Sarıkamış’ta fitness salonu açıldı

17 Şubat 2016
0 Haber Yorum

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde Fitness Salonu açıldı.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde Fitness Salonu açıldı.

Açılışa Sarıkamış Belediye Başkanı Köksal Toksoy, Sarıkamış eski Belediye Başkanı İlhan Özbilen, MHP Sarıkamış İlçe Başkanı Zülküf Koçak, Sarıkamış Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Bircan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılışta Konuşan Sarıkamış Belediye Başkanı Köksal Toksoy “Dinimiz çalışmayı öğütlemiş, kazanmak için çalışmak gerektiğini bildirmiştir. Yüce Allah, ‘Gerçekten insan için ancak kendi çalışmasının karşılığı vardır.’ buyurarak çalışarak kazanmayı teşvik etmiştir. Peygamberimiz de, ‘Kimse, kendi elinin emeği ile çalışıp kazandığından daha hayırlı bir rızık yememiştir.’ hadisiyle helal rızık kazanmamızı öğütlemiştir. Bütün canlıların rızkını yaratan Allah’tır. Bu durumda bizlere düşen, rızkı elde etmek için canla başla çalışmaktır. Çünkü Rabb’imiz, ‘Böylece herkes kazancına göre karşılık görür.’ buyurarak emeklerimizi karşılıksız bırakmayacağını bildirmiştir. Ancak ‘Rızkı veren Allah’tır.’ diyerek tembellik etmek çalışma ve gayreti terk etmek, el açıp dilenmek doğru değildir. Peygamberimiz bu konuda şöyle buyurmuştur: ‘Sizden herhangi birinizin sırtına bir bağ odun yüklenip satması, dilenmesinden hayırlıdır.’

Bizler çalışarak kendimizin ve aile bireylerimizin rızkını kazanmalı, onları kimseye muhtaç etmemeliyiz. Yoksullara, düşkünlere yardımda bulunmalıyız. Bugün burada olduğu gibi yeni iş yerleri açarak işsizlere iş imkânı sağlamalı ve ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmalıyız. İşte bu duygu ve düşüncelerle, açılışını yaptığımız bu iş yerinin, sahibine, çalışanlarına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Şimdi bu iş yerinin hayırlı hizmetler vermesi, bol kazanç getirmesi, kaza, bela, musibet ve afetlerden korunması için dua edelim.

“Ya Rabb’i! Bugün şu anda açılışını yapmış olduğumuz kurumu vatanımız, milletimiz ve çalışanlar için hayırlı eyle! Rızık verenlerin en hayırlısı sensin, bize helal, temiz ve bol rızık ver Allah’ım! Geçimimizi temin etmek ve helalinden rızık elde etmek için bize sağlık ve afiyet ver Allah’ım! Rızkımızı haramdan, dilimizi yalandan ve hileden muhafaza eyle Ya Rabb’i! Cimrilikten, israftan, tembellikten, el açıp dilenmekten, açlıktan, yoksulluktan ve bütün kötülüklerden bizleri muhafaza eyle. Bu iş yerini ve çalışanlarını kazalardan, belalardan ve felaketlerden koru Ya Rabb’i!” dedi.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)

Kağızman fm Türkiye Gündemi,

PLAYER TUŞUNA BAS,KAĞIZMANFM CEPTEN CANLI DİNLE,

 
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber