplandı15 Mayıs 2016
Selim’e Yeni Hükümet Konağı!08 Mayıs 2016
Kapalı Semt Pazarı’nın Temeli Atıldı24 Nisan 2016
Selim’de trafik kazası: 5 yaralı13 Nisan 2016
Emektar bekçiye veda yemeği03 Nisan 2016
Selim, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında birinci oldu03 Nisan 2016
İl Özel İdaresi Ekibi Kars’ı Temsil Edecek23 Mart 2016
Türkiye Gençlik Vakfı’ndan Erdinç Dolu’ya ziyaret16 Mart 2016
Selim TEOG 1’de ilçeler arası birinci oldu12 Şubat 2016
Selim’de sanayi esnafının sorunu çözülüyor!08 Şubat 2016
SELİM, YÜKSEKOKUL İSTİYOR03 Şubat 2016
Kara saplanan balıkçıları vatandaşlar kurtardı31 Ocak 2016
Kaymakam Dolu ödülünü Bakan Ala’nın elinden aldı14 Ocak 2016
KAYMAKAM ERDİNÇ DOLU ‘YILIN KAYMAKAMI’ SEÇİLDİ07 Ocak 2016
Selim muhtarlarından Dolu'ya ziyaret06 Ocak 2016
Meclis Başkanı ve üyelerinden Genel Sekreter Dolu’ya ziyaret06 Ocak 2016
Selim Kaymakamı Erdinç Dolu Kars İl Genel Sekreteri oldu31 Aralık 2015
Kars’ta terör operasyonu: 11 gözaltı17 Kasım 2015
Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun’un Cumhuriyet mesajı30 Ekim 2015
Ak Parti Adayları Selim’de16 Ekim 2015
Kan Davası Barışla Sonuçlandı13 Ekim 2015
Coşkun Altun’a Teşekkür Plaketi01 Ekim 2015
Selim'de PKK'nın Dağ Kadrosuna Malzeme Götüren 3 Kişi Yakalandı30 Ağustos 2015
Selim’in Bozkuş köyünü sel vurdu25 Ağustos 2015
Köylere Taziye Evi ve Kur’an Kursu22 Ağustos 2015
‘Yarınlar Bizim Projesi’ Hedeflerine Ulaşıyor21 Ağustos 2015
Selim Darbogaz’da trafik kazası10 Ağustos 2015
Otomobille ot çektiler!28 Temmuz 2015
Umre Biletini Valinin Elinden Aldı!26 Mayıs 2015
Kars’ta 1 kişi domuz gribi ön tanısıyla gözlem altına alındı27 Mart 2015
Milletvekillerinden Selim’e müjde!05 Mart 2015
Selim okuyor17 Şubat 2015
Ciritin merkezi Selim09 Şubat 2015
Selim’de “Bilge Kadın Güçlü Kadın” projesi07 Şubat 2015
Selim’de “hayat boyu” toplantı31 Ocak 2015
Yıldırım ve Muğlu’dan Umut Işığına destek18 Ocak 2015
Selim’de Entegre Hastanesi30 Aralık 2014
Selim haberleri22 Aralık 2014
Paylaşmak Aslında Çoğalmaktır01 Aralık 2014
Kardeş Okula ‘Bir Damla Da Sen Ol’03 Kasım 2014
Kars Selim yolunda trafik kazası03 Kasım 2014
Cumhuriyetle yaşıt yaşlılar ziyaret edildi29 Ekim 2014
Gençlerin cirit tutkusu28 Ekim 2014
Selim’de Muhtarlar Yardımlaşma Derneği açıldı23 Ekim 2014
Ankara’da Selim Rüzgârı!23 Ekim 2014
Yeni atanan öğretmenlere “Hoş Geldiniz” kahvaltısı29 Eylül 2014
Kaymakamlar cirit izledi24 Eylül 2014
Anlamlı Günde Anlamlı Yemek19 Eylül 2014
Miniklerin Kaymakam ziyareti17 Eylül 2014
Dolu, köyleri ziyaret etti15 Eylül 2014
Biyogaz Projesinde sona yaklaşılıyor21 Ağustos 2014
Kars’ta çocuk kavgası: 1 ölü, 6 yaralı07 Ağustos 2014
Halk gözünü Bakan’a diker!21 Temmuz 2014
Topçu’ya veda iftarı19 Temmuz 2014
Vali olmak ister misiniz?06 Temmuz 2014
Köylere Hizmet Götürme Birliğine İki Yeni Araç01 Temmuz 2014
Selim Belediye Başkanı KHA’da!29 Haziran 2014
Selim de atlı cirit heyecanı14 Haziran 2014
Selim’de karne heyecanı14 Haziran 2014
Selim Belediye Başkanı Coşkun Altun, KHA’da01 Haziran 2014
Selim haberleri30 Mayıs 2014
AİLESİNİ DARP ETTİKLERİ LİSE ÖĞRENCİSİNİ KAÇIRDILAR 29 Mayıs 2014
Selim’de ‘Emniyet’li ziyaret28 Mayıs 2014
Selim’de kariyer günleri27 Mayıs 2014
Küçük Ellerden Büyük Eserler22 Mayıs 2014
Selim’de sergi heyecanı19 Mayıs 2014
Nuray Hafiftaş Selimli Anneleri coşturdu12 Mayıs 2014
Haydi Anne Kahvaltıya12 Mayıs 2014
Nuray Hafiftaş 11 Mayıs’ta Selim’de06 Mayıs 2014
Kars Selim Biyogaz Elektrik Santralı Projesi15 Nisan 2014
Hatipoğlu Selimlilerle Buluştu15 Nisan 2014
2014SELİM BÜYÜK OLUKLU KÖYÜ MUHTARI NÜSRET GÜL SEÇİLDİ.31 Mart 2011
Selim’den haber turu25 Mart 2014
Türkiye’nin ilk Biyogaz tesisi Selim İlçesinde kuruluyor18 Mart 2014
Selim’de Çocuk Kütüphanesi Kuruldu28 Şubat 2014
Selim’de eğitim ziyaretleri Vergi Haftası27 Şubat 2014
Kaçak sigara ve esrar operasyonu18 Şubat 2014
Selim’de eğitime destek13 Şubat 2014
Kaymakam Dolu’nun “Hoş Geldin Bebek” ziyaretleri12 Şubat 2014
Dershaneye giden öğrencilerle yemekli toplandı06 Şubat 2014
Kars’ın Selim ilçesinde hırsızlıklar05 Şubat 2014
Kars Ülkü Ocakları’ndan Arpaçay ve Susuz İlçe Teşkilatlarına ziyaret27 Ocak 2014
Karlı zeminde cirit keyfi21 Ocak 2014
Selim’de İdareciler Günü Ziyareti14 Ocak 2014
Engelli evde bakım talebi14 Ocak 2014
Selim’de Yurttan Sesler Projesi hayata geçti12 Ocak 2014
İstanbul’dan Selim’e…06 Ocak 2014
Selim’de Araçlar Dondu05 Ocak 2014
Selim’de İlk Çocuk Kütüphanesi Açıldı03 Ocak 2014
ALİ İHSAN YILDIZ BDP SELİM İL GENEL MECLİS ÜYESİ ADAYI OLDU,02 Ocak 2004
Tipiye rağmen cirit aşkı16 Aralık 2013
SELİM´DE KÜTÜPHANE AÇILIMI14 Aralık 2013
Selim Kaymakamının Koşapınar ziyareti11 Aralık 2013
Kars Valisinin Selim ziyareti11 Aralık 2013
Selim CHP Teşkilatının yeni başkanı belli oldu06 Aralık 2013
Selimli öğrenciler Mecliste12 Kasım 2013
Selim’den haberler29 Ekim 2013
Selim’de 29 Ekim Coşkusu29 Ekim 2013
Selim’de “Hoş geldin Bebek” ziyaretleri22 Ekim 2013
Selim Kaymakamı Erdinç Dolu’nun Akçakale ziyareti22 Ekim 2013
Sunay Gül,Kars Selim İlçesin'den Ak Parti İl genel Meclis üyeliği için Aday Adaylığını Açıkladı,14 Ekim 2013
Selimiye’den Selim’e Er Meydanı01 Ekim 2013
Meme kanserinde erken teşhisin önemi24 Eylül 2013
Selim Kaymakamlığı’nın örnek bir projesi daha hayata geçti24 Eylül 2013
AK Parti heyetinden Kaymakam Evin’e “Hoş geldin” ziyareti12 Eylül 2013
Ağaç kovuğunda bal üretti12 Eylül 2013
Arslan ve Kılıç’tan Kars’a 21 Milyon TL12 Eylül 2013
Toplu sözleşme işçileri sevindiriyor06 Eylül 2013
Selim’de 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu02 Eylül 2013
Okudular kazandılar13 Haziran 2013
Aile Okulu Yılsonu Bilgi Yarışması07 Haziran 2013
Beyaz Bayraklar sahiplerini buldu05 Haziran 2013
Şehit Teğmen Gökhan Yaşartürk Lisesinden Tarihi Canlandıran Tiyatro05 Haziran 2013
Selim Müftülüğü Kur’an Kursu temeli atıldı04 Haziran 2013
Özgün’den muhteşem konser31 Mayıs 2013
Selim’de cami temeli atıldı25 Mayıs 2013
Selim Halk Eğitim Merkezi yılsonu sergisi22 Mayıs 2013
Müftülük Personeline ‘Gönül Elçileri’ Projesi tanıtıldı20 Mayıs 2013
Selim’de Annelere “Yudum” konseri13 Mayıs 2013
Selim'de Annelere bir Yudum Konser!12 Mayıs 2013
Selim'de Şap Iddiası,10 Mayıs 2013
Selim Ziraat Bankası’nda BTM dönemi07 Mayıs 2013
Selim’de Kaymakam değişikliği24 Nisan 2013
Selim’de semah coşkusu21 Nisan 2013
Selim’de Kutlu Doğum coşkusu17 Nisan 2013
Şiddete toplu isyan16 Nisan 2013
Selim Resim Sergisi açıldı16 Nisan 2013
Selim Kaymakamlığından Okul ve Camilere Meyve Ağacı dağıtımı16 Nisan 2013
Selim Müftülüğü’nden Camilere Ağaç Dikim Kampanyası04 Nisan 2013
Kardeş Okul, Kardeş Kurum04 Nisan 2013
Selim’de Biogaz Tesisi kuruluyor03 Nisan 2013
Selim Müftülüğünden Ekmek İsrafını Önleme Kampanyasına destek 27 Mart 2013
Selim ilçesi Mobese kameraları ile donatıldı13 Mart 2013
Dershane öğrencileriyle buluştular05 Mart 2013
Selim İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nden Kardeş Okul ziyareti01 Mart 2013
Yeni doğan bebeklere Kaymakam ziyareti27 Şubat 2013
Selimspor’a eşofman desteği27 Şubat 2013
Ata sporu cirit desteklenecek!11 Şubat 2013
Kar üstü yarışlarda düşen düşene11 Şubat 2013
Kur’an Derslerine yoğun ilgi11 Şubat 2013
Mini kırma değirmeni 5 çocuğu evlendirecek07 Şubat 2013
Selim Kaymakamı şehit ve gazi aileleriyle bir araya geldi06 Şubat 2013
Selim Spor Galip03 Şubat 2013
Selim Akçakale’de nefes kesen cirit gösterisi30 Ocak 2013
Selim’de Kadın Yaşam Merkezi açıldı29 Ocak 2013
Kars karayolunda araç kurtarma operasyonu29 Ocak 2013
Kars karayolunda araç kurtarma operasyonu29 Ocak 2013
Kız Çocuklarının Okullaşma Oranının Artırılması Projesi25 Ocak 2013
Memurları taşıyan otobüs buzlu yolda yan yattı24 Ocak 2013
Selim’de hayvanlara yem bırakıldı14 Ocak 2013
Öğrencilere kışlık yardım07 Ocak 2013
Fedakar Öğretmenler Öğrencileri İçin Eşekle Su Taşıyor02 Ocak 2013
Öğrencilere öğretici salon açıldı26 Aralık 2012
Kar üstünde düşe kalka cirit keyfi24 Aralık 2012

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


KAĞIZMAN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN,?

NURİ TURAN: AKP
GÖĞERCİN ARAS: HDP
NEVZAT YILDIZ: MHP
KARARSIZLAR.

Sonuçlar
Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH