sanalbasin.com üyesidir

Şehit Polis Iğdır’da Gözyaşları Arasında Toprağa Verildi

15 Mart 2016
0 Haber Yorum

Ankara’da terör saldırısında hayatını kaybeden 42 yaşındaki polis memuru Nevzat Alagöz’ün naşı memleketi Iğdır’a bağlı Karakoyunlu ilçesinde gözyaşları ile toprağa verildi.
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&

Ankara’da terör saldırısında hayatını kaybeden 42 yaşındaki polis memuru Nevzat Alagöz’ün naşı memleketi Iğdır’a bağlı Karakoyunlu ilçesinde gözyaşları ile toprağa verildi.

Dün askeri uçakla Iğdır Hava Limanı’na getirilen şehit polisin naşı Iğdırlılar tarafından alınarak Karasu Camii morguna konuldu.

Şehit Nevzat Alagöz’ün naşı bugün yüzlerce aracın katıldığı konvoy eşliğinde Karakoyun İlçe Mezarlığına götürülerek defnedildi. Mezarlıkta düzenlenen törene Iğdır valisi Davut Haner, Garnizon komutanı Kurmay Albay Ekrem Küçükberber, İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Ulus, Emniyet Müdürü Yüksel Babal, protokol üyeleri Şehidin annesi ve babası, eşi ve yakınlarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Iğdır valisi Davut Haner, “Bugün şehadetet mertebesine ulaşana çocuğunu yolcu etmeye gelen eli öpülesi şehit annesi babası ve çocukları. Allah şehidimize rahmet etsin bizler onun ulaştığı mertebeye ulaşmayacağız. O Allah’ın rahmet kanatları altındadır. Yüzyıl önce bu ülkeyi işgal etmeye parçalamaya çalışan insanlara karşı Iğdır’da yaşayan hangi meşrepten ve mezhepten olursa olsun birlikte o belayı defettiyse bugün yine bu topraklarda yaşayan insanlar şehitlerimizin hatırasına binaen el birliği gönül birliği ile bu ihaneti bu oyunu oynayanların yüzüne çarpacağız. Bu millet Allah’ın taktir ettiği bir milletir. Bu millet binlerce yıldır önüne konulan ihanet ve engelleri aşmış gelmiş bir millettir. Vatan kurmak devlet kurmak kolay değildir bu millet bunları yapmıştır. Yüzlerce yıl Allahın askerliğini yapan bu millettin evlatları bugün yüreğimiz yakan bu acıyı yaşatanların sebep olan o hainlerin yaptıklarını yanlarına bırakmayacaktır. O hainler bu millete yaptıklarının acıların girdabında kaybolup gidecekler yine bu millet bu topraklarda dimdik kalacaktır. Ülkemiz bir ihanet çemberinin içinde kuşatılmak isteniyor. Bunu bizlerin birliği basireti bozacaktır. Bu hainlere hak ettiği ders verilecektir. Ve şu anda verilmektedir. Ülkemizin birçok yerinde bu hainler devletimizin gücü ile yok edilmektedir. Bu devlet kolay kurulmadı. Yurt edinmedi. Biz buraya mührünü vurmuş bir devlet millet olarak buradayız burada olacağız. Şehitlerimizin kanı bunun teminatıdır.” dedi.

Şehidin Amcası Emekli Albay Nuri Alagöz ise; “Şehitler ölmez vatan bölünmez diyoruz ama tedbir almamız lazım. Gerekirse toplu savaşa girmeliğiz.” İfadelerini kullandı.

IĞDIR  / SERDAR ÜNSAL

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber