Sarıkamış’ta yurt sorunu

19 Ekim 2015
0 Haber Yorum

Sarıkamış’ta yurt sorunu

Gazi Kars’ın Şehitler Diyarı Sarıkamış ilçesinde, Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sarıkamış Meslek Yüksek Okulu, yeni kayıtlarla birlikte bu yıl bin 392 öğrenci ile eğitim-öğretim yılına merhaba dedi.
Üniversite öğrencilerinin en büyük sorununun barınma sorunu olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kars İl Başkan yardımcısı Sinan Karabağ, “Bu sorunun çözülmesi için yıllardır Hükümetleri uyarmamıza rağmen bir arpa boyu mesafe alınmamıştır. Özellikle son yıllarda yurt sorunu had safhaya ulaşmıştır. Yeni kayıt yaptıran öğrencilerle birlikte bin 392 öğrenci kapasitesine ulaşan Sarıkamış Meslek Yüksek Okulu büyürken, buna paralel olarak sorunlarda büyümeye devam ediyor” dedi.
Kampüs içerisinde bulunan yurt binasının bitmiş olmasına rağmen bir türlü faaliyete geçirilmediğini, yetkililerin bir an önce kampüs içerisindeki öğrenci yurdunu faaliyete geçirmeleri gerektiğini ifade eden Karabağ, şunları kaydetti: “Kristal kar özelliği, sarıçamlar arasında uzun ve güvenilir kayak pistleriyle Türkiye’nin en önemli kayak merkezinin bulunduğu Şehitler diyarı, doğa harikası Sarıkamış’ımızda ekonomiyi felç etmiş bu zihniyetin Sarıkamış’ta okumakta olan öğrencilerimize de eziyet etmeleri vicdani rahatsızlık yaratmaktadır. Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Meslek yüksek Okulunun 427 öğrencisi olup bunun 135 öğrencisi kız, 292 öğrencisi erkektir. Beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümünde okuyan toplam öğrenci sayısı 859 olup bunun 326 öğrencisi kız, 533 öğrencisi erkek öğrencidir. Toplamda bin 392 öğrenci Sarıkamış ilçesinde yüksek tahsilini yapmaktadır. Bu öğrencilerin büyük çoğunluğu çeşitli illerimizden gelen öğrenciler olup barınma sorununu giderememektedirler. Aynı Kampüs içerisinde bulunan yurt binasının bitmiş olmasına rağmen bir türlü faaliyete geçirilememiştir. Kendi imkanlarıyla barınma sorunlarını çözmek isteyenler de ev bulamamakta veya kötü şartlarda yıkık dökük evlerde barınmak zorunda kalmaktadırlar. Yetkililerin bir an önce kampüs içerisindeki öğrenci yurdunu faaliyete geçirmeleri gerekmektedir. Geleceğimizin teminatı olan evlatlarımızın daha iyi şartlarda eğitim görmesi en doğal haklarıdır. Siz görevlilerde onlara en iyi şartlarda barınma imkanı vermelisiniz. Bu ilgisizliğin sebebinin sorulması ve mağduriyetin giderilmesi hususunda ivedi çalışmaların yapılmasını umuyor ve bekliyoruz. Yurt sorununun takipçisi olacağımızı ve evlatlarımızın sorunlarını çözmek pahasına her türlü çabayı sarf edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın.”

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

KAĞIZMAN'DA NOBETCİ ECZANELER

BU HAFTAKİ NÖBETCİ ECZANELER

PAZARTESİ-ATAŞ ECZANESİ

SALI--ŞİFA ECZANESİ

CARŞAMBA-NUR ECZANESİ

PERŞEMBE--ALTUN ECZANESİ


CUMA---ARAS ECZANESİ

CUMARTESİ,KAĞIZMAN ECZANESİ

PAZAR--YASİN ECZANESİ

BİZLERDE KAĞIZMANFM OLARAK HASTALARA ACİL ŞİFALAR DİLERİZ,PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnket

YENİ TEMAMIZI NASIL BULDUNUZ,

İDARE EDER,
NORMAL
İYİ
ÇOK GÜZEL,
Son YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber