sanalbasin.com üyesidir

Sarıkamış'ın 100 Yıllık İçme Suyu Sorunu Çözülüyor

23 Temmuz 2017
0 Haber Yorum

Sarıkamış’ta 150 metre derinlikten içme suyu çıkarıldı
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Sarıkamış Belediye Başkanlığı’nın içme suyu için açtırdığı sondaj kuyuları netice verdi. 

İstasyon Mahallesi’nde yapılan sondaj çalışmaları sonucunda iki kuyudan 150 metre derinlikten saniyede 40 litre içme suyu çıkarıldı.

Belediye Başkanı Göksal Toksoy, ilçedeki içme suyu sorunun çok önemli olduğunu, vatandaşların mağdur olmaması için her çareye başvurduklarını belirtti.

Başkan Göksal Toksoy, kent merkezinin içme suyu şebekesinin çok eski olmasında su kaçağı olduğunu bu nedenle yeni içme suyu şebeke hattı çalışmalarını başlattıklarını söyledi.

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, “İçme suyu ihtiyacını karşılamak amacıyla açtığımız 2 sondaj kuyusu ile bugün itibari ile sorunu çözdük. İki kuyudan yaklaşık 150 metre derinlikten aldığımız saniyede 40 litre temiz suyu 4 bin metreküplük depomuza verdik” dedi.

Toksoy, “Vatandaşlarımız artık su sorunu yaşamayacaktır. Bu yıl sonu itibari ile içme suyu şebekemizde tamamlanacak. Yer altındaki kaçak ve kayıplarımızda artık olmayacak. Bu vesile ile bundan sonra su problemi kalmayacaktır. İlçemize ve tüm hemşerilerime hayırlı olsun. Şu ana kadar mecbur kaldığımızdan dolayı vatandaşlarımıza bazı sıkıntılar yaşattık. Bu manada özür diliyoruz” diye konuştu.

Sarıkamış Belediye Başkanlığı’nca yaptırılan sondaj çalışmalarında 150 metreden çıkarılan içme suyu vatandaşlar arasında da memnuniyetle karşılandı. Başkan Toksoy, Sarıkamışlılara gece gündüz hizmet etmek için çalıştıklarını sözlerine ekledi.
kars manset

sarikamisin-100-yillik-icme-suyu-sorunu-cozuluyor--(1).jpgsarikamisin-100-yillik-icme-suyu-sorunu-cozuluyor--(2).jpgsarikamisin-100-yillik-icme-suyu-sorunu-cozuluyor--(3).jpgsarikamisin-100-yillik-icme-suyu-sorunu-cozuluyor--(4).jpg

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber