sanalbasin.com üyesidir

Sarıkamış’ta asfalt ve yol yapım çalışmaları

12 Ağustos 2016
0 Haber Yorum

Başkan Toksoy, ”Sarıkamış’ı doğunun parlayan yıldızı yapacağız”
Duyuru
KARACA PETROL NARİN KALE CADDESİNDE HİZMETİNİZE AÇILMIŞTIR,
&


Başkan Toksoy, ”Sarıkamış’ı doğunun parlayan yıldızı yapacağız”

Kars Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü tarafından sürdürülen ve karayolu ağı içerisinde bulunan Sarıkamış kent merkezi ve eski Erzurum yolu güzergahında son kat sıcak asfalt çalışmasının aralıksız devam ettiği bildirildi.

Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen yıl birinci kat asfalt kaplama yapılan yaklaşık 15 kilometre yol güzergahının bu sene son kat sıcak asfaltla kaplanmaya başlandığını söyledi.

Şehitler diyarı ve turizm merkezi olan ilçenin hükümet yatırımlarıyla hak ettiği yere geleceğini vurgulayan Toksoy, Karayolları tarafından yüklenici firmaya asfalt ve aydınlatma yaptırılan yolların, ağaçlandırması, çevre düzenlemesi, peyzaj çalışmalarını da belediye olarak kendilerinin yaptığını belirtti.

Sarıkamış şehitleri anma etkinliklerinin de yapıldığı alan içinden geçen yolların ilçe için büyük önem arz ettiğini ifade eden Toksoy şunları kaydetti:

“Şehir girişinden Osman Yüce kayak tesisleri ve Yukarı Sarıkamış Şehitlik yolunu da içine alan yani bizim protokol yolu dediğimiz yolun tamamı asfaltlanacak. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, devlet erkanımız, vatandaşlarımız bu yollardan geçecek. Ayrıca tören alanları, şehitlikler ve Kafkas Cephesi Harekat Merkezide bu yapılan yolların çevresinde yer alıyor. Karayolları Genel Müdürlüğümüz geçen seneden yatırım programına bu çalışmayı almıştı. Şimdi program çerçevesinde çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ın talimatları, destek ve katkılarıyla ilçemizin çehresi hızla değişiyor. Kendisine Sarıkamış halkı adına teşekkür ediyorum. Kars Milletvekilimiz Selahattin Beyribeyin, ilçemizde yapılan yatırımları takip etmesi, ilgilenmesi bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Karayolları Genel Müdürlüğüne, Kars Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü çalışanlarına ve yüklenici firma yetkililerine şükranlarımı sunuyorum. İlçemizi çok kısa süre içerisinde doğunun parlayan yıldızı haline getireceğiz.”

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber