Ana Sayfa > SUSUZ

Selim Kaymakamlığından köylü kadınlara konforlu hizmet
28 Şubat 2014
Selim Kaymakamlığından köylü kadınlara konforlu hizmet
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%

SİTEMİZE HOŞ GELDİNİZ,GÜNCEL VE TARAFSIZ HABERLERLE HİZMETİNZDEYİZ,ALİ ÇELİK

Kars’ın Selim İlçesinde hastane ve diğer işleri için köyden gelen kadınlar için gün boyu kalabilecekleri Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği kuruldu. İki ev hanımının da istihdam edildiği dernekte kadınlara hür türlü konfor düşünülmüş. Sağlık eğitimleri ve Kur’an-ı Kerimin de öğretildiği dernekte gün boyu vakit geçiren kadınlar, akşam saatlerinde köy minibüs servislerinin gelmesiyle evlerine dönüyorlar. Selim Kaymakamlığı bölgenin önemli kadın sorunlarına çözüm anlamında el atmaya devam ediyor. Kadınlar için daha önce kanser tarama aracı getirterek hizmeti ayaklarına götüren, her ay belirli aralıklarla yeni doğan bebekleri “Hoş Geldin bebek” projesiyle evlerinde ziyaret eden Kaymakam Erdinç Dolu, şimdi de Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’ni faaliyete geçirdi.
SELİM’DE KADINLAR İÇİN RAHAT ORTAM
Kaymakamlık tarafından hayırseverlerin katkılarıyla hizmete sokulan Kadın Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’nden çorba servisinden, internet imkanına, mescidinden bebek bakım odasına kadar onlarca hizmet ücretsiz veriliyor. 
Kaymakam Erdinç Dolu, ilçe merkezi ve köylerinde bulunan kadınlara yönelik yapılan Kadın Yaşam Merkezini de sık sık ziyaret ederek kadınların memnun kalıp kalmadıklarını soruyor. Kaymakam Dolu, Kadın Yaşam Merkezinin kapısının tüm kadınlara açık olduğunu belirterek çay ikramlarının yanı sıra ücretsiz olarak sıcak çorbanın da ikram edildiğini söyledi.
Kadınlar da Kaymakam Dolu’ya teşekkür ederek böyle bir hizmet sunulmasının kendilerini çok rahatlattığını söylediler.
MAĞDURİYETLERİNİ GİDERDİK
Kaymakam Erdinç dolu, “Yaklaşık 1 buçuk yıl önce göreve başladığımda sık sık dile getirilen bir konu vardı ilçede. İlçemizin yüzde 80’i köylerde yaşıyor. Yaklaşık 20 bin vatandaşımız köylerde yaşıyor. Ve en büyük problemlerin başında köyden gelen kadınlarımızın her hangi bir amaçla köye tekrar dönene kadar 3-4 saatlik bir vakit geçiyordu köy minibüslerinin geri dönüşü. Ve bu süre içerisinde kadılarımız gerçekten mağdur oluyordu. Çünkü kalacakları, bekleyecekleri, 3–4 saatini geçirecekleri bir mekân yoktu. Ya minibüslerde, ya köylüsünün kahvesinde, dükkânında bekliyordu. Bu da beraberinde bir sürü sorunu getiriyordu.” dedi.
KADINLARIN BEKLEYİŞLERİNE SON VERDİK
Bu sorunu ortadan kaldırmak için harekete geçtiklerini belirten Dolu, “Bizde bu soruna çözüm bulmak amacıyla esnaflarımızla, hayırsever vatandaşlarımızla görüştük. Ve böyle bir mekânı yaptık. Bu mekânda oturma salonlarından mutfağına kadar, bebek bakım odasından mescidine, kütüphanesine, bilgisayar odasına kadar birçok odadan oluşan bir kadın yaşam merkezi haline getirdik. Buraya kadınlarımız geldiği zaman köy minibüslerinin dönüş zamanına kadar çayını, kahvesini içiyorlar. Televizyonunu seyrediyorlar. Ücretsiz çorba ikramımız oluyor her gün. Kendilerine bu imkânı sunuyoruz. Haftanın belli günleri sağlık grup başkanlığımızdan, doktor, hemşire arkadaşları gelip belli tema üzerinde burada bulunan kadınlarımıza eğitim veriyorlar.” diye konuştu.
SAĞLIK EKİPLERİ DE KADINLAR İÇİN SEFERBER OLDU
Kaymakam Dolu ayrıca, “Yine Cuma günleri müftülüğümüzdeki arkadaşlarımız Kuran-ı Kerim okuyor.  Böylelikle kadınlarımız hem rahatça dinlenip minibüslerinin dönüş saatini bekliyorlar, hem de gerek sağlık grup başkanlığımız gerekse müftülüğümüz bilgilendirme toplantıları yapıyor.” şeklinde konuştu.
KAYMAKAM’A TEŞEKKÜR
Bayburt köyünden gelen Telli Aybilek, “Bizler bu dernek kurulmadan önce ilçeye geldiğimizde araya yerlerde beklerdik. Bugün bu merkezi biz kadınların hizmetine açtıkları için çok teşekkür ederiz. Burası çok güzel imkanlar ve rahatlıklar sunuyor. Bende ilk defa burayı gördüm ve köye gittiğimde herkese buranın imkanlarını ve güzelliklerini anlatacağım. Böyle bir hayırlı hizmeti bize sunan Kaymakamımıza ve hayırsever işadamımıza çok çok teşekkür ediyoruz. Buraya geliyoruz, çayımızı, çorbamızı içiyoruz ve her şey ücretsiz. Oldukça da rahat ve sıcak bir ortam. Burada oturuyoruz ve araçlarımız köye giderken gelip bizi buradan alıyorlar. Bayanlar burada oturup beklerken erkeklerimizde dışarıda işlerini güçlerini görüyorlar, alış verişlerini yapıyorlar sonra da gelip buradan eşlerini alıyorlar. Oturma salonumuz var, bebekli kadınlar için bebeklerine bakacakları onları emzirebilecekleri odalar var. Namaz kılan için mescit var, bilgisayarda işlerini takip etmek isteyenler için bilgisayar odası var, kitap okumak isteyenler için kütüphane bile var. Bütün hizleri çok güzel ve bizlerle güzel ilgileniyorlar. Allah hayırları kabul etsin.” dedi.
SICAK ÇORBA İKRAMI
Yanlızçam köyünden ilçede kurulan pazara eşiyle birlikte gelen Sevgül Eksen de, “Sayın Kaymakamımıza bize böyle bir imkan sundukları için çok teşekkür ediyoruz. Çorbamızı ve çayımızı içiyoruz. Yerimiz sıcak, ısınıyoruz. Arabamız gelene kadar burada oturup dinleniyoruz, sohbet ediyoruz, yeni arkadaşlıklar ediniyoruz. Aramız gelip bizi aldıktan sonra da köyümüze gidiyoruz. Burada görevli bayanlar bizlerle güzel ilgileniyorlar ve hizmetlerimizde bulunuyorlar. Önceleri ilçeye geldiğimiz zaman köye gideceğimiz saate kadar dükkanlarda oturuyorduk, kahvehanelerin önünde, erkeklerin içinde sandalyelerde oturuyorduk. Çok zorluklar çekiyorduk. Şimdi ise her şey kolay ve çok rahatız. Burası hizmete sokulmadan önce ne yapacağımızı bile şaşırıyorduk. Akraban bile olsa ‘evi acaba müsait mi?’ diye düşünüyorduk. Şimdi ise rahatlıkla kendi evimiz gibi gelip gideceğimiz mekanımız var. Burası bizler için bulunmaz bir yer. Kaymakamımız bile köyümüzde de ev yaptı. 25 yıldır evimiz yoktu şimdi köyümüzde bir evimiz bile var. Bu yaşta ev sahibi olduk ve çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.
ARTIK RAHATIZ
Söğütlü köyünden kontrolleri için Sağlık Ocağına gelen Cemre Kızılkaya ise, “Doktora gelmiştim. Sonra köye gitmek için bekliyordum. Bana burada böyle bir şey açıldığını söylediler. Bende geldim ve baktım evimizden bile güzel bir ortam. Oldukça sıcak ve dinlendirici. Bende burada oturup hem namazımı kılıyorum hem de dinleniyorum. Allah burayı hizmete sokan Kaymakam Bey ve işadamından razı olsun. Onların babalarına rahmet olsun. Çünkü önceden ilçeye geldiğimizde tanıdıklarımızın bakkal dükkanlarında oturuyorduk. İnsan ne kadar da tanıdığı olsa, müşteriler geliyordu, kalabalık oluyordu ve rahat edemiyorduk. Çok oturduğumuz için ayaklarımız ağrıyordu, rahat olamıyorduk, kadın olduğumuz için dışarı çıkıp gezemiyorduk, hava bile alamıyorduk. Şimdi burada rahatız. Burası aileler için çok güzel bir ortam. Bugüne kadar çok çektik ama bundan sonra rahatız. Allah herkese de böyle hayırlı hizmetler nasip etsin, can sağlığı, sıhhat ve mutluluk versin.
İŞ IMKANI KADINLARI SEVİNDİRDİ
Merkezde çalışan İŞKUR işçilerinden ev hanımı Sevcan Seden Demirbaş, “Kendim ev hanımıydım. 3 aydır burada çalışıyorum. Benim için çok iyi oldu. Hem rahat, hem hizmet etme şansını elde ediyoruz hem de evimize ekmek götürebiliyoruz. Ortam sıcak ve bayanlarla iç içeyiz. Tanışıp kaynaşıyoruz.” dedi.
İŞKUR işçilerinden ev hanımı Çiğden Akbaba da, “Arkadaşımla birlikte 3 aydır burada çalışıyorum ve çok mutluyum. Bizler için burası iyi bir iş imkanı oldu. Şimdi hem sigortamız var ve hem de maaş alıp evimize katkıda bulunuyoruz. Bu iş vesilesiyle ilk defa çalışma imkanı buldum bunun için de ayrıca mutluyum. Buraya gelen kadınları ağırlamak ve onlara hizmet etmekten de son derece mutluyuz. Onlara çay ve çorba hazırlıyoruz. Sorunlarıyla ilgileniyoruz, işlerinde yardımcı oluyoruz.” diye konuştu.
(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) – BEDİR ALTUNOK (ÖZEL HABER)


 


Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SUSUZ Haberleri

Başlık Tarih
 
Susuz’da İntihar18 Aralık 2018
Susuz’da Büyükbaş Hayvan Hırsızlığı03 Aralık 2018
Susuz'da bıçaklı kavga: 5 yaralı,14 Eylül 2018
Kars-Susuz şelalesi vatandaşların ilgi odağı14 Ağustos 2018
Susuz Şelalesi bölgesinde yapılan çalışmalarda sona gelindi24 Temmuz 2018
Susuzda hayvan hırsızı tutuklandı16 Nisan 2018
İYİ Parti Susuz İlçe Binası Açıldı10 Nisan 2018
Kars'ta hazırlanan “Köy Okulları Isınıyor, Çevre Bilinci Gelişiyor” projesini TANAP kabul etti04 Nisan 2018
Susuz'da İnsan Ticareti yapanlar yakalandı16 Şubat 2018
Susuz’da okul güvenliği toplantısı yapıldı08 Şubat 2018
Vali Doğan, Şehit Ailesini Ziyaret Etti20 Aralık 2017
Kırkpınar Köyünde Taziye Evi Açıldı17 Kasım 2017
Kars'ta Minik Fidanlar Minik Ellerle Buluştu16 Mayıs 2017
Öğrencilerden Kaymakamlık Mesleğine İlgi!11 Mayıs 2017
Susuz'da Geleneksel Turnuva Başladı10 Nisan 2017
Susuz’da İdare Şube Başkanları toplantısı yapıldı24 Şubat 2017
Susuz’da Öğrencilere Seminer Verildi22 Şubat 2017
Tarihi Eski Bina Hükümet Konağı Oluyor21 Ocak 2017
Susuz’da Güvenlik Toplantısı Yapıldı04 Ocak 2017
Sosyal Paylaşım Sitesinden Gözaltına Aldı27 Aralık 2016
Şehidin Ağabeyi: Çakallar ancak hainlikle öldürürler23 Aralık 2016
şehit Ömer'can son yolculuğuna uğurlandı,23 Aralık 2016
Bakan Arslan, Zambia Enformasyon Bakanı Chishimba Kambwili ile Görüştü21 Ekim 2016
Susuz Belediyesinde Hizmet Kar-Çamur Dinlemiyor20 Ekim 2016
Susuz’da Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı29 Eylül 2016
Demokrasi Nöbetinde Mevlit Okundu28 Temmuz 2016
Susuz Darbecilere Karşı Tek Yürek Oldu23 Temmuz 2016
Kars’ta Köy yollarında hummalı çalışma sürüyor24 Haziran 2016
Tatile bisikletlerle girdiler21 Haziran 2016
Susuz’da Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna İftar Yemeği20 Haziran 2016
Tarihi kışla Susuz Hükümet Konağı olacak10 Haziran 2016
Kars’ın Susuz İlçesinde bulunan Susuz Şelalesi (Su Uçan Mevkii) bölgesinde fidan dikim etkinliği düzenlendi.20 Mayıs 2016
Şampiyon Susuz Belediyesi!18 Mayıs 2016
Susuz’da ağaç dikimi04 Mayıs 2016
Susuz’da TOKİ konutları27 Nisan 2016
Kar Tanesiyle Deniz Yıldızının Buluşması23 Mart 2016
Susuz’da eğitim masaya yatırıldı28 Şubat 2016
Susuz’da Birlik Seçimi23 Şubat 2016
Susuz’un başarılı öğrencilerinden Kaymakam İzci’ye ziyaret17 Şubat 2016
KAÜ'den Susuz'a ziyaret10 Ocak 2016
SUSUZ KAYMAKAMLIĞI SYDV 2016 SEÇİMLERİNİ YAPTI30 Aralık 2015
SUSUZ KIRKPINAR’DA EĞİTİM DAHA SICAK OLACAK30 Aralık 2015
Susuz’da Mevlid Kandili coşkusu23 Aralık 2015
Susuz’da Yangın Paniği14 Aralık 2015
Sakarya - Akyazı’dan Kars - Susuz’a Uzanan Dostluk Eli12 Aralık 2015
Kar, kış, ayaz demeden ikna ediyorlar24 Kasım 2015
Susuz Meslek Yüksek Okulu’na Taze Kan!19 Kasım 2015
Kaymakamdan Öğrencilere TEOG Motivasyonu15 Kasım 2015
Âşıklarla Veli Toplantısı Yaptılar09 Kasım 2015
AK Parti Adaylarının, Arpaçay ve Susuz ziyaretleri09 Ekim 2015
Susuzlular, Şehitlerini Andı11 Eylül 2015
Kaymakam Yusuf İzci Görevine Başladı05 Ağustos 2015
Susuz’da “Kumbaramdaki Başarı” festivali11 Haziran 2015
Yaralı öğrenciler hastanede ziyaret edildi13 Mayıs 2015
Katliam gibi kaza: 6 ölü!13 Mayıs 2015
AK Parti Kars Milletvekili Adayları Sarıkamış’ta28 Nisan 2015
“Bizimkiler’den” Cemil Bey Susuz’da04 Nisan 2015
Susuz’da Tabldot: Çanakkale18 Mart 2015
İstiklal Marşını Güzel Okumak İçin Kıyasıya Yarıştılar12 Mart 2015
Susuz ilçesinde okul açılışı17 Şubat 2015
Susuz’da okullar tatil edildi06 Ocak 2015
Susuzlu öğrencilerin Kars gezisi01 Aralık 2014
Susuz’da Öğretmenler Günü Kutlandı24 Kasım 2014
Tapular Dağıtıldı03 Kasım 2014
Devamsızlık yapan öğrenciler ikna edilip okula kazandırılıyor02 Kasım 2014
Susuz standı 2. gün de doldu taştı21 Ekim 2014
Susuz’da Servis Şoförlerine Hizmetiçi Eğitim Verildi16 Ekim 2014
Kaymakamdan Öğretmenlere Uyum Eğitimi01 Ekim 2014
Öğretmenlere kaşarlı ve çiçeklerli karşılama26 Eylül 2014
Vekiller Susuz’u Ziyaret Etti25 Eylül 2014
Susuz’da İŞKUR müracaatları Halk Eğitime yapılıyor24 Eylül 2014
Susuz Milli Eğitim 11 Okulu kilitledi10 Eylül 2014
5. AGOK Şenliği01 Ağustos 2014
Kaymakam, ilçe halkını iftarda buluşturdu21 Temmuz 2014
SUSUZ’A MESLEK YÜKSEK OKULU, HAYAL OLDU15 Temmuz 2014
Susuz’da ilk iftar çadırı07 Temmuz 2014
Susuz’da kuduz paniğine aşılı önlem05 Temmuz 2014
Kars’ta trafik kazası: 4 yaralı27 Haziran 2014
Susuz’da karne heyacanı14 Haziran 2014
Susuz’da yılsonu halk eğitim sergisi açıldı28 Mayıs 2014
KAÜ ve Susuz’da yetki Kars Eğitim Bir Sen’in27 Mayıs 2014
Köyde panduflu eğitim21 Mayıs 2014
Kaymakam Evin’nin köy ziyaretleri06 Mayıs 2014
Susuz MYO Susuz’da güzeldir05 Mayıs 2014
Başarılı öğrencilere ödül: Çanakkale gezisi26 Nisan 2014
Susuz’da 23 Nisan Coşkusu23 Nisan 2014
Susuz’da Belediye başkanını kura belirledi, kura ile başkan oldu01 Nisan 2014
Susuz Müftülüğünden Kaynaşma Yemeği27 Mart 2014
Susuz’da domuz sürüsü19 Mart 2014
Öğretmen Okullarının Kuruluş Yıldönümü17 Mart 2014
İstiklal Marşı’nın Kabulünün 93. Yıl Dönümü Kutlandı13 Mart 2014
Öğretmenlere tablet bilgisayar dağıtıldı18 Şubat 2014
Sine-i Millete Döndük07 Şubat 2014
Kaymakam Evin, miniklerin karne heyecanına ortak oldu24 Ocak 2014
Susuz Kaymakamından öğrenci ziyaretleri18 Ocak 2014
Kaymakam Evin, okul müdürleri ile yemekte buluştu16 Ocak 2014
Genel Müdür Kaymakam Evin’i ziyaret etti03 Ocak 2014
Susuz TDP, öğrencileri ödüllendirdi02 Ocak 2014
Kars’ın Susuz İlçesinde baba ve oğlu sobadan sızan gazdan zehirlendi02 Ocak 2014
100. Yıl YBO Minikler İl Birincisi Oldu24 Aralık 2013
Susuz Şelalesi dondu!23 Aralık 2013
Susuz’da Kaymakamlık faaliyetleri20 Aralık 2013
Ankara´da KAI Dayanışması19 Aralık 2013
Öğrenci servis şoförleri bilgilendirildi13 Aralık 2013
KARSİAD Genel Sekteri Kaymakam Evin’i ziyaret etti08 Aralık 2013
Susuz’da Öğretmenler Günü coşkusu24 Kasım 2013
Kaymakam Evin, Ermişler’i ziyaret etti24 Kasım 2013
Alkış stajyer öğretmenleri mest etti18 Kasım 2013
Susuz’da Cumhuriyet Coşkusu29 Ekim 2013
Kaymakam Evin Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor11 Ekim 2013
Susuz’da Zümre toplantısı09 Ekim 2013
SEYDER Yönetim Kurulu Kaymakam Evin’i ziyaret etti03 Ekim 2013
Köy muhtarlarından Susuz Okuma Salonuna ziyaret27 Eylül 2013
Susuz Kaymakamı kurum amirleriyle yemekte buluştu26 Eylül 2013
Susuz’da İlçe İdare Şube Başkanları Toplantısı23 Eylül 2013
Susuz’da uyum semineri13 Eylül 2013
Susuz Kaymakamından köy okullarına ziyaret03 Eylül 2013
Susuz Kaymakamından köy ziyaretleri03 Eylül 2013
Susuz’da zafer coşkusu02 Eylül 2013
Susuz’da Özel Çağlayan Öğrenci Yurdunun temeli atıldı11 Haziran 2013
Gönül Elçileri Susuz’da22 Mayıs 2013
CHP Heyeti Susuz’da21 Nisan 2013
Susuz’da anlamlı ziyaret13 Nisan 2013
Aile Okulu Susuz’da10 Nisan 2013
Kars’ın Tek Sertifikalı Organik Balı TÜYAP’ta 28 Ocak 2013
Susuz Kaymakamlığı’ndan öğrencilere giyim yardımı23 Ocak 2013
Susuz Meslek Yüksekokulu’na atamalar yapıldı04 Aralık 2012
Esenyurt Belediye Başkanının Susuz ziyareti21 Kasım 2012
24 Aileye Mutlu Son20 Kasım 2012
Kars Susuz'da Hayvan Dağıtımı17 Kasım 2012
Susuz çamlanıyor22 Ekim 2012
Milletine kurban olan vali06 Ekim 2012
Davullu-zurnalı Adliye eylemi28 Haziran 2012
Kars’ta fuhuş operasyonu24 Haziran 2012
Susuz’da yaşlı bir vatandaş çayda ölü bulundu08 Haziran 2012
Susuz’da Anaokulu Şenlikleri06 Haziran 2012
Susuz’da 19 Mayıs coşkusu20 Mayıs 2012
YİBO'da Örnek Uygulama09 Mayıs 2012
Susuz’da Kutlu Doğum etkinliği18 Nisan 2012
Kaymakam gençlerin dertlerini dinledi29 Şubat 2012
Susuz’da Silahlı Kavga: 2 Yaralı14 Eylül 2011
Susuz'da ''Görün Biz de Varız'' Projesi07 Temmuz 2011
Susuz’da Okuma Sevinci06 Temmuz 2011
kağızmanın tarihcesi13 Mart 2011

KAĞIZMANFM CANLI DİNLE


PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,


KAĞIZMAN BELEDİYE BAŞKANI KİM OLSUN,?

NURİ TURAN: AKP
GÖĞERCİN ARAS: HDP
NEVZAT YILDIZ: MHP
KARARSIZLAR.

Sonuçlar
Facebook Beğen
Menü
Haber Editörü

           Ali Çelik

     0 538 37509 43

HUKUK DANIŞMANLARIMIZ :

Av:Seyfettin Kan

0 535 830 96 49
________________

Av: Kasım Yıldız          

0 532 287 84 08    
________________      

HESAP NO:İBAN:
IBAN: TR260001000343297626465001

____________ 

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ŞİFA ECZANESİ

SALI--NUR ECZANESİ

CARŞAMBA-ALTUN ECZANESİ

PERŞEMBE--ARAS ECZANESİ


CUMA---KAĞIZMAN ECZANESİ

CUMARTESİ,YASİN ECZANESİ

PAZAR--TAMER ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,

..
Üye Paneli
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
En Çok Okunan
Video Galeri
En Çok Yorumlanan
Foto Galeri
Takvim
Bugünkü Gazeteler
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Sohbet Odası
CH