Sarıkamış’ta turizm değerlendirme toplantısı

27 Ocak 2016
0 Haber Yorum

Sarıkamış ilçesinde Kaymakam Yusuf İzzet Karaman başkanlığında kış turizmi değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Sarıkamış ilçesinde Kaymakam Yusuf İzzet Karaman başkanlığında kış turizmi değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Sarıkamış Öğretmenevi salonunda düzenlenen toplantıya, Belediye Başkanı Göksal Toksoy, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Alper Akça, İlçe Emniyet Müdürü Yaşa Tugay Yalçın, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Ali Koçak, İl Özel İdaresi yetkilileri, kurum amirleri, spor kulübü yöneticileri, otel temsilcileri, kayak hocaları katıldı.

Toplantıda, Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde, yenilenerek faaliyete geçen 2.etap istasyonu, mekanik tesisler bölgesindeki çalışmalar, turizm potansiyeli ve kış turizminin daha aktif şekilde canlandırılması konusunda yapılması gereken faaliyetler ele alındı.

Kaymakam Karaman, burada yaptığı konuşmada, Sarıkamış’ın gelişmesi, kalkınması ve özellikle turizm konusunda istenilen düzeye çıkarılması için herkesin el birliği, gönül birliği yapması gerektiğini söyledi.

Sarıkamış’a son yıllarda devlet ve hükümet olarak çok ciddi yatırımlar yapıldığını anlatan Karaman, şunları kaydetti:” İlçemiz tarihi, doğası ve turizm potansiyeliyle yalnızca Türkiye’nin değil Kafkaslarında yakın zamanda göz bebeği olacak. Bizler burada turizmi üst sevilere çıkarmak istiyorsak, kurumlar, otel yöneticileri, dernekler, kayak hocaları, esnaflarımız, yani kısaca hepimizin sorumluluk bilinci ile ortak hareket etmemiz lazım. Gelen yerli ve yabancı turistleri en iyi şekilde ağırlayıp mutlu olarak dönmelerini sağlamalıyız. Çünkü Şehitler diyarı turizm cenneti ilçemiz, hepimizin ortak paydasıdır. Kayak merkezimizin ulusal ve uluslararası turizme hitap etmesi için projeler üretiyoruz. Kamu, özel sektör ve bütün kesimler Sarıkamış’a sahip çıkacağız, hep beraber her alanda ilçemizi geliştireceğiz. Sorunlarımızı birlikte ortak kararlarla çözeceğiz.”

Belediye Başkanı Göksal Toksoy’da, belediye olarak gerek alt yapı gerekse ekip ve ekipman olarak kayak merkezine ciddi manada destek olduklarını belirterek, ”İlçemiz önümüzdeki iki yıl içerisinde yapılan yatırımların tamamlanmasıyla birlikte parlayan bir yıldız haline gelecek. Sarıkamış’ta yaklaşık 6 ay kış sezonu süresince esnaf, turizmci, otel işletmecileri, kayak hocaları, taksicisi, atlı kızakçısı ve bölge insanı bütün kazancını kış turizmine dolaysıyla kayak merkezine bağlamış durumda. Bunun için bu çarkı hep beraber çevirirsek herkes kazanır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından sorunlar ve çözüm önerileri not alınarak ikinci toplantıda görüşülmesine karar verildi.

kha
 

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber