Sarıkamış’ta “Yerel Yönetimler Paneli” düzenlendi

17 Mart 2016
0 Haber Yorum

Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından ‘Yerel Yönetimler Paneli’ düzenlendi.

Kafkas Üniversitesi Sarıkamış Meslek Yüksekokulu (MYO) tarafından ‘Yerel Yönetimler Paneli’ düzenlendi.

Sarıkamış Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yüksel Koçak moderatörlüğünde düzenlenen panele Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy, konuşmacı olarak katıldı.

Okul Müdürü Koçak, yaptığı konuşmada, ilk defa mülki amir ve belediye başkanının konuşmacı olarak katıldığı bir panel düzenlediklerini, yerel yönetimler konusunda öğrencilerin verimli bilgiler alacağını temenni ettiklerini söyledi.

Yerel yönetimler konusunda doktora derecesine sahip akademisyen olan Kaymakam Karaman, panelde yaptığı konuşmada, kentsel alan yönetiminin, günümüz merkezi idarenin ve yerel yönetimlerin en önemli görev ve faaliyet alanını oluşturduğunu belirtti.
Gelişmiş ve modern bir kentleşme ve kentlileşme kavramlarının oluşturulabilmesi için halkın da bu konuda bilgilendirilmesi gerektiğini vurgulayan Karaman, mülki idare ve yerel yönetimlerin çalışma sistemi hakkında bilgi vererek, düzenlenen panelin gelecekte bölge için olumlu neticeler getireceğini ifade etti.

Belediye Başkanı Göksal Toksoy’da, yerel yönetimlerin en önemli ayaklarından birinin belediyeler olduğunu ifade ederek, belediyelerin mücavir alan içerisinde yaptığı çalışmaları detaylıca anlattı. Yerel yöneticilerin vatandaşlarla çok iyi diyalog kurması gerektiğini, kent merkezinde yapılan bütün hizmetlerin el birliği ve ortak değerlendirme ile gerçekleşmesinin anlamlı olacağını vurgulayan Göksal, öğrencilere Cesur, kararlı ve hedef koyarak çalışmaları konusunda telkinlerde bulundu.

Soru, cevap şeklinde devam eden panel, katılım belgelerinin verilmesiyle sona erdi.

Panele, Kafkas Üniversitesi Rektörü, Prof. Dr. Sami Özcan, Sarıkamış Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem Üzümcü, Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri Doç. Dr. Hüsnü Kapu, Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Ali Dursun Aydın, panel düzenleme kurulu başkanı MYO Müdür yardımcısı Dursun Karagöz ve öğrenciler katıldı.

kha

Yorumlar(0)
Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*

E-posta*
(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*
(Yukarıdaki güvenlik kodunu giriniz)
AnketAnketSon YorumlarSon Yorumlar
Anasayfa'ya Git Anasayfa
Foto Galeri Foto Galeri
Video Galeri Video Galeri
Yazarlar Yazarlar
Yazarlar Künye
Yazarlar İletişim
Bu sitede yayınlanan içerik izinsiz veya kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Yazılım: Codec Haber